Loading

Ubytování v Dolní Moravě

(4 objekty + 28 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pod Slamníkem

Dolní Morava, v rekreační oblasti, u vleku
Penzion s bazénem a vírivkou u sjezdovky

Chalupa Svatební dar

Dolní Morava, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Samota u lesa s vyhlídkou na sjezdovky.

Hájovna Dolní Morava

Dolní Morava, na okraji obce / města, u lyžařského střediska
Luxusní chalupa a apartmány blízko vleků

Chalupa Dolní Morava

Dolní Morava, v rekreační oblasti, u vleku
Chata se saunou, krbem a bazénem

Chalupa U Zezulků

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Dolní Morava 2,4 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Chalupa s tenisovým kurtem a saunou

Chalupa a rekreační domek U Strašidla

Malá Morava (Dolní Morava 2,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Na polosamotě, v těsné blízkosti lesa.

Chalupa v lese

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Dolní Morava 4,7 km vzdušně...
Místo, kam se budete chtít vracet.

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda (Dolní Morava 7,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji l...
Kanadský srub v nádherném prostředí

Chalupa pod Sviní horou

Malá Morava (Dolní Morava 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Pohádková chalupa se saunou v Jeseníkách

Chalupa Beáta

Červená Voda (Dolní Morava 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí
1 - 32 / 32

Dolní Morava

Dolní Morava 1

Za ideální dovolenou do Dolní Moravy

Pokud se vydáte na pomezí Olomouckého a Pardubického kraje, v blízkosti hranice obou krajů objevíte obec nesoucí jméno Dolní Morava. Díky své poloze v blízkosti Jeseníků je Dolní Morava ideálním místem pro trávení zimní dovolené. Na své si ale přijdou i milovníci pěší turistiky. Část obce totiž patří do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník.

Obec spadá do okresu Ústí nad Orlicí, které je vzdálené zhruba hodinu jízdy autem. Kousek odtud je ale i Žamberk nebo Šumperk, který je centrem kultury této oblasti. Z Dolní Moravy lze pohodlně podniknout i výlet do nedalekého Polska.

První zmínka o obci pochází ze 14. století v souvislosti s pramenem řeky Moravy, která vyvěrá pod vrcholem Králického Sněžníku. Řeka byla v historii důležitou hranicí mezi Českým a Moravským územím. Krom těžby se zdejší obyvatelé živili převážně zemědělstvím. V současné době je obec silně orientovaná na turistický ruch.

Kam se vydat v Dolní Moravě

Ačkoliv samotná obec mnoho pamětihodností nemá, neznamená to, že se při své návštěvě budete nudit. Jen několik minut procházky z centra obce stačí k tomu, abyste stanuli před vyhlášenou Stezkou v oblacích. Jedná se o rozhlednu, která se tyčí do výšky 55 metrů. Krom procházky a nádherných výhledů je v průběhu cesty nainstalováno i několik atrakcí.

V oblasti Dolní Moravy je i bobová dráha. Na bobech se mohou svézt až dvě osoby, takže si nádherný výhled do okolní přírody můžete vychutnat spolu s Vaší drahou polovičkou. Díky tomuto opatření je dráha vhodná i pro rodiče s dětmi.

Dolní Morava 2

Pokud jste na dovolené s dětmi, určitě navštivte i obřího mamuta, který je zároveň největším modelem mamuta na světě. Uvnitř mamuta je naučná expozice o životě mamutů a herna s motivy pralesa. Je zde také řada interaktivních hracích prvků. Součástí chobotu je tobogán, který si Vaše děti jistě zamilují. Zajímavostí je, že je tento mamut držitelem hned dvou zápisů v Guinessově knize rekordů.

Jestliže se rozhodnete cestovat za město, určitě navštivte zámek Jánský vrch, který je od Dolní Moravy vzdálený pouhých 30 km. Krom malebných exteriérů zámku si tu prohlédnete zámecké pokoje a výstavu dýmek. Během roku se přímo v areálu zámku odehrává řada kulturních akcí.

Léto a zima v Dolní Moravě

V letních měsících si v Dolní Moravě vypůjčíte třeba koloběžku a projedete se po krásách zdejší přírody. Také tu najdete lanový park nebo Bag Jump. Při něm si vyzkoušíte skočit z plošiny do vzduchového polštáře. Pokud máte strach z výšek, je možné si vybrat ze dvou úrovní seskoku.

Určitě byste pak neměli zapomenout ani na výšlap na Králický Sněžník, který je známý především pro sochu slona, která se nachází na jeho vrcholu. Pokud se rozhodnete, že vyšplháte po svých, počítejte s trasou o délce okolo 11 km. Pokud cestujete s menšími dětmi či staršími členy domácnosti, cestu si lze zkrátit pomocí lanovky, která Vás vyveze těsně pod vrchol hory. Cestou nahoru si můžete udělat i krátkou zastávku u pramene řeky Moravy.

Dolní Morava 3

V zimních měsících si zalyžujte v Rezortu Dolní Morava. Díky ideálním sněhovým podmínkám se jedná o jedno z nejvyhledávanějších lyžařských středisek u nás. Krom řady sjezdovek o různé náročnosti je v areálu i snowpark, půjčovna a lyžařská škola. Také zde najdete celou řadu běžkařských tras. A pokud si přejete opravdu netradiční zážitek, vyzkoušejte si jízdu ve sněžné rolbě nebo sáňkování.

Ubytování v Dolní Moravě

Přímo v Dolní Moravě máte na výběr z několika hotelů a penzionů. Také tu ale fungují apartmánové domy, jedna z možností pro ubytování rodin s dětmi. Pokud si nepřejete být nikým rušeni, vyberte si z široké nabídky ubytování v soukromí, které je vhodné i pro cestování ve větších skupinách. Pravou horskou romantiku si pak užijete, pokud si vyberete ze širokého spektra ubytování v horských chatách nebo roubenkách. V blízkém okolí je k dispozici i několik kempů.

Dolní Morava je ideálním místem pro trávení rodinné, ale i partnerské dovolené. Řekněte sbohem šedi všedních dní a užijte si krásy, které Vám oblast Dolní Moravy nabízí.