Loading

Ubytování v Žamberku

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Penzion Rot

Žamberk, v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion - výhodní cena!

Penzion Marie Magdalenka

Helvíkovice (Žamberk 2,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
v podhůří Orlických hor, se saunou

Apartmán U tří jasanů

Klášterec nad Orlicí (Žamberk 6,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulný apartmán s vlastním bazénem

Penzion Pytlák

Rokytnice v Orlických horách (Žamberk 6,8 km vzdušně), na sa...
Rodinný penzion s venkovním bazénem

Chata KINEX Relax

Pastviny (Žamberk 7,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v Orlických horách

Chata Pastviny

Pastviny (Žamberk 7,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chata s krásným výhledem na přehradu

Chalupa u Frimlů

Studené (Žamberk 8,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Poslední volné termíny na léto...!!!!

Chalupa Majdalenka

Studené (Žamberk 8,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
SUPER LM 26.-29.02. cena 6999,- až 10 os

Ubytování U Floriána

Klášterec nad Orlicí (Žamberk 9,4 km vzdušně), na samotě, na...
Unikátní ubytování - ideální pro rodiny

Penzion Jedlina

Klášterec nad Orlicí (Žamberk 9,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulné, obklopené čarokrásnou přírodou
1 - 33 / 33

Žamberk

Žamberk 1

Vítejte v Žamberku

Přejete si, aby letošní dovolená byla nějakým způsobem výjimečná? Jestli ano, určitě zauvažujte nad tím, že byste ji strávili v Pardubickém kraji. Cílem Vaší cesty by se měl stát Žamberk, který objevíte v okrese Ústí nad Orlicí.

Město je zasazené do zemědělské krajiny, kterou protéká Divoká Orlice. Po výjezdu z Žamberku by Vás rozhodně neměly překvapit štíty Orlických hor, které ční vysoko nad okolní terén. S rodinou se určitě jeďte podívat do přírodní rezervace Zemská brána, která je na státní hranici s Polskem. Co by kamenem dohodil je i vodní nádrž Pastviny. V okolí Žamberku za Vaši návštěvu stojí Klášterec nad Orlicí, Letohrad nebo Kunvald.

První dochovaná informace o Žamberku pochází ze 13. století. Původně šlo o malou osadu nevelkého významu, která stála u obchodní stezky. V pozdějších letech došlo k jejímu pozvolnému rozvoji a byla povýšena na město. Zhruba ve 14. století v něm došlo k poněkud raritní situaci. Žamberk byl rozdělen na dvě poloviny a každá z nich náležela do jiného panství. K opětovnému spojení obou částí došlo až ke konci 16. století.

Lidé v Žamberku se živili především řemeslem. Později tu vyrostl reprezentativní zámek a z města se tak stalo centrum celé oblasti. Velkým zásahem do místních pořádků byly ale požáry a nemoci.

Své si Žamberk vytrpěl i během třicetileté války, kdy byl téměř z poloviny zničen. Za velmi významné období z hlediska rozvoje se považuje 19. století. V tu dobu v Žamberku vzniklo několik velkých továren, které daly práci tisícům lidí z širokého okolí. Dnes je Žamberk stále orientován na průmysl a obchod. Ten se však snoubí se službami, které jsou spojené s turistickým ruchem.

Žamberk 2

Jaké památky tu lze navštívit a jaké je sportovní vyžití ve městě?

Protože je Žamberk město s velmi dlouhou tradicí, čeká Vás tu opravdu velké množství významných kulturních památek. A to nejen těch církevních, ale i těch, které se nějakým způsobem pojí s průmyslovou výrobou. Asi nejdůležitějším objektem je zámek. Ten je dnes využíván pro vzdělávací účely, takže není veřejnosti přístupný. Rozhodně ale neprohloupíte, pokud se alespoň projdete po zámeckém parku.

Když se zaměříme na církevní památky, které jsou v Žamberku k vidění, za Vaši pozornost stojí mariánský sloup na Masarykově náměstí. Líbit se Vám bude i kostel sv. Václava, kaple sv. Anny a kaple sv. Rozálie. V její bezprostřední blízkosti je Tyršova rozhledna. S průmyslem je naopak silně spjato Muzeum starých strojů a technologií a Městské muzeum Žamberk.

Okolí Žamberku je poseté i celou řadou nádherných hradů a zámků, které vyloženě čekají na Vaši návštěvu. Úžasný zážitek budete mít z prohlídky zámku v Kostelci nad Orlicí, nebo z výletu do zámku Nové Hrady. Příjemné odpoledne zažijete i v areálu hradu Litice nad Orlicí. Kousek je to i do atraktivního zámku Doudleby nad Orlicí, nebo do zámku Litomyšl, který je zapsán na kulturním seznamu UNESCO. 

Během svého pobytu nemusíte mít strach, že byste neměli co dělat. V Žamberku si zahrajete tenis či mini golf. Nadšenci do adrenalinového sportu tu mohou vyzkoušet autokros. Ve sportovním areálu je také plavecký bazén, letní koupaliště a volejbalové hřiště. Mimo jiné se tu konají i lekce skupinového cvičení.

Kdo by se chtěl vykoupat hezky v přírodě, tomu poradíme výjezd k vodní nádrži Rozkoš. V případě nepřízně počasí se s rodinou dosyta vyřádíte v Aquaparku, který je v Ústí nad Orlicí.

V zimě si v Žamberku zabruslíte či zahrajete hokej na ledové ploše zimního stadionu. Vzhledem k podhorskému charakteru krajiny je to kousek i do několika lyžařských středisek.

Žamberk 3

Lidé nejčastěji jezdí do Ski areálu Dlouhoňovice, nebo do Ski areálu Farák v Rokytnici v Orlických horách. Kvalitní lyžování Vám poskytnou i Říčky v Orlických horách, nebo Zdobnice.

Jaké je ubytování v Žamberku?

V Žamberku je Vám k dispozici ubytování v hotelu, ale i v několika penzionech, jejichž cenová relace se do značné míry liší.

Kvalitní zázemí získáte, pokud si pronajmete ubytování v soukromí, nebo dáte přednost prázdninovému domu. Největší oblibě se však těší pronájem chalup a rekreačních chat, kterých je tu spousta. Kdo není příliš náročný, toho nasměrujeme do autokempu.

V Žamberku se prolíná moderní život s bohatým kulturním dědictvím. Líbit se tu bude jak milovníkům historie, tak nadšencům do dobové techniky. Uvidíte, že po návštěvě Žamberku budete mít dlouho na co vzpomínat.