Loading

Ubytování v Orlickém Záhoří

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Chata Hluchavka

Orlické Záhoří, v rekreační oblasti, u vleku
Moderní apartmánová chata, 200m od vleku

Penzion Chata Rampušák

Bartošovice v Orlických horách (Orlické Záhoří 4,8 km vzdušn...
Rodinný penzion s restaurací a bowlingem

Penzion Chata Orlice

Bartošovice v Orlických horách (Orlické Záhoří 5,7 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Chata s bazénem a sportovními aktivitami

Chata Wellneska

Deštné v Orlických horách (Orlické Záhoří 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Wellness chata pro rodinnou dovolenou

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách (Orlické Záhoří 7,6 km vzdušně), v...
Útulné pokoje, dobrá restaurace

Apartmán Věrka

Deštné v Orlických horách (Orlické Záhoří 7,6 km vzdušně), v...
Apartmán v blízkosti lyžařského areálu

Chalupa U Bigena

Říčky v Orlických horách (Orlické Záhoří 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Chalupa s bazénem v Orlických horách

Chata Rozárka

Deštné v Orlických horách (Orlické Záhoří 7,8 km vzdušně), mimo obce / města, u les...
Kouzelá chata u potoku v lese

Apartmán Říčky U Sněžného Lva

Říčky v Orlických horách (Orlické Záhoří 8,1 km vzdušně), v...
Pohodlný apartmán v přijemném prostředí

Penzion Na Staré cestě

Deštné v Orlických horách (Orlické Záhoří 8,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u v...
Skvělé ubytování v Orlických horách!
1 - 34 / 34

Orlické Záhoří

Orlické Záhoří 1

Pokud se vydáte na sever od Svitav, po hodině a půl dorazíte do obce Orlické Záhoří, která náleží do Královéhradeckého kraje. Jak už je ze samotného názvu patrné, obec leží v pásmu Orlických hor, takže je toto místo zcela ideální pro všechny milovníky horské turistiky.

Jestliže se ale rozhodnete, že chcete část své dovolené strávit i v ruchu města, nabízí se Vám možnost vyjet do Rychnova nad Kněžnou (do jehož okresu obec spadá) nebo do nedalekého Žamberka.

První zmínka o obci pochází z roku 1571. Vesnice tu však nejspíše stála už o několik let dříve. Vypráví se o ní už ve 13. století. Samotný název Orlické Záhoří ale pochází až z druhé poloviny 20. století a odkazuje na činnost dřevařů a sklářů v obci mezi lety 1590 až 1600.

Za sklářským a dřevařským průmyslem do Orlického Záhoří

Orlické Záhoří je silně spojeno s celou řadou osobností, které se v průběhu historie zasadily o rozvoj sklářského a dřevařského průmyslu v obci. S tím se pojí i několik památek, které se na území obce nachází.

Na místním hřbitově najdete pamětní desku skláře Johanna II. Friedricha z Hausdorfu, kterému bylo počátkem 17. století uděleno privilegium mistra skláře. To je zároveň nejstarším privilegiem na území Orlických hor. Tento muž se o rozvoj obce zasadil i tím, že nedaleko obce vystavěl sklářskou huť, kolem které byla později vystavěna obec Bedřichovka.

Za Vaši návštěvu také stojí kostel sv. Jana Křtitele, který je významným kulturním centrem obce. V roce 2006 byla v blízkosti kostela umístěna pamětní deska Ignáce Preisslera, který byl významným malířem skla a porcelánu. V místním kostele je pak plánována expozice o jeho životě a díle.

Orlické Záhoří 2

Milovníci vojenské historie pak zcela určitě ocení, že se v příhraničním pásmu okolo obce nachází celá řada vojenských objektů a opevnění, které je zastoupeno převážně pěchotními sruby typu R-S 90/I a R-S 90/II. V tomto pásmu je k vidění i pozorovatelna.

Letní i zimní dovolená v Orlickém Záhoří

Pokud se rozhodnete, že zde strávíte letní dovolenou, rozhodně Vás potěší, že jsou zde široké množnosti koupání a rekreace. Vykoupat se můžete třeba ve vodní nádrži Rozkoš, která je vzdálená pouhých 31 km od obce. Je možné zde provozovat například surfing, golf nebo motokros.

Také zde najdete kemp, ve kterém se lze ubytovat, pokud se Vaše návštěva trochu protáhne. Široké možnosti rekreace nabízí i Aquapark Hradec Králové, který je od obce vzdálený 46 km. Toto moderní centrum provozuje nejen řadu bazénů a vodních atrakcí, ale i služby wellness, bar a zkrášlující procedury, které ocení především dámy.

Jestliže cestujete s dětmi, pak byste určitě měli zvážit návštěvu zoologické zahrady Dvůr Králové nad Labem, která je jednou z nejlépe hodnocených zoologických zahrad na světě. Děti jistě nadchne lví safari, pavilon hrochů, surikat nebo model jihoafrické vesnice. Pokud si chcete zdejší pobyt ozvláštnit, můžete využít prohlídku s ošetřovatelem zvířat nebo se zahradníkem.

V případě, že jste se rozhodli v Orlickém Záhoří prožít zimní dovolenou, pak oceníte fakt, že v přímo v obci najdete hned dva lyžařské areály. Ski areál Černá voda nabízí svah pro lyžování i snowboarding. V areálu jsou také běžkařské trasy a restaurace s výbornou domácí kuchyní.

Orlické Záhoří 3

Ski areál Bedřichovka je sice menší, zato se skvěle hodí pro lyžování rodin s dětmi. Najdete tu dva vleky (z toho jeden dětský) a modrou sjezdovku. Přímo v areálu je několik lyžařských chat, ve kterých se lze v případě potřeby ubytovat.

Ubytování v Orlickém Záhoří pro skromné i náročné

Přímo v Orlickém Záhoří provozuje činnost několik cenově dostupných ubytovacích zařízení. Mezi ně patří široká škála hotelů a penzionů.

Pokud si chcete užít pravou dovolenou na horách, pak byste měli zvážit ubytování v některé z horských chat, které jsou na území Orlického Záhoří k dispozici v průběhu celého roku. Klid od ruchu civilizace si dopřejete i na chalupě, jejichž nabídka je zde opravdu bohatá.

Krásná příroda a široké možnosti při trávení volného času jsou ekvivalentem dovolené v Orlickém Záhoří. Pojďte se sami přesvědčit, že dokonalou dovolenou lze prožít i v tuzemsku.