Loading

Ubytování na Královéhradecku

(33 objektů)

Chata Kubík

Dolní Dvůr, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa pro rodinné pobyty a skupiny.

Motel Roubenka

Týniště nad Orlicí, na okraji obce / města
Stylové ubytování a výborná restaurace

Privat 308

Janské Lázně, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Jen 250 m od lanové dráhy na Černou horu

Ubytování Kvasiny 325

Kvasiny, na okraji obce / města
Ubytování v klidné části Kvasin
1 - 33 / 33

Královéhradecko

Dovolená na Královéhradecku?

Tak to se připravte na nabitý program! Najdete tu totiž všehochuť toho, co během dovolené chcete zažít. Od nejvyšších hor v republice, přes rovinatou část Polabí, zajímavé historické památky či safari. Tento region patří mezi turisticky nejvyhledávanější kouty Česka, takže určitě ani Vy nešlápnete vedle, pokud si pro svou dovolenou zvolíte právě tuto oblast.

Královehradecký kraj se nachází v severovýchodní části Čech, na východní straně hraničí s Polskem, ze zbylých stran s Libereckým, Pardubickým a Středočeským krajem.

Úrodné Polabí je oblíbené mezi cyklisty pro velké množství cyklostezek, Krkonoše či Orlické hory jsou zase lákadlem jak pro letní turisty, tak díky skvělým podmínkám i pro nadšence zimních sportů. Rozsáhlá síť běžkařských tratí i pestré podmínky pro sjezdaře dělají z Krkonoš nejnavštěvovanější zimní středisko u nás.

Krásy Krkonoš a Orlických hor

Krkonoších můžete zdolat nejvyšší horu Čech, Sněžku (1 602 m n. m.). Přes její vrchol prochází česko-polská hranice. Výstup na tuto horu je poměrně náročný, zejména kvůli množství schodů, co na ni vedou, ale pokud nejste fyzicky zdatní nebo máte zdravotní omezení, můžete využít lanovku, která na vrchol Sněžky vyráží z Pece pod Sněžkou. Z vrcholu hory se pak můžete vydat po několika značených trasách a dosyta si tak užít jedinečné panoramatické výhledy do širého okolí.

Krkonoše nabízí spoustu zajímavých míst k navštívení. Nejznámější lyžařské středisko je v Peci pod Sněžkou, kde je několik vleků i lyžařské školy. Moderní lyžařské středisko najdete také v Černém Dole, v Janských Lázních zase můžete spojit sport a relaxaci.

Orlické Hory, které leží jižně od Krkonoš, se mohou pochlubit vojenskými pevnostmi, historickými památkami a pěknými stavbami ve stylu lidové architektury. Kromě množství turistických a cyklistických tras tu na Vás čeká také několik hradů a zámků, jako např. zámek v Novém městě nad Metují, v Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, zámek Častolovice, Skalka či hrad Potštejn.

Za návštěvu určitě stojí také zdejší turistické chaty. Za všechny uveďme třeba Jiráskovu turistickou chatu, kterou najdete na Dobrošově a kde si po dobrém obědě můžete vyběhnout na rozhlednu, nebo Jurkovičovu chatu v Pekle. Přes trochu strašidelný název se Pekelského údolí vůbec nemusíte bát. Místo je magicky tajemné. A kdo se navíc může pochlubit tím, že byl na dovolené v Pekle, že?

Adršpašské skály a jiná krásná místa Královéhradecka

V regionu také najdeme několik přírodních rezervací. Tou nejznámější jsou beze sporu Adršpašsko-teplické skály. Údajně nejdivočejší skalní město střední Evropy Vás polapí svým kouzlem a jen tak nepustí. Pískovcovité útvary si oblíbili turisté i horolezci. Příroda zde vytvarovala Slona, Delfína nebo třeba sousoší Milenců. Kromě zmíněného horolezectví, pro které jsou tu velmi dobré podmínky, si tu můžete vychutnat i jízdu na koni. Koně si můžete dokonce pronajmout a putovat s nimi po kraji.

Od koní už to není daleko i k ostatním zvířatům. ZOO a safari ve Dvoře Králové nad Labem nabízí nevšední zážitek, kdy máte divoká zvířata doslova na dosah. Projíždět se mezi africkými zvířaty můžete dokonce ve svém vlastním autě. Také máte možnost zde využít stylové ubytování.

Královehradecký region samozřejmě osloví i milovníky historie, hradů a zámků. Barokní hospitál Kuks je opravdovou českou barokní perlou. Hrabě Špork založil domov pro válečné veterány, který měl i svůj kostel, lékárnu, nemocnici a hřbitov. V rámci prohlídkových okruhů si můžete prohlédnout jak hospitál, tak Šporkovskou hrobku nebo se něco dozvědět z historie lékáren a výroby léků.

Do svého plánu rozhodně zařaďte i hrad Kost, jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v Čechách. Hrad byl v restitucích vrácen rodu Kinských, ale návštěvníkům je přístupný a nahlédnout můžete jak do hradních paláců, tak třeba i mučírny a hradních sklepení.

Naše putování zakončíme návštěvou známého Proboštova betlémuTřebechovicích pod Orebem. Tento betlém je jako jediný v republice prohlášený za národní kulturní památku a sestává z více než 2 000 vyřezávaných dílů.

Ubytování na Královéhradecku má šmrnc

Pokud byste si po výletech přáli trochu relaxace, určitě uvítáte množství hotelů, které nabízí i wellness služby. Těch najdete nejvíce v Krkonoších - v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýně, Janských Lázních, Rokytnici nad Jizerou, Černém Dole či Harrachově.

Využít můžete samozřejmě i nabídek penzionů, levnějších apartmánů, pronájmů chat či ubytování v soukromí. Nejvíce nabídek najdete v Hradci Králové, Trutnově, Jaroměři, Náchodě nebo v Rychnově nad Kněžnou.

Dovolená v Královéhradeckém kraji je prostě sázka na jistotu. Ať už jste sportovci, rodina s dětmi, chcete relaxovat nebo poznávat přírodu či památky, každý si tu najde to své.