Loading

Ubytování v Radimi (okres Jičín)

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Chata Tužín

Radim (okres Jičín), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Dřevěná chata na polosamotě u lesa

Ubytování na Cimbále

Úbislavice - Chloumek (Radim (okres Jičín) 3,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Klidné ubytování na samotě v Českém ráji

Srub Pedla

Lomnice nad Popelkou (Radim (okres Jičín) 6,5 km vzdušně), n...
Netradiční ubytování

Chalupa u lesa Kovač

Kovač (Radim (okres Jičín) 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Chalupa u lesa v blízkosti Českého ráje

Chalupa Holín

Holín (Radim (okres Jičín) 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Prachovské skály

Vila Český ráj

Podhradí (okres Jičín) (Radim (okres Jičín) 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
TOP ubytování s bazénem, vířivou vanou

Apartmány Libuň

Libuň (Radim (okres Jičín) 9,9 km vzdušně), na okraji obce...
Ubytování s bazénem, hřištěm a altánkem

Ubytování v Českém ráji

Holín (Radim (okres Jičín) 10,7 km vzdušně), na okraji obce...
Klidná dovolená v Prachovských skalách

Chata Vidochov

Vidochov (Radim (okres Jičín) 11,1 km vzdušně), na okraji ob...
Krásná rodinná chata s krbovými kamny

Roubenka Panorama

Vidochov - Stupná (Radim (okres Jičín) 11,4 km vzdušně), v o...
Útulní chata s bazenem v Českém Ráji
1 - 32 / 32

Radim (okres Jičín)

Radim (okres Jičín) 1

Radim – roubené domky nedaleko od Jičína

Radim je velice hezká obec nedaleko Jičína, která je známá svou klidnou atmosférou a množstvím roubených staveb. Nachází se zde kostel s typickou střechou a kaplička se stejným stavebním prvkem. Různé historické zajímavosti najdete v blízké pěší i dojezdové vzdálenosti. Kolem Radimi je krásná příroda s množstvím turistických stezek.

Z historie obce Radim

Obec Radim se nachází v okrese Jičín Královéhradeckém kraji, přibližně 6 km severovýchodně od Jičína. Obcí protéká říčka Trnávka a severně od Radimi se nachází rybník Bonda. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1360. Radim celkově dýchá historickou atmosférou. Uvidíte v ní mnoho typických roubených stavení – některá dokonce pocházejí z 18. a 19. století.

Hlavní památkou je kostel svatého Jiří se svou červenou střechou a se sochou sv. Anny. Stejnou střechou je vybavena i místní kaplička. K vidění je v Radimi rovněž sloup s křížkem a boží muka. Dříve se tady nacházel zámek a budova fary, ty však byly kvůli svému špatnému stavu zbořeny.

Tipy na aktivity v Radimi a v jejím okolí

Kolem Radimi vede mnoho turistických stezek, které jsou jako stvořené pro turisty i cyklisty. V zimě si zase nadšenci do sportu užijí lyžování a snowboardování na okolních svazích. Něco málo přes 20 kilometrů se nacházejí Skiareál Kněžický vrch a lyžařský areál Benecko. Z prvního jmenovaného je krásný výhled na panorama Krkonoš a najdete tu jeden z nejlepších českých snowparků pro snowboardisty. Druhý je díky Family aréně vhodný především pro rodiny s dětmi a mírné slunné svahy lákají lyžaře začátečníky.

Radim (okres Jičín) 2

Krásy místní přírody můžete obdivovat z vyhlídkové věže Kumburk a kamenné rozhledny Čeřovka. Nedaleko Radimi se nachází celá řada historických památek, jako je hrad Pecka, zřícenina hradu Trosky, zřícenina hradu Kumburk a romantický zámek Hrubá Skála. Mezi menší stavby, které stojí za to na výletě vidět, patří dřevěný kostel sv. Václava v Kozojedech a dřevěný kostel sv. Mikuláše v Nové Pace.

Díky blízkosti Jičína máte na dosah ruky všechny zdejší památky i atrakce pro rodinné aktivity. V zimních měsících nebo za nepřízně počasí si užijete zábavu v rodinném Aqua Centru Jičín. O něco větší, ale také vzdálenější je Aquapark Špindlerův Mlýn s vířivkami, tobogány, divokou řekou a mnoha dalšími atrakcemi.

V letních měsících se lze vykoupat a užít si vodní sporty na vodní nádrži Jahodnice, která je v docházkové vzdálenosti. Během výletů můžete poznávat unikátní Bozkovské dolomitové jeskyně nebo si udělat procházku po Arboretu Bukovina se stovkami prastarých památných stromů. Milovníci pravěké historie by si rozhodně neměli nechat ujít zhruba 30 kilometrů vzdálený Archeopark pravěku Všestary, kde se dozví vše o životě našich předchůdců.

Radim (okres Jičín) 3

Příjemné ubytování v klidné obci Radim

Ačkoliv je Radim jen malá obec, nabízí základní vybavení, jako jsou obchody a samozřejmě nechybí ani několik možností ubytování pro turisty. Podívat se můžete také po okolí, kde jsou v nabídce další hotely, apartmány, penziony nebo kempy. Je tu možnost si pronajmout chatku či využít ubytování v soukromí. Stejně jako celá obec, i nabídka noclehů je převážně menšího rázu s klidnou a příjemnou atmosférou.

Pokud vyrazíte do Radimi na dovolenou nebo jen na výlet, užijete si mnoho zábavy a čeká na Vás příjemná odpočinková dovolená. V obci i v jejím nejbližším okolí se nabízí řada ubytovacích kapacit. Místo je skvělé pro každého, kdo chce poznávat historické zajímavosti, ale také pro milovníky přírody, sportování nebo pro rodiny s dětmi. V Radimi si dovolenou užije opravdu každý.

Názory a doporučení

Jaroslava Čečrdlová (skupina - návštěvník) 7.8.2019
V obci bylo vše potřebné k nákupu potravin,i na pivko.