Loading

Ubytování v Pecce

(2 objekty + 27 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Pavel

Pecka, na okraji obce / města, u vleku
Chalupa s bazénem v přírode Podkrkonoší

Koupaliště a kemp Pecka

Pecka, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Kemp roku, super cena, venkovní bazén

Roubenka Jette

Vidochov (Pecka 2,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Roubenka v nádherném prostředí

Chata Vidochov

Vidochov (Pecka 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Krásná rodinná chata s krbovými kamny

Ubytování 67

Kunčice nad Labem (Pecka 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Klidné ubytování v podhůří Krkonoš

Chata Tužín

Radim (okres Jičín) (Pecka 12,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Dřevěná chata na polosamotě u lesa

Chalupa u lesa Kovač

Kovač (Pecka 13,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa u lesa v blízkosti Českého ráje

Apartmány a domy pod Líčším kopcem

Vrchlabí (Pecka 14,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány a chalupy pod Liščím Kopcem

Restaurace a penzion Jilm

Jilemnice (Pecka 14,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné pokoje v příjemné lokalitě.

Apartmán 321

Lánov (Pecka 15,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování v Krkonoších
1 - 29 / 29

Pecka

Pecka 1

Prázdniny pod hradem Pecka

Chcete si letos užít rodinnou či romantickou dovolenou v mírně dobrodružném duchu? Pak se určitě vydejte do městečka s rozverným názvem Pecka. To leží v Královéhradeckém kraji a po stránce územního členění patří do okresu Jičín. Věříme, že jakmile sem přijedete, zamilujete se do něj hned na první pohled.

Krajina je okolo Pecky velmi členitá. Na své si přijdou speciálně ti, kteří milují hodinové procházky hlubokými lesy. Těch je v okolí městečka opravdu požehnaně. Dobře dostupná je také přírodní rezervace Kamenná hůra, která je těsně za hranicemi Pecky. Líbit se Vám bude i v Kalském údolí.

Pokud by Vás náhodou přepadla nuda, nemusíte mít strach, že byste neměli co podniknout. Za Vaši návštěvu stojí město Jičín, Nová Paka či Lázně Bělohrad. Jestli Vám ani to nestačí, zajímavý den plný památek a kultury zažijete i ve Dvoře Králové nad Labem.

Poprvé se o Pecce dozvídáme ve 14. století. Díky rychlému rozvoji se Pecka stala menším městem. To bylo už od počátku spojené s hradem Pecka. Vzhledem k jeho poloze a architektuře se můžeme domnívat, že zastával funkci strážního hradu. Jeho další majitelé se pozvolna chytili tehdy oblíbeného trendu, kdy se z hradů budovala reprezentativní zámecká sídla. V tomto ohledu se do podoby pozdějšího zámku zapsal Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic.

V průběhu 19. století hrad se zámkem vyhořel a od té doby chátral. K prvním záchranným pracím došlo až skoro po sto letech. Od té doby se podařilo hrad alespoň částečně opravit. Přesto všechno je hrad Pecka i samotné městečko vyhledávanou turistickou destinací.

Co je v Pecce k vidění?

Nejvýznamnější památkou v Pecce je stejnojmenný hrad Pecka. Ačkoliv je z velké části pobořený a zničený, návštěvníkům umožní prohlídku hned dvou zajímavých okruhů. Prohlédnete si jak Harantovský palác, tak sklepení a černou kuchyni.

Když se vydáte do městského centra, objevíte několik dobových domů. V jejich bezprostřední blízkosti je i morový sloup a kašna. Ve městě je také socha Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic a několik soch světců.

Pecka 2

Jestli cestujete s dětmi, určitě je vezměte na výlet do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Tato zahrada má velmi dobré renomé a uvidíte, že si v ní užijete spoustu zábavy. Mnoho atrakcí slibuje i návštěva Jičína.

Kdo chce poznávat zajímavosti a kulturu tohoto regionu, ten ať vyrazí na zámek Jičín. V něm sídlí pobočka Regionálního muzea a galerie. Valdická brána Vám naopak zprostředkuje hezký výhled na město. Koho přemůže nostalgie, tomu doporučujeme zastávku v Rumcajsově ševcovně. Ta Vás zábavnou formou přenese do světa této oblíbené české pohádky.

S dětmi si zajeďte i do zámku Humprecht. Ve velmi dobré vzdálenosti od Pecky je i hrad Kost. O kousek dál je Vám dobře dostupná zřícenina hradu Trosky a hrad Valdštejn.

Sladkou tečkou celé dovolené může být návštěva Trubičkové stezky v Hořicích. Tato stezka je vhodná především pro rodiny s menšími dětmi, které musí splnit několik úkolů. Při jejich dokončení získají indicie, s jejichž pomocí dojdou k tajnému heslu. Jakmile toto heslo předají pověřené osobě, ta je za jejich práci odmění sladkou odměnou v podobě tradiční hořické pochoutky.

Sportování a relaxace v Pecce a okolí

Nejlepší letní rekreaci zažijete, když se vydáte do kempu Pecka. Jeho součástí jeho součástí je venkovní koupaliště a několik sportovišť. Zahrajete si tu volejbal, tenis, fotbal či petangue. Odvážní jistě zkusí zdolat místní lezeckou stěnu. Areál také disponuje půjčovnou jízdních kol.

Když dojde k náhlému zhoršení klimatických podmínek, vykoupete se v Aquaparku Hradec Králové. Během chvíle se dostanete i do Aquacentra Špindl.

V zimě bude nutné za sportem trochu cestovat. To se Vám ale bohatě vyplatí. Hlavně proto, že nedaleko Pecky je hned několik velmi dobrých lyžařských středisek. Jedním z nich je Ski areál ve Vrchlabí.

Další sjezdovka na Vás čeká v Černém Dole. A nesmíme zapomenout ani na již zmíněné lyžařské centrum Špindlerův Mlýn. Některá z těchto středisek provozují i snowpark, snowtubingu a svah pro sáňkování.

Pecka 3

Pecka a možnosti ubytování

Kdo do Pecky přijede, ten si na ubytování stěžovat rozhodně nebude. V městečku objevíte komfortní hotely a rodinné penziony. Nechybí tu ani plně vybavené apartmány. Kdo chce, ten si vybere i z nabídky ubytování v soukromí.

Romantikům bude vyhovovat pobyt v některé z chalup. Skromnější cestovatele jistě nadchne ubytování v kempu, který nabízí i možnost ubytování v chatě.

I když je Pecka známá hlavně pro svůj hrad, i samotné městečko pod ním Vám toho má hodně co ukázat. Věříme, že zde prožijete vytoužené chvíle pohody jak s rodinou, tak se svým partnerem. A to ať už přijedete v létě, nebo v zimě.