Loading

Ubytování v Lánově

(2 objekty + 17 objektů v okolí 25 km)

Pension Slunko

Lánov, na okraji obce / města
Ideální poloha v centrální části Krkonoš

Apartmán 321

Lánov, na okraji obce / města
Příjemné ubytování v Krkonoších

Chata Kubík

Dolní Dvůr (Lánov 3,0 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa pro rodinné pobyty a skupiny.

Liberecká Bouda

Dolní Dvůr (Lánov 3,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Lyžování a relaxace v srdci Krkonoš
1 - 19 / 19

Lánov

Poznejte vstupní bránu Krkonoš

Na samém okraji Královehradeckého kraje, v okrese Trutnov, se rozkládá na první pohled nenápadná obec Lánov. Typická pohorská ves se může pochlubit nejen klidným prostředím bez turistů, kde si odpočinete, ale i skvělým sportovním vyžitím. Ujít si však nesmíte nechat ani okolí, jež se pyšní krásnou přírodou. Navíc, levné ubytování, moderní ski areály a hezké památky, už jen to je důvod, proč na dovolenou do Krkonoš zamířit.

Lánov, malebná podhorská vesnice v údolí Malého Labe potěší každého, kdo má chuť užít si pobyt plný klidu a pohody. Za zmínku však stojí, že dějiny hovoří přesně opačně. V roce 1775 se místní zapojili do neúspěšného selského povstání a na konci 18. století zde došlo k jedné z největších bitev o rakouské dědictví. Zlé časy jsou však již pryč, a tak dnes tato nevelká ves učaruje každému, kdo si chce užít lyžování či snowboarding, a hledá i výhodné ubytování.

Proč Lánov určitě navštívit?

Právě dovolená v Krkonoších je jako stvořená pro všechny milovníky zimních sportů. Pokud patříte mezi ně, určitě si nenechte tuto dosud málo známou, ale o to lepší destinaci ujít. Na své si v Horním Lánově přijdou zejména ti, kdo se na lyžích teprve učí, stejně jako rodiny s malými dětmi. Vychutnat si totiž mohou bezpečnou jízdu na malé sjezdovce s jedním vlekem, kde dosud vládne klid a pohoda a kde střet s milovníky adrenalinu skutečně nehrozí.

Na druhou stranu však tato ves zaujme i ty, kdo míří na dovolenou do Královehradeckého kraje za památkami a historií. Přestože se podle řady turistických průvodců v obci žádné významné stavby nenachází, opak je pravdou. Prohlédnout si tak můžete třeba křížovou cestu v Horním Lánově, jež navíc byla nedávno zrekonstruována. Možná Vás toulky místními lesy zaujmou natolik, že se rozhodnete zarezervovat kvalitní ubytování a zůstat na úpatí hor déle.

Do Lánova za letadly a sportem

Přeci jen, musíte toho ještě tolik stihnout. A jedním z dalších míst, jež si určitě nenechte ujít, je i moderní sportovního letiště Vrchlabí, které se na okraji Lánova nachází. Budete-li mít chuť, užijete si třeba oblíbené vyhlídkové lety, během nichž budete mít celé Krkonoše jako na dlani. Taktéž můžete zůstat i delší čas a řízení letadla si nakonec sami vyzkoušet. V okolí dráhy navíc naleznete vše potřebné. Levné ubytování, restaurační zařízení i spousty atrakcí.

Těšit se tak můžete na bohatý kulturní život a zajímavé společenské akce spojené s dobrým jídlem a pitím i skvělou muzikou. Mezi nejvíce populární patří třeba každoroční Masopust či tradiční hasičský ples. Pro ty nejmenší je zase připraven jarní dětský bál. Na své si však přijdete i v případě, že Vás láká spíše aktivní dovolená. Čeká na Vás moderní sportovní areál, a bude-li se Vám chtít, můžete s místními absolvovat také Výstup Lánovských na Sněžku.

Okolí Lánova stojí za to

Pokud Vás láká báječná dovolená plná dobrodružství spojená s levnými výlety, nemusíte však zůstávat pouze na jednom místě, právě naopak. Celé okolí Lánova se pyšní řadou zajímavých míst, jež byste rozhodně neměli minout. Nadšeni budou také milovníci cykloturistiky, na které zde čeká celá řada stezek. Jednou z nich je i Naučná trasa Srnec, jež Vás seznámí nejen s místní přírodou, ale také Vám prozradí něco více o dějinách a kultuře celého Podkrkonoší.

Zimní dovolená na severu Čech láká také k návštěvě nedalekého Černého Dolu. Na své si zde přijde každý, kdo si chce dopřát parádní lyžovačku spojenou se vzrušením, zábavou a adrenalinem. Milovníci umění a památek si zase nesmí nechat ujít Vrchlabí. Čeká tady na ně řada zajímavých staveb, jako je klášter Augustiniánů či renesanční zámek. Zajisté si užijete také večerní toulky historickým centrem nebo komfortní ubytování v měšťanském domě.

Kdo bude mít chuť, ten si nesmí nechat ujít ani výstup na Sněžku. Nejvyšší hora v ČR se pyšní nejen slavnou Poštovnou, ale také se odtud nabízí krásný výhled na celé česko-polské pomezí. Pokud Vás láká spíše dovolená bez turistů, určitě si udělejte výlet k zřícenině hradu Břecštejn, kde za celý den nepotkáte ani živáčka. Na závěr Vašeho pobytu v Krkonoších se nebojte na chvíli zvolnit a vydejte se třeba do Jánských Lázní, kde načerpáte novou energii.

Jak na nejlepší ubytování v Lánově?

Na první pohled nenápadná vesnička na úpatí nejvyšších českých hor, se pyšní nejen bohatým kulturním životem, ale nabízí i cenově dostupné ubytování pro všechny. Záleží přitom jen na Vás, zda si vychutnáte luxusní pobyt v hotelu či apartmánu, anebo si vyzkoušíte spíše levnější nocleh v penzionu. Stejně tak nechybí ani ubytování v soukromí či možnost pronájmu horské chaty přímo u sjezdovky. Milovníky romantiky pak zase jistě potěší noc v roubence.

Toužíte po tom, dopřát si příjemnou dovolenou v Krkonoších spojenou se zimními sporty, návštěvou těch nejkrásnějších hradů a zámků nebo levnými výlety do okolí? Potom neváhejte, sjednejte si to nejlepší ubytování a vydejte se do Lánova za sportem, zábavou i létáním již dnes.