Loading

Ubytování v Benecku

(1 objekt + 19 objektů v okolí 25 km)

Horská chalupa U lyžaře

Benecko, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Horská chalupa pod střediskem Benecko!

Liberecká Bouda

Dolní Dvůr (Benecko 5,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Lyžování a relaxace v srdci Krkonoš

Chata Kubík

Dolní Dvůr (Benecko 6,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa pro rodinné pobyty a skupiny.

Privát 55

Špindlerův Mlýn (Benecko 8,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Komfortný privát na skok od sjezdovek
1 - 20 / 20

Benecko

Do Benecka za Krakonošem a lyžníky

Vydejte se do oblasti Krkonoš, které jsou nejvyšším pohořím v České republice a poznejte Benecko, jedno ze zdejších proslulých center turismu. Obec leží v okrese SemilyLibereckém kraji a tvoří ji osm částí - jsou to Benecko, Horní a Dolní Štěpanice, Rychlov, Mrklov, Žalý, Zákoutí a Štěpanická Lhota. Je situována nedaleko měst Víchová nad Jizerou, Vítkovice nebo Špindlerovův Mlýn. Zveme Vás užít si dovolenou na pomezí Libereckého a Královohradeckého kraje

Turistický ruch v Benecku vzkvétá již od 19. století

Původním centrem osídlení byl hrad Štěpanice a Horní Štěpanice, tedy sídlo v podhradí. Hrad založil Jan z Valdštejna a první zmínky o něm pocházejí z raného 14. století. O Benecku, tehdy ještě Benešsku, se dozvídáme podle písemností až v roce 1628, o dalších obcích pak během 17. a 18. století.

Obyvatelé Benecka a jeho okolí se živili převážně zemědělstvím a tkalcovstvím. Zlom nastal v 19. století - s postupným rozvojem zimních sportů a turistiky se začalo profilovat také Benecko jako jedno z prvních center cestovního ruchu v Čechách. Prosperitu meziválečného období na čas přerušila nacistická okupace, aby se po jejím konci a následném znárodnění stal benecký region na dlouhá desetiletí centrem odborářské rodinné rekreace.

V šedesátých letech zde byly vybudovány první lyžařské vleky, například ten na Šlohnerově kopci. Události v roce 1989 a uvolnění poměrů přineslo nárůst orientace obyvatel Benecka na turistický ruch a aktivity s ním spojené.

Do Benecka za památkami i sportovním vyžitím

Mezi nejstarší památky Benecka patří zřícenina Valdštejnova hradu, jen o něco málo starší kostel Nejsvětější Trojice z poloviny 14. století nebo krčkové roubenky, které můžete obdivovat na území Horních Štěpanic. Severozápadně od Benecka stojí památný strom Ambrožův smrk na Levínku a na vrchu Žalý, ve výšce těsně nad 1000 m n.m., zase jediná kamenná rozhledna v Krkonoších (pochází z roku 1892). 

V nynější době jeví turisté o Benecko zájem především během zimních měsíců. Vrcholová poloha a jihozápadní orientace střediska dovoluje, aby za jasných dní byly jeho svahy prosluněné po celý den. Ski areál Benecko nabízí 4 sedačkovou lanovku, 12 vleků, dva dětské pásy, snowtubingové dráhy a více než 100 kilometrů upravovaných tras pro běžkaře.

Zajímavé možnosti nabízí také okolí Benecka. Zhruba 20 kilometrů na sever od obce leží známé zimní středisko Špindlerův Mlýn, směrem na severozápad zase lyžařská střediska Aldrov, Janova Hora a Vurmovka. Skvělé podmínky pro zimní sporty takřka všeho druhu najdete také ve Ski Resortu ve Strážném nebo Ski areálu Herlíkovice a Bubákov. To všechno je dostupné z Benecka autem během několika desítek minut.

V teplejších měsících jsou hojně využívány cyklotrasy KRNAPu - téměř 30 značených cyklotras v délce cca 500 kilometrů tvoří systém okružních tras po zajímavých místech Krkonoš. Navíc je zde i 9 dlouhých sjezdů, na vrcholy kterých Vás vyveze lanovka nebo cyklobus. Není divu, že Benecko si vysloužilo přívlastek „ráj cyklistů“. Do turistické infrastruktury obce je nutno zařadit také venkovní koupaliště Benecko.

A když si budete chtít od hor trošku odpočinout, můžete sejít do Vrchlabí a navštívit zdejší zámek či lezeckou stěnu s obtížností až do 8a+, nebo si odskočit do Jilemnice na návštěvu Krkonošského muzea.

Benecko - rozmanité možnosti ubytování

Benecko coby turistické centrum regionu nabízí bohaté a různorodé možnosti ubytování. K dispozici je několik hotelů, penzionú, apartmánů, privátů a také horských chat a chalup s různým stupněm komfortu a vybavení. Kvalitní ubytovací infrastrukturu najdete také v již zmíněném Špindlerově Mlýně, VítkovicíchStrážném nebo Vrchlabí.

Přijeďte se podívat, ubytovat, zalyžovat nebo zajezdit na kole, tato oblast Krkonoš Vás jistě okouzlí.