Loading

Ubytování ve Svobodě nad Úpou

(1 objekt + 35 objektů v okolí 25 km)

Villa u Hallerů

Svoboda nad Úpou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chatka a apartmány se saunou a biliardem

Privat 308

Janské Lázně (Svoboda nad Úpou 2,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, na horách
Jen 250 m od lanové dráhy na Černou horu

Chalupa Maris

Horní Maršov (Svoboda nad Úpou 3,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Stylová horská chalupa se saunou

Horská chalupa Maršovka

Horní Maršov (Svoboda nad Úpou 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okra...
Stylová chalupa na horách pro skupinky

Apartmány U červeného buku

Horní Maršov (Svoboda nad Úpou 5,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na ok...
Útulné apartmány pro rodinky, u rybníka

Ubytování Pod starým dubem

Vlčice (okres Trutnov) (Svoboda nad Úpou 6,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulné ubytování v malebné přírodě

Chata Desmo

Žacléř (Svoboda nad Úpou 6,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lyžařského střediska
Velká chata s bazénem a dětským hřištěm

Chalupa Černý Důl

Černý Důl (Svoboda nad Úpou 7,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Blízko lyžařského střediska, se saunou

Chalupa U Dudků

Pec pod Sněžkou (Svoboda nad Úpou 7,8 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na o...
Chalupa rodinného typu u vleku

Chata Medika

Horní Maršov (Svoboda nad Úpou 7,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Zajímavá chata na horách, u vleku
1 - 36 / 36

Svoboda nad Úpou

Navštivte pohádkové město v srdci Krkonoš

Na samém okraji Královéhradeckého kraje, v okrese Trutnov, se nachází oblíbená turistická destinace Svoboda nad Úpou, kde se nudit určitě nebudete. Čekají zde na Vás prvotřídní sjezdovky a těšit se můžete také na postavičky z pohádek. Za prohlídku však stojí i okolí, pyšnící se hlubokými lesy a úchvatnou přírodou. Navíc, výhodné ubytování a zajímavé památky, to vše si vychutná každý, kdo se na dovolenou do Krkonoš vypraví.

Svoboda nad Úpou, známý ráj všech milovníků zimních sportů, se může pochlubit dlouhou historií, jejíž kořeny sahají až do 16. století. Původně malá osada se díky těžbě železné rudy stala již v roce 1580 slavným horním městem. Jeho význam později ještě vzrostl, a to hlavně díky papírenskému průmyslu. Postupem času tak byla postavena řada zajímavých staveb, jejichž půvab Vám dnes zajisté učaruje, stejně jako spousta aktivit a levné ubytování.

Proč se pobyt ve Svobodě nad Úpou vyplatí?

Pohádková dovolená ve Svobodě nad Úpou vykouzlí úsměv na tváři zejména těm nejmenším návštěvníkům. Právě pro ně je připravena interaktivní výstava plná draků, skřítků a víl, kde se nudit rozhodně nebudou. Situovaná v budově místního infocentra Vás i děti hravou formou seznámí s dějinami Krkonoš a místními legendami i pověstmi. Dozvíte se také mnoho zajímavého o historii dolování, a kdo chce, užije si i posezení nad sklenkou vína.

Na své si zde nicméně přijdou také ti, kteří míří na Královéhradecko spíše za památkami a architekturou. V případě, že patříte mezi ně, určitě si sjednejte to nejlepší ubytování a zdržte se delší čas, protože se máte skutečně na co těšit. K prohlídce tak láká třeba barokní kostel svatého Jana Nepomuckého, pyšnící se hezkým interiérem plným nástěnných maleb. Stejně tak Vás zajisté zaujme též sousoší Panny Marie a svatého Floriána a Antonína na náměstí.

Do Svobody nad Úpou za pohádkami i sportem

V případě, že Vás láká spíše zimní dovolená ve Svobodě nad Úpou, spojená s lyžováním a snowboardingem, neváhejte a navštivte místní ski areál. Čeká tady na Vás nejen pestrý výběr sjezdovek, ale také mnoho atrakcí, které prostě musíte vyzkoušet. Pro odvážnější je připraven snowpark, zatímco milovníci zábavy jistě uvítají oblíbený snowtubing. Nechybí však ani možnost večerního lyžování a samozřejmostí je pak i komfortní ubytování u vleku.

Moderní sportovní areál zase uvítá všechny, kteří mají chuť, dopřát si spíše klasiku, jako je tenis, fotbal nebo volejbal. Čeká tady na Vás i nová lezecká stěna a počítejte s tím, že místní kluby přátelský turnaj jistě neodmítnou. Skvělou příležitost vychutnat si hezké odpoledne s přáteli Vám pak nabídne populární Farmapark Mochomůrka. Opečete si buřty, pomazlíte se se zvířátky, vrátíte se do dětských let a vůbec si užijete vskutku parádní den plný potěšení.

Okolí Svobody nad Úpou Vás mile překvapí

Toužíte po tom, dopřát si hezký pobyt v Krkonoších spojený s dobrodružstvím, poznáním i zábavou? Potom neváhejte a vydejte se na výlet také do okolí Svobody nad Úpou, které Vás překvapí širokou nabídkou možností, jak zde příjemně strávit volný čas. Těšit se tak můžete třeba na toulky nádhernou přírodou, jež Vás dovedou až na Sněžku. Výstup na nejvyšší horu ČR Vás odmění super výhledem, uvidíte pramen Labe a čeká na Vás i kaple svatého Vavřince.

Dovolená v Královéhradeckém kraji Vás však potěší i možností pokochat se krásami města Trutnova opředeného řadou legend a pověstí. Mezi ně patří také Trutnovská saň, jež se prý údajně do jeho založení zapletla, a ke které Vás dnes dovede slavná Dračí ulička. Minout byste však neměli ani netradiční Tkalcovské muzeum. V letních měsících Vás pak jistě potěší možnost vychutnat si vodní radovánky na koupališti a těšit se můžete i na levné ubytování

Pokud Vás láká spíše putování po Československém opevnění, nevynechejte dělostřeleckou tvrz Stachelberg. Prohlédnete si zde původní vybavení, a nahlédnete také do nitra pevnosti, která i nyní vypadá úplně stejně, jako v předvečer druhé světové války. V případě, že máte chuť, dopřát si spíše pohodový relax ve wellness, zamiřte do Jánských Lázní. Vychutnáte si zde vynikající léčebné masáže a uvidíte, že zpátky domů se budete vracet jako znovuzrozeni.

Levné ubytování ve Svobodě nad Úpou stojí za to

Krásné město plné pohádek se může pochlubit nejen hezkými památkami a prvotřídními sjezdovkami, ale nabízí též výhodné ubytování za příznivé ceny. Máte tak možnost zkusit třeba pronájem chalupy, kde si užijete klid a pohodu. Koho láká spíše přepych a komfort, ten jistě uvítá nocleh v pětihvězdičkovém hotelu či stylově zařízeném apartmánu. Samozřejmostí je však i ubytování v soukromí, a taktéž Vám nic nebrání, dopřát si levný nocleh v penzionu.

Svoboda nad Úpou Vás zve na hezkou dovolenou spojenou s romantickými toulkami přírodou, zimními sporty a výlety do světa pohádek. Pokud máte taktéž chuť, užít si příjemný pobyt se vším všudy, neváhejte, sjednejte si to nejlevnější ubytování a do Svobody nad Úpou se určitě vydejte.