Loading

Ubytování ve Dvoře Králové nad Labem

(1 objekt + 29 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Námořníka

Dvůr Králové nad Labem, v obci / ve městě
Cenově dostupné moderní ubytování

Chalupa na Kopaninách

Chvalkovice (okres Náchod) (Dvůr Králové nad Labem 9,3 km vzdušně), mimo obce / měs...
Pohodlná chalupa na polosamotě

Rodinné ubytování Debrné

Mostek (okres Trutnov) (Dvůr Králové nad Labem 9,4 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Ubytování na stráni pod lesen

Apartmán Velký Vřešťov

Velký Vřešťov (Dvůr Králové nad Labem 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Nejlepší místo na rodinnou dovolenou

Penzion Čapkův statek

Hořičky (Dvůr Králové nad Labem 11,2 km vzdušně), v rekreačn...
V oblasti Podkrkonoší a Orlických hor

Statek pod Lípou

Pilníkov (Dvůr Králové nad Labem 11,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Luxusné ubytovanie v prírode s bazénom

Penzion Klídek

Mezilečí (Dvůr Králové nad Labem 12,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Ideální ubytování při kurtech a vodě

Vila Hořičky

Hořičky (Dvůr Králové nad Labem 12,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Vila Hořičky - Ratibořice

Škola v přírode Borovnička

Borovnička (Dvůr Králové nad Labem 13,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Bazén, sauna, střelnice!

Hany 50

Trutnov (Dvůr Králové nad Labem 13,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
se zastřešeným bazénem a infrasaunou
1 - 30 / 30

Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem 1

Ubytování ve městě se ZOO s africkým safari

Většině z Vás se ve spojitosti s městem Dvůr Králové nad Labem vybaví ZOO Dvůr Králové, kde se můžou zabavit Vaše děti. Možná Vás ale překvapí, že se pyšní také africkým safari. Dokonce se zde můžete i ubytovat. V Safari hotelu nebo kempu se tak během Vaší dovolené budete cítit jako ve skutečné Africe.

Město Dvůr Králové nad Labem leží na horním toku řeky Labe v okrese Trutnov, v Královéhradeckém kraji. Díky jeho poloze v údolí Vás nadchne pohled na město a okolí zejména z vrchu.

Z věže kostela sv. Jana Křtitele uvidíte například na Šindelářskou věž, malebnou starou radnici s Mariánským sloupem anebo Kohoutův (Bergrův dvůr), kde sídlí Městské muzeum. V muzeu shlédnete stálou expozici vánočních ozdob. Na město a jeho okolí se můžete podívat také při vyhlídkovém letu. V městské části Žireč se totiž nachází dopravní letiště, které tuto aktivitu umožňuje.

Dvůr Králové nad Labem nabízí několik možností ubytování, a to prakticky v docházkové vzdálenosti od všech důležitých pamětihodností. Pokud Vám nebude stačit nabídka hotelů, penzionů, ubytoven a privátů přímo v centru města, můžete se podívat i na ubytovací zařízení v okolí. Najdete zde mimo jiné i kempy, chaty a chalupy. Ve stylových kavárnách a cukrárnách si můžete přisladit život dortíkem a dobrou kávou anebo ochutnat speciality v místních restauracích.

Dvůr Králové nad Labem 2

Historie Dvora Králové nad Labem

Daleká historie města sahá až do doby, kdy z původně vojenské stezky postupně vznikala osada s malým kostelem. Pravděpodobně tomu tak bylo již ve druhé polovině 12. století. První písemná zmínka o Dvoře Králové nad Labem je z roku 1270.

V průběhu dalších let došlo i v těchto místech k rozsáhlým požárům a epidemiím, které se v minulosti nevyhnuly téměř žádnému městu. Bylo zničeno skoro vše. Budování měst v tom pravém slova smyslu na území Čech a Moravy začalo Přemyslem Otakarem I. Až Přemysl Otakar II. dal ale urbanizaci skutečné tempo. Nechal také toto město opevnit hradbami, které měly čtyři brány a čtyři věže.

Zajímavostí je, že bylo jako věnné město postupně získáváno do vlastnictví mnoha královen. Mezi nimi byla také Marie Terezie, která ho jako jediná z nich poctila svou návštěvou. Nechala na místě původního dřevěného kostela vybudovat kamenný kostel Povýšení svatého Kříže. Město bylo střediskem řemesel a obchodu. Zejména tkalcovství a barvířství zde vzkvétalo. Pěstoval se tu totiž len. Tuto surovinu ale v pozdější době začala vytlačovala bavlna. Textilní průmysl se ve městě rozvíjel až ke konci 19. století, kdy také vznikaly první textilní továrny.

Další zajímavá místa a výlety do okolí v létě i zimě

Město Dvůr Králové nad Labem a jeho okolí jsou doslova propletené turistickými trasami i cyklostezkami, které vybízejí k výletům. V zimě se tyto stezky mění v běžkařské tratě, takže ani milovníci zimních sportů nepřijdou zkrátka. Máte raději sjezdovky? Z nejbližšího okolí Vás k sjezdovému lyžování zvou areály Ski areál Zvičina se třemi vleky a Skiareál Mostek s jedním vlekem. Dále pak nedaleký lyžařský vlek Pecka, Ski areál Rudník a Ski areál Mladé Buky.

Dvůr Králové nad Labem 3

Pokud se vydáte po proudu Labe, dostanete se až do Kuksu s revitalizovaným barokním Hospitálem Kuks a sochami Ctností a Neřestí. Unikátní sochařská rezervace zvaná podle svého autora Braunův Betlém patří také neodmyslitelně k prvkům kukského okolí. Neměli byste ji tedy opomenout.

V létě jistě oceníte osvěžení na Tyršově koupališti. Zejména děti si zde přijdou na své. V areálu najdete i dětská hřiště a aktivity pro nejmenší. Za koupáním můžete vyrazit i na koupaliště Dachova u Hořic nebo dokonce navštívit vodní nádrž Rozkoš, která se taktéž nachází v Královéhradeckém kraji. Nedaleké oblíbené kryté bazény najdete v Trutnově a Všestarech.

Několik km proti proudu horního toku Labe se nachází podkrkonošská vodní nádrž Les Království, kterou obklopují malebné lesy a příroda. Představuje tak skvělé místo pro Vaši relaxaci. Odtud se dostanete i na nejvyšší místní vrchol Zvičina. Kochat se tak můžete výhledem na Krkonoše, které budete mít jako na dlani.

V žádném případě nezachybujete, když si pro Vaši rekreaci nebo výlet zvolíte město Dvůr Králové nad Labem. Přesvědčíte se totiž, že královédvorský region není jen o ZOO a zvířátkách. Nadchne Vás překrásná příroda, mnoho památek a zajímavostí, sportovní i kulturní vyžití. K tradicím města patří i pivovarnictví. Milovníci tohoto moku tak mohou ochutnat pivo místního pivovaru s originálním jménem Tambor. Dovolenou ve Dvoře Králové nad Labem nebo víkendový pobyt si užijete v každém ročním období.