Loading

Ubytování v Náchodě

(0 objektů + 31 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Ještěrka

Červený Kostelec (Náchod 6,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Velká chalupa se saunou - pokojná oblast

Ubytování Motobydlo

Hronov (Náchod 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování u motokárové dráze

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská (Náchod 9,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Rekreační domek ve Sněžném

Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) (Náchod 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města...
Krásný rekreační domek s bazénem a krbem

Chalupa Chlívce

Stárkov (Náchod 11,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa v blízkosti lesa a vleku

Dům Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách (Náchod 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru m...
Útulné a cenově velmi výhodné ubytování

Chalupa 56

Olešnice v Orlických horách (Náchod 11,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Stylová chalupa v Orlických horách

Chata Evelína Bystré

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) (Náchod 11,8 km vzdušně),...
Chata u koupaliště v Orlických horách

Chatky u potoka - hlavní budova

Olešnice v Orlických horách (Náchod 12,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Prostorná chata v Orlických horách

Vila Hořičky

Hořičky (Náchod 12,3 km vzdušně), v obci / ve městě
S venkovním bazénem, rodinná atmosféra,
1 - 31 / 31

Náchod

Náchod 1

Náchod – lázeňské město v Babiččině údolí

Zavítejte do města Náchod, které je známé tím, že se jedná o jediné české lázeňské město bez funkčních lázní, a poznejte jeho krásy. Čeká zde na Vás mnoho historických památek a podmanivá příroda v okolí. Najdete tu bohaté možnosti pro provozování sportovních aktivit i místa, která stojí za to navštívit. Náchod je ideální volbou pro všechny nadšené cestovatele i pro rodinné výlety.

Náchod se nachází v severovýchodních ČecháchKrálovéhradeckém kraji. Jedná se o okresní město, které leží v turistickém a kulturním regionu zvaném Kladské pomezí, v blízkosti Orlických hor. Protéká jím řeka Metuje. K významným obcím v okrese Náchod patří například Adršpach, Božanov či město Teplice nad Metují

Náchod jako město průmyslové, kulturní i historické

První písemně doložené zmínky o Náchodu pocházejí z roku 1254. Z nejstarší doby můžete ještě dnes vidět zbytky městského opevnění. Z té doby pochází i hřbitov, který je jednou z nejstarších dochovaných památek v tomto městě. Hřbitov najdete vedle raně gotického kostela svatého Jana Křtitele, který od roku 1310 sloužil Náchodu jako farní kostel. Postaven byl však již na počátku 11. století.

Další památkou, která patří mezi jedny z turisticky nejoblíbenějších, je zámek nesoucí po obci jméno Náchod. Ten byl vystavěný z původního hradu, který stál u zrodu města. V zámku můžete obdivovat renesanční a raně barokní malby, portrétní galerii panovníků, kteří zde sídlili a bruselské gobelíny.

Kdysi byl Náchod významným textilním městem a přezdívalo se mu Manchester východu. Pokud Vás zajímá historie a architektura, určitě nevynechejte ani kostel svatého Michaela archanděla, kostel svatého Vavřince nebo budovu radnice v novorenesančním slohu.

V Náchodě také najdete mnoho památníků a sloupů – například pomník obětem bojů proti fašismu, sloup se sochou Panny Marie, sochu svatého Václava, sochu svatého Jana Nepomuckého, sousoší Nejsvětější Trojice a několik krucifixů. Za vidění stojí i kašna na Masarykově náměstí. Zde uvidíte rovněž historický pranýř.

Náchod 2

Mezi další zajímavosti ve městě, které byste měli při jeho návštěvě vidět, patří Bartoňova vila architekta Pavla Janáka, srub Březinka nebo nyní již zrušené lázně Běloves. Náchod je tak v současné době jediné lázeňské město v ČR bez aktivně fungujících lázní.

Inspirace na výlety kolem Náchoda

V okolí Náchoda najdete mnoho míst, které jsou ideálním tipem pro pěší vycházku nebo cyklistický výlet. Určitě Vás zaujme Babiččino údolí, které znáte z knihy Boženy Němcové. Během naučného výletu můžete spatřit na vlastní oči babiččin pomník, Staré bělidlo nebo Ratibořický zámek. Nedaleko od Náchoda se nachází i dům Boženy Němcové v České Skalici.

Božena Němcová však nebyla jedinou odsud pocházející spisovatelkou. Jen kus od města můžete vidět rodný dům Aloise JiráskaHronově. Spisovatelovo jméno nese také nedaleká Jiráskova chatarozhlednou, odkud můžete pozorovat krásnou přírodu. Další rozhledna Na Signálu s působivým výhledem je u obce Horní Radechová.

Z přírodních památek v blízkém okolí rozhodně stojí za návštěvu Přírodní rezervace Ostaš či Arboretum Vysoké Chvojno se vzácnými druhy stromů a rostlin. Nedaleká hora Turov je součástí chráněné krajinné oblasti Broumovsko, ve které uvidíte různá skalní města a stolové hory.

V létě na Vás během dovolené čeká koupání například ve vodní nádrži Rozkoš, které se díky tyrkysovému zbarvení vody říká Východočeské moře. Přehrada Les Králoství je zase zajímavá technická památka. Řadu zábavných atrakcí najdete v nedalekém Aquaparku Hradec Králové i v o kousek vzdálenějším Aquacentru Pardubice.

V zimě si zase můžete zalyžovat v jednom ze ski areálů. Pouhý 12 kilometrů od Náchoda se rozprostírá Skiareál Olešnice v Orlických horách se sjezdovkami pro děti, začátečníky i pokročilé a s možností večerního lyžování. Stejně vzdálený Skiareál Hartman disponuje čtyřmi sjezdovkami, půjčovnou vybavení a oblíbenou samoobslužnou restaurací.

Náchod 3

Bohatá nabídka ubytování ve městě Náchod

Náchod je velké okresní město, a proto se nemusíte bát, že by zde byla nouze o zajímavosti nebo o dostatek ubytovacích kapacit. Přímo ve městě najdete hned několik dobře vybavených hotelů, apartmánů a penzionů. Vybrat si můžete z levějších ubytoven, velkých hotelových komplexů i menších rodinných domků a chalup s volnými pokoji. V přilehlém okolí města také naleznete celou řadu možností ubytování, ať už komerčních nebo v soukromí. Nechybí ani alternativy v podobě přespání na statku, v chatce nebo v autokempu.

Náchod nabízí celou řadu aktivit či možností, co podnikat, a to jak přímo ve městě, tak v jeho nejbližším okolí. Výhodou je také široká nabídka ubytovacích kapacit, ze kterých si vybere opravdu každý. Ať už sem na dovolenou či výlet přijedete kdykoliv během roku, budete mít vždy co dělat a co navštěvovat. Zavítejte do Náchoda a poznejte jeho krásy, protože v tomto východočeském městě si dovolenou užije každý.