Loading

Ubytování v Teplických skalách

(24 objektů)

Turistická ubytovna Křinice

Křinice, v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská, na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Primachalupa

Velké Svatoňovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
V prima prostředí, se záhradním krbem!

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují, v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Chata Babeta

Teplice nad Metují, na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Chalupa Adršpach

Jívka, na okraji obce / města
Chalupa Adršpach

Ubytování U Morouse

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmány v dotyku s přírodou

Penzion Ve Srubu

Horní Radechová, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klid a pohoda mezi kmeny letitých stromů

Penzion Adršpach

Adršpach, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
U nás Vás budeme hýčkat

Penzion Rudolf

Teplice nad Metují, na okraji obce / města
Penzion v Adršpašsko-teplických skalách
1 - 24 / 24

Teplické skály

Teplické skály 1

Teplické skály – pohádkové skalní město

Teplické skály jsou oblastí, která je součástí národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály. Ty jsou součástí Broumovské vrchoviny a chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Skály se nachází vedle Teplic nad Metujíokrese NáchodKrálovéhradeckém kraji. A jen pár kilometrů od sousedního Polska. Skalní město je lákadlem pro horolezce i rodiny s dětmi a je také oblíbené mezi filmaři, kteří jej použili nejednou pro natáčení filmů a pohádek. Teplické skály jsou nejrozsáhlejším skalním labyrintem ve střední Evropě.

Teplické skály spolu s Adršpašskými se řadí mezi nejkrásnější a nejrozsáhlejší skalní města v Evropě. Obrovský komplex skalních útvarů je zde přes 90 milionů let a výška jednotlivých skal dosahuje až 70 metrů.

Skály jsou propletené různými turistickými trasami a od sebe je odděluje řeka MetujeVlčí rokle a žlutá turistická trasa. U Vlčí rokle uvidíte také šestimetrový vodopád a směrem do Adršpašských skal je pak Adršpašské jezírko s možností výjezdu na lodičce a Velký a Malý adršpašský vodopád.

Nejvíce informací o Teplických skalách se dozvíte na naučné stezce Teplickým skalním městem. Na informačních tabulích zjistíte vše potřebné o místní fauně a floře, geologii skal i nějaké zajímavosti z okolí. Na této cestě uvidíte například Koňskou hlavu, Řeznickou sekyru, Velké Chrámové náměstí a nedaleko něj také malý vodopád, dále pak Kastelána, Snoopyho, Psa, Krakonošovo párátko, Ledního medvěda a vodopád V Aneneském údolí, ale i Kachnu nebo Labuť.

Navíc hned za vstupem poblíž dřevěného altánu je Teplická ozvěna. Pokud zakřičíte směrem na Lysý vrch, několikrát se Vám vaše slova vrátí. Na závěr své prohlídky Teplickým skalním městem byste neměli vynechat ani zříceninu skalního hradu Střmen ze 13. století. Po zdolání 300 schodů se Vám naskytne nádherný panoramatický výhled do okolí, který za trochu námahy určitě stojí.

Teplické skály 2

Zelená turistická trase, která prochází Teplickými skalami, spojuje Teplice nad Metují, rozhlednu na nejvyšším vrcholu Adršpašsko-teplických skal – Čáp (786 m n. m.) a obec Skály.

Celá trasa dlouhá necelých devět kilometrů vede skrz méně známou část skal. I zde některé útvary připomínají například polštářek s duchnou, sněhuláka nebo vyhaslou pec.

Rozhledna Čáp poskytuje ničím nerušený výhled do okolí a při dobré viditelnosti je možné spatřit Krkonoše, Orlické hory nebo například Stolové hory. Odměnou za cestu Vám bude možnost navštívit zříceninu skalního hradu Skály (Bischofstein)Jiráskových skalách, ve kterém jsou jednotlivé místnosti vytesané do skal. K němu Vás zavede červená turistická trasa.

Něco pro gurmány

Sice trošku dál od Teplických skal, avšak jako malý gurmánský suvenýr si odvezte Farmářský mazánek. Toto pečené vepřové maso zavařené se vypečeným sádlem získalo v roce 2017 ocenění jako Regionální potravina roku a najdete ji například v Ekofarmě Bošina ve Vernéřovicích. Zde se také děti mohou seznámit s mnoha domácími zvířátky a v létě ochutnáte i občerstvení z místních produktů.

Teplické skály jsou jedním z nejnavštěvovanějších skalních měst nejen v naší zemi, ale i ve střední Evropě. V sezóně sem míří tisíce turistů, jejichž cílem je hlavně pěší turistika národní přírodní rezervací. Oblíbeným sportem je zde také horolezectví a případně cyklistika.

Výhodou návštěvy Teplických skal mimo sezónu, tedy například v zimě, je jednak velmi málo turistů, kouzlo zasněžených vrcholků skal a navíc vstupné zdarma. Kromě toho jsou v okolí běžecké lyžařské trasy a skiareál pro sjezdové lyžování. V trošku delším okolí jsou i další skiareály, takže spojit zimní krásu skal s lyžováním je možné.

Teplické skály spolu s Adršpašskými skalami jsou jednou z nejoblíbenějších turistických míst. V tomto případě doporučujeme brzkou rezervaci ubytování, a to s dostatečným předstihem.

Teplické skály 3

Ubytování v ráji

V Teplických skalách i v okolí Adršpašských skal jsou sice přiměřené možnosti ubytování, ale v sezóně bývají často plně obsazené. Oblíbené je ubytování v penzionech, chatách a chalupách, popřípadě ve srubu. Tento typ ubytování totiž nejlépe souzní s okolní přírodou.

Pokud však preferujete luxusní ubytování, zvolte raději hotel vyšší kvality popřípadě wellness hotel s možností relaxace. Levné ubytování a také v poslední době velmi oblíbenou variantou je ubytování v soukromí.

Teplické skály jsou spolu s Adršpašskými skalami součástí národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály a součástí chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Díky krásné přírodě, skalním městům, hradům a bludištím jsou oblíbenou turistickou destinací, jak v létě, tak i v zimě. A protože je to jeden z největších skalních komplexů ve střední Evropě, je to místo, kam by prostě alespoň jednou za život měl každý zajet. A co bude Vaší příští dovolenkovou destinací?