Loading

Ubytování v Adršpachu

(4 objekty + 22 objektů v okolí 25 km)

Pension Dita

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion-Adršpach-Teplické skály

Hotel Lesní zátiší

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Hotel u brány do Adršpašských skal

Penzion Zámecká

Adršpach, v obci / ve městě
V srdci Andršpašsko-Teplických skal

Penzion pod hradem

Adršpach, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Pěkný penzion u kouzelné přírody

Penzion Rudolf

Teplice nad Metují (Adršpach 2,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Penzion v Adršpašsko-teplických skalách

Penzionek Na Kopečku

Teplice nad Metují (Adršpach 3,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okra...
Rodinný penzion v Teplických skalách

Pension St. Florian

Teplice nad Metují (Adršpach 3,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Přijemný penzion v tichém prostředí

Chalupa Adršpach

Jívka (Adršpach 3,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa Adršpach

Chata Babeta

Teplice nad Metují (Adršpach 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují (Adršpach 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!
1 - 26 / 26

Adršpach

Adršpach 1

Navštivte největší skalní město ve střední Evropě

Přímo uprostřed česko-polského pomezí, v okrese Náchod, se rozkládá obec Adršpach, jež je jako stvořená pro všechny milovníky romantiky. Patříte-li mezi ně, můžete se těšit na nádherné skalní útvary, které hned tak nikde neuvidíte.

Za prohlídku však stojí také okolí, pyšnící se množstvím historických měst. Navíc, levné ubytování, krásné památky a úchvatná příroda, už je to je důvod, proč se dovolená v Královéhradeckém kraji vyplatí.

Adršpach, na první pohled nenápadná vesnice skrytá hluboko v lesích, nabídne každému, kdo si sem najde cestu, mnoho zajímavostí. Jednou z nich je i zřícenina hradu Adršpach, k jehož založení došlo již za vlády krále Jana Lucemburského. Tvrz posléze získal rod pánů z Dubé a následně byla zbořena. Dnes zde bohužel nespatříte více, než kamenné valy, ale zato si užijete hezký výhled na celé Broumovsko, jež si zamilujete stejně, jako výhodné ubytování v obci.

Co zajímavého v Adršpachu uvidíte?

Dovolená v Adršpachu je jako stvořená pro všechny, kdo mají chuť vidět zajímavé historické skvosty, kterých se v této malebné vesnici nachází celá řada.

Prohlédnout si tak můžete třeba kostel Povýšení svatého kříže, postavený v klasicistním slohu v 19. století. Za zmínku dále stojí i dříve nádherný barokní zámek s renesančními prvky. Na své si v této obci však přijdou také milovníci sakrálních staveb, jež mají možnost navštívit Křížový vrch s plastikami světců.

Stejně tak si ale Kladské pomezí zamilují i ti, kteří míří na dovolenou do Královehradeckého kraje spíše za romantikou. Patříte-li mezi ně, určitě si nenechte ujít výlet do Adršpašských skal, které v žádném případě nesmíte minout. Jedna z nejnavštěvovanějších lokalit v České republice, kde se natáčel i slavný film Lev, čarodějnice a skříň, Vás skutečně uchvátí. Stejně tak se můžete těšit na levné ubytování, jež stojí za to sjednat, protože domů se Vám odtud chtít zaručeně nebude.

Adršpach 2

Do Adršpachu za památkami a přírodou

Podle legendy se v místě, kde se dnes nachází skalní město Adršpach, původně rozkládaly dvě obce, mající za úkol chránit hranice. Poddaní, kteří zde žili, však nebyli věrní svému pánu, několikrát do země vpustili nepřátelská vojska a on je za to proklel. Jediné, co tak po městech zbylo, jsou ostré hory, které nyní střeží dvě mohutné skály – Starosta a Starostová. Tyto a mnohé další pověsti Vám bude vyprávět převozník, s nímž si užijete projížďku po skalním jezírku.

V případě, že Vás však spíše než poslouchání báchorek láká aktivní dovolená plná pohybu, taktéž se v Adršpachu nudit nebudete. Těšit se můžete třeba na lezení po skalách, zatímco rodiny s dětmi jistě uvítají projížďky na koních a samozřejmě i výhodné ubytování. Na své si přijdete také v obci, kde se nachází moderní sportovní areál. Nic Vám také nebrání, vyzkoušet s místními turnaj v tenise nebo se naopak zapojit do oblíbeného závodu Adršpach – Chvaleč.

Krásy Adršpašska si nesmíte nechat ujít

Máte-li chuť, dopřát si senzační pobyt spojený s dobrodružstvím, rozhodně si nesmíte nechat ujít ani okolí Adršpachu, kde si zaručeně přijdete na své.

Pakliže patříte mezi milovníky cykloturistiky, nic Vám nebrání vydat se poznávat nejkrásnější místa Kladského pomezí. Jedním z nich je i nedaleká Teplice nad Metují, pyšnící se množstvím nádherných památek. Mezi ně patří i blízký zámek Bischofstein, jež si zamiloval spisovatel Alois Jirásek, a který svým půvabem zaručeně dostane i Vás.

Právě úchvatná krajina v okolí Hradce Králové je vůbec spojena se slavnými českými literáty a básníky. K návštěvě tak láká i nedaleké Babiččino údolí, nádherné místo pevně spjaté s Boženou Němcovou a jejími románovými postavami. Kdo chce naopak vidět spíše církevní památky, neměl by si nechat ujít blízký Broumov. Malebné historické město se pyšní nádherným historickým jádrem a máte-li chuť, můžete zkusit i ubytování v klášteře.

Adršpach 3

V případě, že míříte na Kladsko za relaxem, nenechte si ujít koupalištěPolici nad Metují s množstvím nejrůznějších atrakcí. Zamilují si ho hlavně ti nejmenší, stejně jako známé Muzeum stavebnice Merkur.

Pakliže Vás láká spíše zimní dovolená, určitě nesmíte minout ski areál Petříkovice, kde si užijete adrenalinovou jízdu i noční lyžování. Před koncem pobytu se nebojte na chvíli zvolnit a navštivte Jánské Lázně, odkud se Vám domů chtít určitě nebude.

Hledáte ubytování v Adršpachu?

Jedna z nejkrásnějších a nejvíce navštěvovaných oblastí v České republice se pyšní nejen krásnou přírodou, ale nabízí též výhodné ubytování pro všechny.

Vybírat si tak můžete z mnoha penzionů, které se zde nachází a odkud je to do Adršpašsko-teplických skal jen pár kroků. Milovníci romantiky si zase jistě užijí nocleh strávený v roubence, ale problém též není ani pronájem chalupy. Ten, kdo touží spíše po komfortním prostředí, si zase jistě vybere jeden z mnoha apartmánů.

Chcete si užít příjemnou dovolenou spojenou s dobrodružstvím, horolezectvím a návštěvou zajímavých míst? Potom neváhejte, sjednejte si to nejlepší ubytování v soukromí, v apartmánu nebo v chatě a vydejte se za sportem, romantikou a pověstmi do Adršpachu již dnes.