Loading

Ubytování v Adršpašsku

(24 objektů)

Turistická ubytovna Křinice

Křinice, v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská, na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Primachalupa

Velké Svatoňovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
V prima prostředí, se záhradním krbem!

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují, v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Chata Babeta

Teplice nad Metují, na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Chalupa Adršpach

Jívka, na okraji obce / města
Chalupa Adršpach

Ubytování U Morouse

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmány v dotyku s přírodou

Penzion Ve Srubu

Horní Radechová, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klid a pohoda mezi kmeny letitých stromů

Penzion Adršpach

Adršpach, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
U nás Vás budeme hýčkat

Penzion Rudolf

Teplice nad Metují, na okraji obce / města
Penzion v Adršpašsko-teplických skalách
1 - 24 / 24

Adršpašsko

Adršpašsko 1

Adršpašsko – malý region s velkými krásami

Adršpašsko je malý region zabírající část Broumovské vrchoviny. Nachází se v okrese NáchodKrálovéhradeckém kraji. Sousedí přímo s Polskem a spadá do chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Největším turistickým lákadlem jsou Adršpašské skály, které sousedí s Teplickými skalami. Na svojí dovolené si také můžete připomenout některé pohádky, které se zde natáčely.

Už v roce 1933 bylo území Adršpašských a Teplických skal prohlášeno za národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály. Adršpašské skály tak patří mezi nejkrásnější skalní města v Evropě. Od Teplických skal je dělí Vlčí rokle, která se táhne podél řeky Metuje.

Adršpašské skály si nejlépe prohlédnete po vymezených turistických trasách. Zelená trasa Vás zavede okolo Španělské stěny, Orlího hnízda, Džbánu, Homole cukru až ke Gotické brance z roku 1839. Poblíž této branky je také Sloní náměstí, na kterém si budete připadat jako mravenci mezi obrovskými slony.

Zelená trasa s názvem Okruh Adršpašskými skalami je ukázkou toho nejlepšího, co skály nabízejí. Díky ní se dostanete až ke skalní ozvěně, ve které si můžete v turistickém přístřešku odpočinout a zazpívat nějakou písničku či zvolat nějaké přání.

Žlutá trasa spojující Adršpašské skályTeplickými skalami zase prochází okolo Velkého adršpašského vodopádu, Malého adršpašského vodopádu a Adršpašského jezírka. Pohodičku skal si vychutnáte například na lodičce, na které se můžete po jezírku svést. Adršpašské skály od Teplických dělí Vlčí rokle. Nedaleko této rokle najdete také šestimetrový vodopád.

Modrá turistická trase prochází okolo zatopeného pískovcového lomu Pískovna. Okružní cesta, ale nabízí nejeden výhled na přírodní krásy skalních měst.

Adršpašsko se stalo také oblíbeným filmovým místem. Při toulkách skalním městem si tak vzpomenete například na pohádky Princ a Večernice, Třetí princ, Peklo s princeznou, Z pekla štěstí nebo na film Letopisy Narnie.

Adršpašsko 2

Okolí Adršpašských skal

Součástí Adršpašska je také přírodní rezervace Křížová cesta na Křížovém vrchu (667 m n. m.). K ní vede naučná stezka Křížový vrch – Adršpach, jejíž součástí jsou také interaktivní prvky. Na Křížový vrch stoupá několik schodů okolo litinových desek svatých umístěných na skalách. Z vyhlídkové plošiny uvidíte daleký výhled na Adršpašsko. Naučnou stezku kopíruje také žlutá turistická trase, která vede na Kopeček (587 m n. m.). Pod Kopečkem jsou Zdoňovské menhiry – umělecké seskupení kamenů jako pocta říši zvířat. Na Kopečku pak uvidíte zříceninu kostela sv. Panny Marie.

Za návštěvu stojí také již několikrát zmiňované Teplické skály, které jsou těm Adršpašským podobné, přesto jsou jiné. V obci Adršpach pak můžete navštívit zámek, ve kterém se dnes nachází horolezecké muzeum.

Nedaleko Adršpachu je také město Broumov, ve kterém je krásný benediktinský klášter spolu s muzeem Broumovska. V sousedním Olivětíně navštivte muzeum piva.

Vysoké skály a rozsáhlá skalní města lákají jednak k pěší turistice a cykloturistice, ale hlavně k horolezectví. To dokazuje i fakt, že skalní věž Král se stala první věží v Adršpašských skalách, kterou zdolali horolezci už v roce 1923.

Jízdu na koni si oblíbí i rodiny s dětmi například v Horním Adršpachu. V zimních měsících můžete zasněžené Adršpašsko prozkoumat z běžeckých lyží. Nejbližší skiareál je Kamenec u Teplic nad Metují, ale nedaleko je také lyžařský vlek Radvanice a skiareál Petříkovice.

Adršpašsko, jež je součástí Broumovska, leží mezi Krkonošemi a Orlickými horami. Lyžařských možností je tedy mnoho a v relativně dobré dojezdové vzdálenosti.

Adršpašsko 3

Ubytování v Adršpašsku

Adrššpašsko je maličký region, avšak turisticky velmi oblíbený a v sezóně jedním z nejnavštěvovanějších. Pokud je cílem Vaší dovolené nebo Vašeho pobytu právě srdce Adršpašských skal, pak si rezervujte ubytování s dostatečným předstihem.

Možností ubytování je přiměřeně, ale nápor turistů bývá větší. Nejčastějším typem ubytování v Adršpašsku jsou penziony.

Penziony nabízejí levné ubytování i ubytování vyšší kvality například s wellness či možností jízdy na koních a volnočasového vyžití. Netradičním či méně častým typem ubytování je ubytování ve srubu. Levné ubytování najdete také v chatách či v soukromí. Luxusní ubytování najdete v hotelech vyšší kvality. Rodinnou dovolenou si užijete pronájmem apartmánů či venkovských chalup.

Adršpašské skály jsou hlavní dominantou Adršpašska, potažmo i Broumovska. Je to místo, kam míří tisíce turistů v každé roční době. Svoji dovolenou nebo prodloužený pobyt si užijete ale v každé roční době, mimo hlavní sezónu si vychutnáte možná větší klid a méně turistů. V každém případě je to ale místo, kam se alespoň jednou za život musíte podívat. Bude to už letos?