Loading

Ubytování ve Valticích

(2 objekty + 25 objektů v okolí 25 km)

Penzion Irena

Valtice, v obci / ve městě, v centru města
Komfortné pokoje v blízkosti centra

Ubytování VITIS Valtice

Valtice, v obci / ve městě
VITIS Valtice - dovolená ve městě vína

Penzion Marcela

Lednice (Valtice 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Blízko zámku, skvělé pokoje, super cena

Apartmány Apollon Resort

Lednice (Valtice 7,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování ve stylových apartmánech!

Penzion U Zámku

Lednice (Valtice 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
50 m od vstupu do zámecké záhrady

Apartmány Marco Polo

Lednice (Valtice 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány Marco Polo

Apartmány U Jakuba

Lednice (Valtice 7,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové apartmány v prekrásném prostředí

Penzion Kiwi

Mikulov (okres Břeclav) (Valtice 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování v klidné části města

Hotel Bonsai

Mikulov (okres Břeclav) (Valtice 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný hotel v okrajové části Mikulova

Apartmán Lenka

Mikulov (okres Břeclav) (Valtice 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán v blízkosti centra města
1 - 27 / 27

Valtice

Valtice 1

Město vinných sklípků a rodinných vinařství

Malebné město, které se nachází v Mikulovské vinařské podoblasti a které láká ke své návštěvě nejen vinaře, ale také romantické duše. To jsou Valtice. Nejnavštěvovanější vinařské město republiky leží v Jihomoravském kraji, patří pod okres Břeclav a je obklopeno Lednicko - valtickým areálem. Že jste tam ještě nebyli? Dovolte nám, pozvat Vás k návštěvě.

První písemná zmínka o Valticích pochází již ze 12. století, takže Vás zřejmě nepřekvapí, že historické jádro je chráněno jako městská památková zóna. Historií na Vás dýchne budova radnice z roku 1888, morový sloup, muzeum či farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. V okolí města je spousta zajímavých historických staveb, které můžete obdivovat třeba při okružním cyklovýletě.

Cyklistických tras je zde několik. Pokud chcete začít i skončit ve Valticích, je pro Vás připravena okružní trasa, která začíná na zdejším náměstí a vede přes Hlohovec, jehož součástí je i Hraniční zámeček, sloupořadí se sousoším Tři Grácie Nový Dvůr (tato hospodářská budova dnes slouží k chovu jezdeckých koní). Dále přes novogotickou kapli Svatého Huberta a lovecký zámeček Rendez-vous. Po čtrnácti kilometrech tato trasa končí opět na valtickém náměstí.

Krásná místa, která musíte navštívit

Nejvýznamnějším lákadlem pro návštěvníky je ale státní zámek Valtice. Ten se nachází pouze pár kroků od náměstí a jeho součástí je i krásný rozlehlý park. Až do roku 1945 byl tento zámek ve vlastnictví knížecího rodu Lichtenštejnů.

Vy si zde nyní můžete vybrat z několika prohlídkových okruhů. Pro rodiny s dětmi je připraven okruh s názvem Tajuplný svět, pro milovníky divadla Zámecké divadlo, pro vinaře jsou přichystané večerní prohlídky s degustací vína a pro zahrádkáře je tu Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar.

Valtice 2

Navštívit můžete také zámecké sklepy. Ty pocházejí z roku 1430 a jsou to nejstarší a největší vinné sklepy v České republice. Určitě znáte Chateau Valtice, jednoho z nejvýznamnějších výrobců vín. Při prohlídce sklepů se můžete podívat, jak se víno vyrábí, jak a kde zraje a jak chutná, když Vám ho vinař podá přímo ze sudu.

Ve zdejším informačním centru Vám rádi poradí, jak vytěžit z Vašeho pobytu na Břeclavsku maximum. Můžete si zde koupit mapy, naplánovat trasu na kole vinicemi, najít si ideální ubytování či si zajistit prohlídku vinných sklepů i s degustací vín.

Nedaleko Valtic můžete zažít i nevšední Stezku bosou nohou. Okružní trasa o délce necelých pět kilometrů má jedenáct zastávek, na kterých se můžete projít bosi po různých přírodních materiálech.

Možnosti sportovního vyžití i relax v okolí Valtic

Načerpat nové síly a utahat děti můžete celoročně v nedalekém Aqualandu Moravia, který nabízí několik bazénů, tobogánů, saun a wellness procedur. A nebo se jen vybrat na procházku okolo vodní nádrže Nové Mlýny.

Naopak v zimním období jsou podmínky zvláště pro lyžaře velmi omezené. Navštívit můžete menší Ski areál Němčičky, za dalšími už budete muset cestovat o něco dále.

Valtice 3

Kde se ve Valticích ubytovat a načerpat síly na další den?

Pokud do této krásné oblasti Lednicko - Valtického areálu zavítáte, nemusíte mít strach, že nebudete mít kde složit hlavu. Valtice a jejich okolí poskytují rozmanité možnosti ubytování. Vybrat si můžete ze tří až čtyřhvězdičkových hotelů, penzionů nebo soukromých apartmánů. Levnější formu ubytování nabízejí privátyubytovny i kempy. V okolí najdete také několik pěkných chat a chalup.

Pokud Vás lákají kopce protkané vinicemi a příjemné posezení ve sklípku, tak neváhejte a určitě si dovolenou na Jižní Moravě naplánujte. Někteří ubytovatelé totiž nabízí i možnost návštěvy vlastních vinných sklepů, což podtrhne pravou vinařskou atmosféru této oblasti.