Loading

Ubytování v Pasohlávkách

(0 objektů + 24 objektů v okolí 25 km)

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Pasohlávky 3,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Apartmány Gorčák

Ivaň (okres Brno-venkov) (Pasohlávky 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Jižní Moravě

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Pasohlávky 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Moravský statek Strachotín

Strachotín (Pasohlávky 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování na statku v blízkosti přehrady

Ubytování Adél

Perná (Pasohlávky 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice (Pasohlávky 8,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Ubytování U nás

Perná (Pasohlávky 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Kemp Strachotín

Strachotín (Pasohlávky 8,8 km vzdušně), na samotě, u vody
Ubytování v kempu na břehu přehrady

Penzion U Moravců

Klentnice (Pasohlávky 9,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Skvělý výhled na okolí + vinný sklípek!

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Pasohlávky 9,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou
1 - 24 / 24

Pasohlávky

Pasohlávky 1

Pasohlávky leží na břehu Novomlýnských nádrží v srdci Pálavy. Díky své poloze jsou ideálním výchozím bodem pro nepřeberné množství aktivit, především od jara do podzimu. Nové Mlýny jsou jako stvořené pro vodní sporty. Množství cyklostezek láká cyklisty a naučné stezky jsou vyhledávané turisty. A asi největším lákadlem je řada vyhlášených vinařství a vynikající víno.

Pasohlávky – historie a současnost

Obec Pasohlávky se nachází v Jihomoravském kraji, v okrese Brno-venkov, na březích vodní nádrže Nové Mlýny I v Dyjsko-svrateckém úvalu. Z Brna trvá cesta autem do Pasohlávek asi půl hodiny. Místní kraj je na historii opravdu bohatý, což dokazují i četné archeologické nálezy. V blízkosti je archeologická lokalita, kde byla kolem 2. století římská vojenská pevnost císaře Marca Aurelia.

První dochované zmínky o obci pocházejí z roku 1276. Z té doby zřejmě také pochází fara, která dodnes slouží jako farní úřad. Na konci 17. století byla kaple sv. Ducha na návsi přestavěna na kostel sv. Anny. Ten byl postupně rozšiřován do dnešní podoby a byla k němu přistavěna věž. S kostelem sousedí chráněná socha sv. Jana Nepomuckého.

Pasohlávky – vodní sporty, cyklistika a víno

Neoddělitelnou součástí Pasohlávek je velký autokemp se známým vodním centrem Aqualand Moravia. Zde se nachází archeologická expozice Římané na Mušově a jsou zde k vidění artefakty, které zůstaly po římských legionářích na návrší Hradišťko. K bývalému římskému opevnění je možné se dostat z kempu po krátké naučné stezce.

Pasohlávky 2

Mušov je zaniklá obec, která padla za oběť stavbě novomlýnské kaskády. Jediným pozůstatkem je ostrov uprostřed prostřední novomlýnské nádrže, na kterém zůstal stát opuštěný románský kostel sv. Linharta. Právě zde si na své přijdou ornitologové, protože se jedná o přírodní rezervaci s bohatým výskytem vzácných druhů vodních ptáků. Chráněná krajinná oblast Pálava byla prohlášena za biosférickou rezervaci UNESCO.

Nové Mlýny jsou jednou z největších vodních nádrží v České republice a panují zde ideální podmínky pro jachting, windsurfing a kiting. Po březích vede mnoho značených turistických i cyklistických stezek, které se rozbíhají od nádrží do všech směrů. Ideálním cílem pro výlet je například celá řada zřícenin hradů, jak jsou například Dívčí hrady nebo Sirotčí hrádek.

Mnoho stezek se proplétá vinohrady, ovocnými sady a celkově nabízejí okolní Pálavské vrchy řadu krásné flory a vzácné fauny. V blízkém okolí jsou vyhlášené vinařské obce, jak je třeba Pavlov nebo Dolní Věstonice, odkud pochází světoznámá soška Věstonické Venuše. Prozkoumat je můžete po vinařských naučných stezkách Stará hora, Mikulov, Valtice, Pavlov a mnoho dalších.

Zajímavou variantou je Stezka bosou nohou, která vede z rakouské obece Schrattenberg do Valtic a na jedenácti stanovištích je možné se projít bos po písku, kamenech, šiškách a dalších přírodních materiálech.

Pasohlávky 3

Pouhých 30 kilometrů od Pasohlávek se nachází Lednicko-Valtický areál. V blízkém okolí je možné navštívit románskou Rotundu sv. Oldřicha, papouščí ZOO Bošovice, rozhlednu u Křížku, jeskyni na Turoldu nebo Centrum léčivých rostlinBrně.

V Pasohlávkách najdete ubytování v kempu i ve sklípku

Oblast Pálavy patří mezi turisticky nejvyhledávanější regiony v České republice. Tomu odpovídají i možnosti ubytování, které tu najdete doslova na každém rohu. Na výběr je od luxusních hotelů a apartmánů, přes rodinné penziony a chalupy, po skromné ubytování v privátu či kempu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o významnou vinařskou oblast, je možné se ubytovat i v prostorách vinařství. Obvykle je pak součástí pobytu degustace vína. Zajímavostí je možnost přenocovat v upraveném velkém sudu.

Pasohlávky a okolí nabízejí širokou škálu aktivního a pasivního odpočinku. Vzhledem k jejich poloze na břehu Nových Mlýnů jsou ideální destinací pro příznivce vodních sportů. Díky husté síti stezek a značených tras je oblíbená turisty a cyklisty. Pasohlávky jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Pálava, která je bohatá na archeologické nálezy a vzácné druhy rostlin i živočichů. Ideální čas na návštěvu Pasohlávek a jejich okolí je v letních měsících a pro milovníky vína v podstatě kdykoli.