Loading

Ubytování ve Znojmě

(5 objektů + 13 objektů v okolí 25 km)

Rezidence Černý medvěd

Znojmo, v obci / ve městě
Moderní ubytování v historickém centru

Penzion Alma

Znojmo, na okraji obce / města
Rodinná atmosféra, klid, sauna, ovečky

Ubytování U bílé kočky

Znojmo, na okraji obce / města, v chatové osadě
Ideální chatka na rekreaci s bazénem

Penzion U Mikuláše

Znojmo, v obci / ve městě, v centru města
Penzion s panoramatickou terasou

Penzion Šťastný medvěd

Znojmo, v obci / ve městě
Relax a komfort v centru Znojma

Penzion a Hospůdka Podyjí

Havraníky (Znojmo 5,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u le...
Přátelské a klidné ubytování v Podyjí

Privát Bohemia

Šatov (Znojmo 7,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Vinný sklep, wellness, fitness, bazén

Penzion Vinařství Viktorín

Tasovice (okres Znojmo) (Znojmo 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Moderní ubytování, výborné vínko

Mobilheim Kemp u přehrady

Výrovice (Znojmo 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohoda, ticho, romantika, u vody...

Penzion Vinařství Lintner

Tvořihráz (Znojmo 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s vinným sklípkem
1 - 18 / 18

Znojmo

Znojmo 1

Ve znojemském okrese, na levém břehu řeky Dyje leží Znojmo. Představuje druhé největší město Jihomoravského kraje, který sousedí s Vysočinou, Zlínským, Pardubickým a Olomouckým krajem.

Velmi blízko od Znojma jsou hranice s Rakouskem. V okolí nalezneme další významná města jako je Mikulov, Břeclav nebo Ivančice. Společným znakem zmíněných sousedících měst a přímo Znojma je, že patří do významné vinařské oblasti.

Vždy v září se ve městě odehrává historické Znojemské vinobraní. Návštěvníky láká nejen na kvalitní víno, ale můžete zde shlédnout další doprovodný program, patřící k babímu létu a oživit si tak dovolenou na Znojemsku.

Historické prvky města Znojmo

Znojmo je historickým centrem jihozápadní Moravy. Líbí se Vám gotický styl? Navštivte dominikánský a minoritský klášter, děkanský chrám sv. Mikuláše nebo baziliku Panny Marie a sv. Václava v Louce.

Bezpochyby nejvýznamnější stavbou pozdní gotiky je radniční věž. Krása hranolové věže je známá po celé České republice. Je zajímavě zdobená a naleznete v ní dvě úrovně ochozů. Při výšlapu na věž se nejen protáhnete, ale z ochozů také dohlédnete až na Českomoravskou vrchovinu, Pálavu a rakouské Alpy.

Nejvýše položená část města se nazývá Hradiště sv. Hipolyta a je zároveň tou nejstarší. Dříve se jednalo o malou samostatnou vesničku a nyní je to archeologická lokalita a je součástí Znojma. Díky poloze Hradiště se můžete kochat nádhernou scenérií. Krásné panorama a členitý terén je pro turistiku přímo jako stvořený.

Tipy na výlet ve Znojmě a okolí

Milovníci dobrého vína ocení zejména návštěvu vinných sklípků. Ty zde stojí téměř na každém rohu. Velkou raritou je krásná Rajská viniceKarolininých sadech. Rozprostírá se uprostřed města na slunečném svahu, nad kterým stojí chrám sv. Mikuláše.

Znojmo 2

Ze Znojma si můžete odskočit taky na Vranovskou přehradu. Ta nabízí nepřeberné množství sportovního vyžití a zábavy. Vranovská přehrada nabízí animační programy pro Vaše děti, dětské herny a hřiště. Zatímco se budou děti bavit, Vy budete moci zavítat do letního kina, nebo si zasportovat na koloběžkách či vypůjčených lodích. Pro milovníky adrenalinových sportů je zde možnost vyzkoušet lanový park a takzvanou Kienovu houpačku.  

Znojmo neztrácí svůj půvab ani v zimě, kdy jsou domy a zeleň zasněžené. Není nic krásnějšího, než se procházet v uličkách a rozjímat nad zimními kulisami. Obzvláště, když se poté můžete zahřát a užít si relaxaci v termálních lázních ve městě Laa an der Thaya, které je vzdáleno pouhých 30 kilometrů. Navštívit můžete i o něco vzdálenější Aqualand Moravia v Pasohlávkách.

Lyžování v okolí je vhodné spíše pro děti. Areály na lyžování jsou malé a sjezdovky na nich nenáročné. Zavítat můžete například do Ski areálu Němčičky na Břeclavsku, kde své ratolesti naučíte lyžovat i jezdit na snowboardu.

Znojmo - ubytování s příchutí vína

Ubytovat se ve Znojmě je možné hned v několika typech zařízení. Pro milovníky pohodlí a luxusu jsou dostupné hotely, jedna z nejvhodnějších variant pro ty, kteří si chtějí dovolenou užít naplno a bez starostí. Hotelové restaurace Vám uleví od vaření a Vy se tak můžete radovat z ostatních aktivit, které oblast nabízí.

Znojmo 3

Pokud máte rádi spíše komornější atmosféru, pak je pro Vás to pravé ubytování v penzionech, chatách nebo v soukromí. Těch je ve Znojmě nespočetné množství. Z penzionů je navíc skvělá dostupnost do centra.

Ve městě a okolí je i velké množství apartmánů a motorestů, které uvítají zejména lidé cestující za prací. Některé ubytovací jednotky nabízejí i wellness, bazén, vířivku, saunu, nebo také fitness centrum. Pro dobrodružnější povahy je pak možnost ubytovat se v okolí Vranovské přehrady, kterou od Znojma dělí pouze krátká jízda autem. 

Pokud rádi cestujete za památkami, je Znojmo to pravé pro Vás. Město působí díky krásným vyhlídkám a malebným uličkám romanticky. Díky podzemním chodbám a gotickým prvkům, které se zde dochovaly do dnešních dob, dokonce až tajemně. Je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro seniory či zamilované páry, kteří chtějí strávit nějaký čas na zajímavém místě.

Názory a doporučení

Zdeňka Kadlecová (ubytovatel) 25.5.2020
Cyklostezky, koupaliště, putování po vinných sklípcích, znojemské podzemí, bowling. Navštivte také Infinity Laser GAME a VR Znojmo, Muzeum motorismu, Znojemský hrad nebo pivovar.
Eva Bogdanová (ubytovatel) 13.5.2020
Popice u Znojma jsou vinařská obec, první písemné zmínky o obci jsou ze 13. stol., kdy patřila Řádu křížovníků s červenou hvězdou. Okolí bylo osázeno vinicemi až po kaňon řeky Dyje. Narodil se zde spisovatel a cestovatel Charles Sealsfield. V současnosti mají Popice přibližně 190 obyvatel, je zde 72 vinných sklepů.