Loading

Ubytování v Milíčovicích

(0 objektů + 20 objektů v okolí 25 km)

Penzion Sarton

Lukov (okres Znojmo) (Milíčovice 3,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Rodinný penzion v klidné části Znojemska

Penzion u Čabalů

Lukov (okres Znojmo) (Milíčovice 4,0 km vzdušně), na okraji...
Rodinný penzión v klidném prostředí

Apartmány Hradiště

Znojmo (Milíčovice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
Nové moderní apartmány - klid a pohoda

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Milíčovice 8,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady

BabyHotel Karolínka

Vranov nad Dyjí (Milíčovice 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Vše pro děti, na co si jen vzpomenete

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Milíčovice 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

Penzion U Mikuláše

Znojmo (Milíčovice 9,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s panoramatickou terasou

Apartmány Sandra

Štítary (Milíčovice 9,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Rezidence Černý medvěd

Znojmo (Milíčovice 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní ubytování v historickém centru

Penzion Šťastný medvěd

Znojmo (Milíčovice 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Relax a komfort v centru Znojma
1 - 20 / 20

Milíčovice

Milíčovice 1

Milíčovice – krásy přírody v Podyjí

Pokud hledáte klidnou moravskou vesničku, kde poznáte historii tohoto regionu a zároveň to nebudete mít daleko do národního parku Podyjí, jsou Milíčovice tím pravým místem pro Vaši dovolenou. Vedle přírody a staveb přímo v obci můžete navštívit i zajímavosti, které se nacházejí v okolí.

Národní park a historie Milíčovic

Obec Milíčovice najdete v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji. Leží zhruba 10 km od hranic s Rakouskem, ve stejné vzdálenosti od města Znojma a také od národního parku Podyjí. Ten je svojí rozlohou nejmenším národním parkem v České republice, ale zároveň největším turistickým lákadlem této oblasti. Uvidíte v něm krásnou přírodu a mnoho zajímavých druhů flory i fauny.

Dalším důvodem, proč sem zavítat, je bohatá nabídka místních vyhlášených vín. Kolem Milíčovic se nachází celá řada vinných sklípků. Za vidění však stojí i samotná obec a její historie. První písemné zmínky o ní pocházejí již z roku 1349. Uvidíte zde původně barokní, později klasicistně přestavěný bílý kostel Nanebevzetí Panny Marie a boží muka. Mezi menší památky pak patří zvonice na návsi a výklenková kaplička.

Milíčovice a tipy na výlety pěšky i autem

Přímo v obci se nachází dětské i fotbalové hřiště a v jejím okolí objevíte mnoho historických památek. Pojďme se podívat na některé z nich.

Milíčovice 2

V příjemné dojezdové vzdálenosti maximálně do 40 kilometrů můžete z Milíčovic vyrazit na poznávací výlet na hrad Bítov, zámek Vranov nad Dyjí, Starý zámek Jevišovice, zámek Dolní Kounice, ke zřícenině hradu Templštejn nebo ke zřícenině hradu Rokštejn. Ve svém objevování nevynechejte ani menší stavby, jako je například rotunda Nanebevzetí Panny Marie Plaveči a rotunda sv. Kateřiny ve Znojmě.

Na celodenní výlet vydá návštěva města Třebíč, které je zapsané na seznamu UNESCO. V létě na Vás čeká 8 kilometrů vzdálená přehrada Znojmo na řece Dyji nebo zhruba stejně vzdálená vodní nádrž Jevišovice na stejnojmenné řece. Pokud si budete chtít užít koupání i během zimních prázdnin, nejbližší možnost máte v aquaparku Sportovní areál Laguna necelých 50 kilometrů od Milíčovic.

Stejnou vzdálenost budete muset ujet, abyste se dostali do nemodernějšího a nejlépe vybaveného aquaparku v České republice Aqualandu Moravia Pasohlávky. Tady si užijete největší množství vodních atrakcí pod jednou střechou.

Lesy kolem Milíčovic jsou skvělé pro houbaření a procházky. Udělejte si výlet na rozhlednu Aničku na malém vršku, kam cestu lemují obrazy křížové cesty se 14 zastaveními. Autem pohodlně dojedete k rozhledně Rumburak nedaleko hradu Bítov. Rodiny s dětmi i milovníci zvířat by neměli vynechat návštěvu Dvorního zookoutku U Pipinga, kde se chovají zakrslá, exotická i chráněná zvířata.

V zimě samozřejmě můžete využít rovinatého terénu na běžky nebo vyrazit dále ke kopcům lyžovat. Jednou z možností je lyžařské středisko Jalovec se dvěma sjezdovkami, lyžařskou školou a dobrým občerstvením. Další je lyžařský vlek Mrákotín, který se řadí se dvěma sjezdovkami mezi menší střediska.

Milíčovice 3

Vinné sklípky a ubytování v Milíčovicích

Pokud sháníte ubytování, které nejlépe vystihne atmosféru kolem obce Milíčovice, určitě zvolte pro tento region typické vinné sklípky. Kromě ochutnávek vína slouží i pro nocování turistů. Často se v nich nabízejí už předem připravené balíčky kombinující ubytování, degustaci a turistiku po vinicích a vinařstvích.

Samozřejmostí je, že seženete i klasické dobře vybavené hotely, apartmány a penziony. Milovníci přírody se mohou během letní dovolené ubytovat v jednom z mnoha kempů ve stanu, vlastním či pronajatém karavanu nebo v chatkách.

Milíčovice jsou skvělým místem pro každého, kdo chce poznat kulturu i přírodu této oblasti. Na své si ale přijdou i rodiny s malými dětmi, které mohou objevovat okolní zajímavosti. Pro sportovce je v okolí Milíčovic připraveno mnoho přehledně značených stezek, které jsou skvělé pro pěší turistiku i pro cyklistické výlety. Zavítejte do Milíčovic a užijte si dovolenou v zimě i v létě.