Loading

Ubytování v Bítově (okres Znojmo)

(1 objekt + 14 objektů v okolí 25 km)

Chata U Rybáře

Bítov (okres Znojmo), v rekreační oblasti, v lese
Komfortné ubytování u přehrady v Podyjí

Chata Lucka

Bítov (okres Nový Jičín) (Bítov (okres Znojmo) 1,0 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Ubytování u písečné pláže s půjčovnou!

Wellness srub na Vranovské přehradě

Starý Petřín (Bítov (okres Znojmo) 2,1 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U přehrady, se saunou a koupací kádí

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov (Bítov (okres Znojmo) 4,6 km vzdušně), na samotě, u l...
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

Chata Na Louce

Lančov (Bítov (okres Znojmo) 5,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okra...
Větší chata 200 m od Lančovské zátoky

RZ Ráj

Štítary (Bítov (okres Znojmo) 5,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Klidná oblast, soukromí, u vody

Apartmány Sandra

Štítary (Bítov (okres Znojmo) 6,2 km vzdušně), v rekreační o...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Bítov (okres Znojmo) 7,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Bítov (okres Znojmo) 7,5 km vzdušně), v rek...
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

Hotel Pod Zámkem - Moravský Jadran

Vranov nad Dyjí (Bítov (okres Znojmo) 7,6 km vzdušně), v obc...
Výborná poloha u Vranovské přehrady
1 - 15 / 15

Bítov

Bítov 1
Bítov na Znojemsku  malý, ale krásný

Poznejte půvabný kout Jižní Moravy, poznejte Bítov! Maličká obec leží v Jihomoravském kraji, v nadmořské výšce 428 metrů nad mořem a má necelých 150 obyvatel. Kolem této obce na Znojemsku se jako had kroutí řeka Dyje a dotváří tak jedinečný přírodní ráz rakousko-českého pohraničí.

Není Bítov jako Bítov

Území dnešního Bítova bylo osídleno již od dob Velké Moravy. Raná historie obce se nicméně spojuje se stavbou hradu Bítov, jež byl vybudován na místě velkomoravského dřevěného hradiště v letech 1061 až 1067. Jako první vlastnil hrad a přilehlé panství rod Přemyslovců, po více než 250 letech ho přebrali Lichtenburkové z Bítova a od 17. století pak bítovské panství s hradem změnilo své majitele ještě několikrát.

Panství ale postupně ztrácelo svůj význam a situace dospěla až do bodu, kdy existence obce musela ustoupit vybudování Vranovské přehrady v letech 1930 až 1933. Pro tento účel byl tzv. starý Bítov zatopen a Bítov nový byl postaven na místě bývalé obory. V rámci tehdejšího Československa šlo o vůbec první, nově vystavěnou obec.

Na realizaci jedinečného plánu se podílely čtyři firmy, které při stavbě používaly materiál (dřevo, kámen, písek, cihly, vápno) výhradně z místních zdrojů. Je nutno říct, že nový Bítov vznikl i díky obyvatelům starého Bítova, kteří měli ke svým domovům vřelý vztah a téměř všichni zvolili místo finančního vyrovnání nebo přestěhování do sousedních Vysočan výstavbu zbrusu nové obce.

Bítov 2

Hrady z pohádek i muzeum značky Tatra

I když byl starý Bítov nenávratně zatopen, vodní nádrž Vranov nesmetla veškerou jeho historii. Jeden z nejstarších hradů v Čechách, hrad Bítov, pořád stojí, je ve skvělém stavu, má vlastní ZOO barona Haase a od roku 2001 je dokonce zapsán na seznam národních kulturních památek. Možná není tak známý jako jiné hrady a památky v blízkém i širším okolí, o to víc Vás ale překvapí svou malebností.

A s hrady tímto ještě nekončíme, protože poblíž ústí Želetavky, jen půldruhého kilometru jihovýchodně od hradu Bítov, se vypíná zřícenina hradu Cornštejn, který byl svého času na základě ankety v denním tisku vyhlášen jako nejromantičtější místo jižní Moravy.

Centrem staré, dnes již zatopené obce, byl samozřejmě kostel. Ten přežil i zatopení a stal se turistickou atrakcí, přesto byl v roce 1954 zbořen. Většina jeho inventáře, kromě lavic a varhan, byla přenesena do nového kostela sv. Václava, kde slouží dodnes.

Veliký turisticko-rekreační potenciál nabízí koupaliště Vodní park Camp Bítov. Okolí potěší taky množnostmi na turistiku a cykloturistiku. Zajít si můžete třeba do nedaleké přírodní rezervace U doutné skály, která je bohatá na přirozené lesní porosty, reliktní bory a vzácnou faunu a flóru. Fanoušky techniky a zejména proslavené značky Tatra zaujme návštěva místního Tatra Musea Bítov, nacházejícího se přímo v obci.

Okolí Bítova nabízí nezapomenutelné výhledy

Pokud budete hledat zajímavá místa mimo Bítova, Vaše snaha jistě nebude marná. Necelých 15 kilometrů jihovýchodně od obce se nachází zámek Vranov nad Dyjí s nenapodobitelným zámeckým interiérem, nesoucím rukopis světoznámého Jana Fischera z Erlachu. Okouzlil i filmaře, kteří zde natáčeli filmy XXX a Nesmrtelná teta.

Za návštěvu stojí také Pevnostní muzeum Vranov s ochranným pásem devatenácti bunkrů z let 1935 – 1938. Bunkry jsou volně přístupné a tři z nich mají dokonce dobové vybavení. Turisti a cykloturisti zase přivítají cíle jako Králův stolec, nabízející jedinečný výhled na meandrující koryto řeky Dyje, dále pak Hardeggská vyhlídka, rozhledna Rumburak s restaurací nebo Claryho kříž.

Bítov 3

Co se týká lyžování a lyžařských středisek, za nimi budete muset z Bítova vyrazit dále směrem na sever, přes Moravské Budějovice a Jihlavu nebo Třebíč a Velké Meziříčí až ke Žďárským vrchům a sjezdovce Karasín nebo městu Svratka se stejnojmenným ski areálem.

Bítov je malá obec s velikými možnostmi ubytování

Obec Bítov a její rekreační zařízení nabízí několik stovek míst pro nocleh. Ubytování je ale nutno zajistit předem, zejména během jarní, letní a podzimní sezóny. V obci najdete penziony, ubytování v soukromíhotel s bazénem, ovšem největší kapacitu nabízejí chaty a kemp s chatkami, bungalovy a stovkami míst pro karavany a stany.

Hezké ubytování ale najdete i jinde podél toku řeky Dyje, například v Podhradí nad Dyjí, Oslnovicích nebo sousedních Vysočanech. Na návštěvu Bítova a jeho okolí je jeden den málo, doporučujeme minimálně prodloužený víkend, ne-li celý týden. Vaši důvěru Vám jižní Morava vrátí stonásobně.