Loading

Ubytování v Podhradí nad Dyjí

(0 objektů + 14 objektů v okolí 25 km)

Wellness srub na Vranovské přehradě

Starý Petřín (Podhradí nad Dyjí 3,2 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U přehrady, se saunou a koupací kádí

Chata U Rybáře

Bítov (okres Znojmo) (Podhradí nad Dyjí 4,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Komfortné ubytování u přehrady v Podyjí

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov (Podhradí nad Dyjí 6,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

Chalupa U Jablka

Police (okres Třebíč) (Podhradí nad Dyjí 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásný 200 let starý venkovský dům

RZ Ráj

Štítary (Podhradí nad Dyjí 8,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Klidná oblast, soukromí, u vody

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Podhradí nad Dyjí 8,9 km vzdušně), v rekrea...
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

Apartmány Sandra

Štítary (Podhradí nad Dyjí 9,1 km vzdušně), v rekreační obla...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Hotel Pod Zámkem - Moravský Jadran

Vranov nad Dyjí (Podhradí nad Dyjí 9,2 km vzdušně), v obci...
Výborná poloha u Vranovské přehrady

Penzion Dagmar

Vranov nad Dyjí (Podhradí nad Dyjí 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Blízko přehrady, skvělá cena, pro páry

Chalupa Jižní brána

Dešná (okres Jindřichův Hradec) (Podhradí nad Dyjí 11,2 km vzdušně), v obci / ve mě...
Chalupa v příjemném prostředí
1 - 14 / 14

Podhradí nad Dyjí

Podhradí nad Dyjí 1

Za romantikou na jih Moravy

Podhradí nad Dyjí je obec, která náleží do okresu Znojmo v Jihomoravském kraji. Ten, kdo zná alespoň trochu tento kout naší země, toho jistě zaujme podobnost s obcí Vranov nad Dyjí. A nebyl by nijak daleko od pravdy. Podhradí nad Dyjí od něj leží jen několik kilometrů daleko.

Díky krásné přírodě a relativní blízkosti k Vranovské přehradě je obec velmi oblíbeným turistickým cílem. Sami si můžete zvolit, zda svůj čas věnujete romantickým toulkám podél řeky Dyje, nebo zajedete za kulturou do přilehlého Znojma.

To, že je ve jméně obce zmíněno slovo podhradí není jen tak. Podhradí nad Dyjí je totiž situováno pod dnes již zchátralým hradem Frejštejn. První zmínka o zdejším osídlení pochází již ze 13. století. Díky své atraktivitě byl hrad i přilehlá obec svědkem střídání majitelů. Jedním z nich byl i Kunrát z Bítova.

Obyvatelé se živili především zemědělstvím. Dyje pak představovala vhodný pohon pro bezproblémové fungování mlýnů. Samozřejmostí bylo i zpracování dřeva z přilehlých lesů a výroba předmětů z něj. V současnosti je Podhradí nad Dyjí velmi atraktivním místem k trávení dovolené.

Podhradí nad Dyjí 2

Kam v okolí Podhradí nad Dyjí vyrazit na výlet?

I když se může zdát, že je okolí Vranovské přehrady velmi malé, ve skutečnosti je tu opravdu vysoká koncentrace památek. Přímo v Podhradí běžte na výlet ke zřícenině hradu Frejštejn. I když byl původní hrad obydlen pouze po dobu dvou století, zachovala se velká část jeho původní podoby. Jen kousek od něj je přírodní rezervace Podhradské skály, které jsou vhodným místem pro provozování pěší turistiky.

Další památkou v okolí je nádherný zámek Vranov nad Dyjí. Ten byl kvůli svému romantickému vzhledu kulisou mnoha filmů a pohádek. Na druhé straně přehrady je i hrad Bítov. Jeho expozice je z větší části věnovaná výstavě zbraní a vycpanin. Kousek je i hrad Cornštejn, který je místními i návštěvníky často považován za nejromantičtější místo jižní Moravy.

Pokud cestujete s malými dětmi, zajeďte na návštěvu zookoutku U Pipinga. Jedná se o soukromou iniciativu osob, které se rozhodly poskytnout azyl jak běžnějším, tak i ohroženým zvířatům. Z toho důvodu U Pipinga potkáte psy, kočky, králíky, ale také pávy, sovy a koně. Zkrátka a dobře, návštěva zookoutku bude zajímavá nejen pro Vaše děti, ale i pro Vás samotné.

Podhradí nad Dyjí 3

Sportovní možnosti v okolí

Z hlediska provozování letních sportů je nejlepším cílem v blízkém okolí Vranovská přehrada. Ta svým návštěvníkům nabízí pláž, dostatečný prostor pro koupání i rybolov. O kousek dál se také lze vykoupat v nádrži Jevišovice

Co se týče provozování zimních sportů, tato lokalita jim příliš nepřeje. Vhodné podmínky pro lyžování najdete na Vysočině. Zde je Vám k dispozici Ski areál Olešnice a Ski areál v Novém Měste na Moravě.

Ubytování v obci Podhradí nad Dyjí

Pokud se rozhodnete svou dovolenou strávit právě v Podhradí nad Dyjí, pak určitě oceníte poměrně širokou škálu ubytovacích kapacit, které Vám obec nabízí. Náročnější mohou využít možnost ubytování v některém z cenově dostupných penzionů. K dispozici je Vám ale i ubytování v soukromí či v některá z komfortně vybavených chalup a chatPodhradí nad Dyjí je skvělou volbou pro všechny, kteří mají rádi kulturu i pobyt v nádherné přírodě. Přijeďte si odpočinout.