Loading

Ubytování v Onšově

(0 objektů + 19 objektů v okolí 25 km)

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Onšov (okres Znojmo) 1,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady

Penzion Dagmar

Vranov nad Dyjí (Onšov (okres Znojmo) 1,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Blízko přehrady, skvělá cena, pro páry

Hotel Pod Zámkem - Moravský Jadran

Vranov nad Dyjí (Onšov (okres Znojmo) 2,0 km vzdušně), v obc...
Výborná poloha u Vranovské přehrady

Apartmány Sandra

Štítary (Onšov (okres Znojmo) 2,3 km vzdušně), v rekreační o...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Onšov (okres Znojmo) 2,4 km vzdušně), v rek...
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

RZ Ráj

Štítary (Onšov (okres Znojmo) 2,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Klidná oblast, soukromí, u vody

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov (Onšov (okres Znojmo) 4,3 km vzdušně), na samotě, u l...
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

Althanský hostinec

Milíčovice (Onšov (okres Znojmo) 7,5 km vzdušně), na okraji...
Opravená kulturní památka, skvělé jídlo

Penzion u Čabalů

Lukov (okres Znojmo) (Onšov (okres Znojmo) 7,7 km vzdušně),...
Rodinný penzión v klidném prostředí

Penzion Na Vyhlídce

Lukov (okres Znojmo) (Onšov (okres Znojmo) 7,7 km vzdušně),...
Rodinný penzion s krytým bazénem
1 - 19 / 19

Onšov

Onšov 1

Pohoda u Vranovské přehrady

Přemýšlíte o dovolené v Jihomoravském kraji? Pak určitě zamiřte do okresu Znojmo. Nejen, že je proslulý svými nekonečnými vinohrady, ale i téměř dokonalou přírodou. Tu si plně vychutnáte, pokud si zajedete do obce Onšov.

Onšov se nachází v krajině, ze které Vás bude doslova přecházet zrak. Na jedné straně k obci přiléhají úrodná pole. Ze tří dalších ji svírá opravdu hluboký les. A to není všechno.

Co by kamenem dohodil pableskuje hladina vodní nádrže Vranov. Jak jistě víte, ta je spolu s vodní nádrží Nové Mlýny nejvyhledávanější turistickou destinací v letních i zimních měsících. Ke všemu je to velmi blízko snad ke všem zajímavým památkám. Během několika minut se dostanete do Vranova nad Dyjí. Kousek je i Šumná a Štítary. V rozumné vzdálenosti od Onšova je i na kulturu bohaté Znojmo.

Poprvé se historie o Onšově zmiňuje v 1. polovině 14. století. Proč tato osada vznikla bohužel nevíme. S určitostí však můžeme říci, že byla pod správou blízkého Vranova nad Dyjí. Vzhledem k příhraniční poloze obce tu žila vcelku početná německy hovořící menšina. Její stav se během historie různě měnil, často ve prospěch osadníků z Moravy a Čech. Tento trend se opět změnil počátkem 20. století, kdy byl Onšov opět veskrze německý.

Ačkoliv o tom prameny nehovoří nijak konkrétně, během 16. století byl Onšov považován za pustý. Nejspíš za to mohla vojenská tažení, nebo odliv lidí za lepším. Po novém osídlení byla v obci vybudována pila a cihelna. Obě instituce se zasadily o pozvolný rozkvět života v Onšově.  Dnes se lidé zabývají hlavně zemědělstvím a službami, které jsou spojené s cestovním ruchem.

Onšov 2

Kam v Onšově vyrazit?

I když je Onšov malý, přesto je v něm několik hezkých památek. Dominantou obce je kaple sv. Anny z 18. století. Drobnou zajímavostí je i kaple u silnice a kříž nad vranovskou přehradou.

Doslova za rohem je zámek Vranov nad Dyjí. Ten se stal místem natáčení mnoha českých filmů a pohádek. Jeho architektonickou dominantou je netradičně řešený Sál předků v kulaté věži zámku.

Velmi blízko je i hrad Bítov, ve kterém je rozsáhlá expozice zvířecích vycpanin. Trojlístek památek okolo přehrady uzavírá zřícenina hradu Cornštejn. Ta je považována za jedno z nejromantičtějších míst na jihu Moravy.

Mezi další tajuplné zříceniny patří hrad Templštejn. Líbit se Vám bude i v Novém Hrádku u Lukova a na zřícenině hradu Frejštejn.

V Novém Hrádku si ale dejte pozor. Přebývá tu totiž několik druhů netopýrů. Jestli jste tedy na netopýry citliví, patrně bude lepší, když se pojedete podívat jinam.

Celodenní podívanou Vám zprostředkuje město Znojmo. V něm byste neměli opomenout zastavení u rotundy sv. Kateřiny. Ve městě je k vidění i hrad, minoritský klášter a Dům umění. Všechny tyto instituce jsou pod správou Jihomoravského muzea ve Znojmě, které v každém z objektů pořádá spoustu zajímavých výstav.

V Onšově není žádné volně přístupné hřiště. To ale vůbec ničemu nevadí. V létě je to jen pár kroků k přehradě Vranov. Ta je vhodná ke koupání, rybaření i k plavbám na lodi.

Zájemci si s rodinou či přáteli mohou vyzkoušet atrakce lanového parku. Mimo jiné tu objevíte i hřiště na volejbal, nohejbal či minigolf. Kemp provozuje i wellness zónu a spoustu atrakcí pro děti. Touto oblastí prochází i široká síť cyklistických stezek.

Onšov 3

Během zimy si tu bohužel nezalyžujete. Nejbližším střediskem je Ski areál Jalovec. Ten je však určen spíše méně náročným lyžařům. Pokud to klimatické podmínky dovolí, v zimě si jde zabruslit na zamrzlé hladině přehrady. Při sněhové pokrývce můžete vyzkoušet i některou z běžkařských stop.

Ubytování v Onšově

V Onšově nefunguje žádná hromadná nabídka ubytování. Proto se budete muset spokojit s ubytováním v soukromí. Na své si přijdou i ti, kteří preferují pronájmy chalup a chat. V dobré vzdálenosti od obce je i cenově dostupný kemp.

Nesmíme zapomínat ani na to, že v sousedním Vranově je Vám k dispozici široká paleta penzionů a hotelů.

Onšov je poklidné místo, které Vám naservíruje takřka ideální podmínky k trávení rodinné i romantické dovolené. Ať už se vydáte na jakoukoliv stranu, budete zahrnuti velkou spoustou zážitků. Věříme, že si zdejší atmosféru vychutnáte naplno.