Loading

Ubytování ve Tvořihrázi

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion Vinařství Lintner

Tvořihráz, v obci / ve městě
Rodinný penzion s vinným sklípkem

Ubytování U bílé kočky

Znojmo (Tvořihráz 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, v chatové osadě
Ideální chatka na rekreaci s bazénem

Penzion Vinařství Viktorín

Tasovice (okres Znojmo) (Tvořihráz 9,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Moderní ubytování, výborné vínko

Rezidence Černý medvěd

Znojmo (Tvořihráz 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní ubytování v historickém centru

Penzion Šťastný medvěd

Znojmo (Tvořihráz 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Relax a komfort v centru Znojma

Penzion U Mikuláše

Znojmo (Tvořihráz 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s panoramatickou terasou

Penzion U komína

Znojmo - Oblekovice (Tvořihráz 10,4 km vzdušně), na okraji o...
Moderně zařízený penzion s restaurací

Vinný sklípek U Nováků

Vrbovec (Tvořihráz 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování s vinným sklípkem

Penzion a Hospůdka Podyjí

Havraníky (Tvořihráz 15,0 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Přátelské a klidné ubytování v Podyjí

Penzion Sarton

Lukov (okres Znojmo) (Tvořihráz 17,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Rodinný penzion v klidné části Znojemska
1 - 11 / 11

Tvořihráz

Obec Tvořihráz se nachází v okrese Znojmo, v Jihomoravském kraji, na úpatí Českomoravské vrchoviny v Jevišovické pahorkatině, zhruba 11 km severovýchodně od Znojma. Protéká jí řeka Jevišovka.

Tvořihráz 1

Pamětihodnosti Tvořihráze

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1349. V minulosti to byla vinařská lokalita, obklopena rozsáhlými ovocnými sady. Dominantou obce je zámek Tvořihráz z konce 17. století s kaplí svatého Dominika – barokní, částečně moderně přestavěný zámek stojící na místě původní tvrze.

Po dlouhá léta patřil zámek znojemským dominikánům, kteří zde měli své letní sídlo až do roku 1948. Pod budovou jsou vybudovány rozsáhlé sklepy, v nichž v minulosti mniši skladovali víno. Do roku 2006, kdy se začalo s rekonstrukcí, byl zámek v poměrně zanedbaném stavu. V jeho prostorách nyní sídlí obecní knihovna, část je pronajímána.

K dalším pamětihodnostem Tvořihráze patří boží muka u silnice do Horních Dunajovic a socha svatého Jana Nepomuckého. V rámci agroturistiky navštivte např. stáje s možností placené projížďky na koních s instruktorem. V místním vinařství ochutnejte v stylovém sklípku s dlouholetou rodinnou tradicí vzorky kvalitních vín ze Znojemské vinařské oblasti a možná se dozvíte i něco zajímavého o jejich vzniku.

Co zajímavého Vás čeká při výletech do okolí?

V první řadě je to nádherná příroda. Okolí Tvořihráze je převážně rovinaté, místy mírně členité. Není proto divu, že je zde velmi oblíbená pěší turistika a cykloturistika. Obec je ideálním východiskem za výlety do oblasti Znojemska. Vydejte se například na severozápad. Přibližně 5 km od Tvořihráze se nachází obec Plaveč, v jejíž blízkosti najdete zříceninu hradu Lapikus ze 14. století.

Pokračujte dále tím samým směrem a přijdete do obce Jevišovice. Zde na místě původního gotického hradu stojí renesanční a raně barokní zámek Jevišovice. Kromě stálých expozic Vás jistě zaujme ta, která je věnována jihomoravské a dolnorakouské kuchyni. V předzámčí zavítejte na výstavu s tematikou přírody, mineralogie a geologie Jevišovicka.

Tvořihráz 2

Jihozápadně od Tvořihráze leží okresní město Znojmo. V něm nad řekou Dyjí vévodí na vysokém skalním ostrohu Znojemský hrad, který úpravami získal klasicistní podobu. Po prohlídce interiéru můžete navštívit deblínskou kapli a expozici o vývoji keramiky na Znojemsku. Hrad je sídlem Jihomoravského muzea ve Znojmě.

Patří-li putování po hradech a zámcích mezi Vaše hobby, neopomeňte ani zříceninu hradu Nový Hrádek. Je to dobře zachovaná zřícenina hradu z 15. století, původně lovecký hrad. Další jsou zřícenina hradu Rabštejn a zřícenina hradu Templštejn.

Námaha, kterou vynaložíte během výšlapu k těmto hradním zříceninám, bude odměněna překrásným výhledem do malebného okolí. Pěknou vyhlídku Vám poskytne i rozhledna Babylon. Tato empírová kamenná rozhledna je jednou z nejstarších rozhleden na Moravě.

Nádherné zámky potom objevíte ve Vranově nad Dyjí a v Jaroměřicích nad Rokytnou. Ten je rovněž barokní a s chrámem sv. Markéty tvoří dominantu města. K příjemné procházce se nechte zlákat zámeckou zahradou, která je částečně ve francouzském a zčásti v anglickém stylu. Významnou technickou a zároveň kulturní památkou oblasti je vodní mlýn ve Slupi. Je to renesanční stavba velkomlýna se 4 funkčními vodními koly a mlýnským náhonem.

K letním radovánkám kromě turistiky patří zcela jistě i koupání. K tomu můžete využít vodní nádrž Výrovice nebo přírodní koupací biotop Banticích. V obci Únanov se můžete zrelaxovat na koupališti Pohoda. Je tu spousta vodních atrakcí, takže cestujete-li s dětmi, můžete si být jisti, že se zde nudit nebudou. Návštěvu města Znojmo můžete spojit i s koupáním na Městské plovárně Louka.

Jestli si chcete skutečně užít příjemný den, zajeďte si na Vranovskou přehradu. Najdete tu perfektní koupání, jelikož je to jedna z nejčistších a nejteplejších vodních nádrží v ČR. Na své si přijdou zejména rodiny s dětmi a sportovně založení jedinci, pro které je tu připravená celá řada atrakcí a sportovišť. V případě nepříznivého počasí nebo mimo letní sezonu navštivte Aqualand Moravia.

Tvořihráz 3

Dovolenou v zimě si zase užijete v lyžařských střediscích. Jsou zde pro Vás možnosti běžeckého či sjezdového lyžování na upravených tratích a sjezdovkách. Tak je tomu i v malém lyžařském areálu Zbraslav u Brna nebo Ski areálu Baby Třebíč.

Možnosti ubytování ve Tvořihrázi

Malá obec nedaleko Znojma nabízí svým návštěvníkům nejen krásnou přírodu a možnosti turistického vyžití, ale také výhodné ubytování za příznivé ceny.

Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost pohodlnému pobytu v penzionech a vinařství, anebo raději zvolíte levnější ubytování v soukromí. Stejně tak máte možnost ubytování v některém z hotelů, apartmánů anebo chat a stylových chalup v blízkém okolí Tvořihráze.

Můžete se rozhodnout i pro ubytování v kempech s mobilními domy nebo v turistických ubytovnách. Bez střechy nad hlavou tu zcela jistě nezůstanete. Máte chuť užít si příjemnou dovolenou na Jižní Moravě spojenou s návštěvou historických památek, kulturních akcí i přírodních zajímavostí? Potom neváhejte, sjednejte si to nejvýhodnější ubytování a vydejte se za dobrodružstvím do Tvořihráze ještě dnes.