Loading

Ubytování v Kramolíně (okres Třebíč)

(4 objekty + 4 objekty v okolí 25 km)

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Prostorná chata v blízkosti vody

Chata Rodinka

Kramolín (okres Třebíč), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata v krásném prostředí u přehrady

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč), v rekreační oblasti, u lesa / na ok...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Chata Kramolín

Kramolín (okres Třebíč), v rekreační oblasti, u lesa / na ok...
Útulná chata, 250m od Dalešické přehrady

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Kramolín (okres Třebíč) 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku

Vzdělávací centrum CETT

Náměšť nad Oslavou (Kramolín (okres Třebíč) 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Komfortní ubytovna pro firemní klientelu

Ubytování - keramický ateliér KVAK

Koněšín (Kramolín (okres Třebíč) 9,3 km vzdušně), na okraji...
V areálu keramické dílny s hospůdkou

Penzion v lihovaru

Jaroměřice nad Rokytnou (Kramolín (okres Třebíč) 18,3 km vzdušně), v obci / ve měst...
Netradičně tradiční penzion u zámku
1 - 8 / 8

Kramolín (okres Třebíč)

Kramolín (okres Třebíč) 1

Nezapomenutelná dovolená na Vysočině

Obec Kramolín na Třebíčsku spadá do regionu Vysočina, co by kamenem dohodil od hranice s Jihomoravským krajem. Okolí obce se vyznačuje krásnou přírodou, která je přívětivá ke všem nadšencům pěší turistiky. Díky své poloze v blízkosti Dalešické přehrady si ale na své přijdou i milovníci technických památek a lodní dopravy. V dobré dojezdové vzdálenosti od obce najdete i město Náměšť nad Oslavou, jehož centrum zdobí krásný renesanční zámek.

Za pozůstatky hradiska i hrdinnými parašutisty

Historie obce se táhne až ke druhé polovině 14. století. Archeologické výkopy však prokázaly osídlení území už v dřívějších dobách. V blízkosti Kramolína v dávných dobách stávalo pravěké hradisko. To bylo před nájezdníky chráněno jak řekou, tak hustými lesy, které mu poskytovaly dokonalý úkryt. Původní hradiště však zmizelo pod hladinou přehrady. Z novodobé historie se k obci pojí seskok několika parašutistů v období 2. světové války. Na jejich počest byl v obci postaven pomník, který připomíná jejich hrdinství.

Co je v Kramolíně k vidění?

Nejvýznamnější památkou v Kramolíně je bezesporu rozhledna Babylon. Nachází se na Zeleném vrchu a návštěvníkům nabízí nádherný výhled do širokého okolí. Rozhledna zde stojí od první poloviny 19. století, díky čemuž lze obdivovat i její dobovou architekturu. Z vrchu rozhledny je za dobrého počasí vidět až na Pálavu a na jadernou elektrárnu Dukovany.

Kramolín (okres Třebíč) 2

Ve velmi dobré vzdálenosti od obce je i přehrada Dalešice, kam se můžete s rodinou vydat i pěšky. Využijte možnost plavby na parníku nebo se vypravte za poznáním přímo do prostor vodní elektrárny. Vybrat si lze ze dvou okruhů, které jsou přizpůsobené především návštěvníkům s dětmi. Okruh pro návštěvníky s dětmi nad 12 let je spojen s prohlídkou provozu elektrárny.

Jestli-že si potrpíte na romantiku a nebojíte se ani menšího výšlapu, určitě se zastavte na zřícenině hradu Templštejn. Ten stojí na vrcholcích skal nad řekou Jihlavou, obklopený malebným lesem. Hrad byl vystavěn v průběhu 13. století jako jedno ze sídel rytířského řádu. Ten však hrad neužíval příliš dlouho. Ne zrovna ukázkovou správou a důsledkem rozsáhlého požáru byl hrad od 16. století zcela opuštěn. V současné době hrad turisty láká pro svá mimořádně malebná zákoutí.

Do Kramolína za sportem i zábavou

V okolí Kramolína v dobré dojezdové vzdálenosti od obce jsou hned dvě aquacentra. Jedním z nich je Aquapark Blansko, který je vzdálený zhruba hodinu jízdy od obce. K dispozici Vám je celá řada atrakcí, a to včetně tobogánu, který ocení převážně Vaše děti. Pro ty úplně nejmenší je v areálu zřízen dětský bazének. Zhruba stejně daleko je i Aqualand Moravia v Pasohlávkách, který nabízí nejmodernější způsoby trávení volného času. Jeho součástí je i saunový svět a služby wellness.

Kramolín (okres Třebíč) 3

Milovníkům zimních sportů doporučujeme navštívit obec Luka nad Jihlavou. Nejbližším místem, které je vhodné k lyžování je tedy Ski areál Luka nad Jihlavou. Druhou alternativou je lyžování ve Ski areálu Křemešník, který je od obce vzdálený přes hodinu jízdy autem.

Dostupné ubytování v Kramolíně

Přímo v Kramolíně lze využít možnost ubytování v hotelech penzionech, k dispozici jsou Vám i apartmány a priváty. Na své si ale přijdou všichni milovníci bydlení v přírodě. V okolí přehrady i v nedalekých lesích si můžete vybrat z celé řady cenově dostupných chalup a chat. Jsou mezi nimi menší a skromnější chatky, ale i chaty prostorné a plně vybavené. Z celkové nabídky si tedy vybere opravdu každý.

Kramolín je ideálním místem pro trávení poklidné dovolené. Přijeďte i Vy obdivovat krásy zdejší přírody.

Názory a doporučení

Rajšlovi (mladý pár - návštěvník) 30.9.2019
Střed obce byla krásně upravená..Jen za obcí na samoty to bylo tak trošku jako by se zastavil čas tak před 20.lety.
Marcela Michálková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 15.8.2019
jízda parníkem po přehradě
Věrka (rodina s malými dětmi - návštěvník) 1.7.2019
Malá malebná vesnička,Poloha u Dalešické přehrady, rozhledna Kramolín,plavba lodí po přehradě s nástupem přímo u obce,