Útulná chata, 250m od Dalešické přehrady

Chata Kramolín stojí na okraji lesa v blízkosti Dalešické přehrady, nedaleko obce Kramolín, v okrese Třebíč, v kraji Vysočina.

Hlavní atrakcí této oblasti je jistě Dalešická přehrada, která je vzdálena od chaty jen 250 m lesní pěšinkou. Nejenže se zde můžete koupat a veslovat ve člunu, ale doporučujeme i výlet parníkem (přístav zastávka Kramolín 800m) nebo návštěvu Vodní elektrárny Dalešice. Nejznámější pláží je zde pláž pod obcí Hartvíkovice, při níž se nachází vyhlídka Wilsonova skála. Výhled se Vám naskytne i z rozhledny Babylon u obce Kramolín. Milovníci přírody se jistě rádi projdou po naučné stezce, která vede přes Mohelenskou hadcovou step a Biskoupskou hadcovou step, kde se vyskytují vzácné druhy rostlin a živočichů. Zajímavostí, která láká mnohé návštěvníky je Dalešický pivovar, známý z filmu Postřižiny, s Muzeem pivovarnictví a restaurací. Pokud Vás baví historie, nevynechejte zámky (Budišov, Jaroměřice nad Rokytnou, Náměšť nad Oslavou) či židovskou čtvrť v Třebíči, která je zapsána v seznamu Unesco. Pokud jste spíše sportovně založení, v Hrotovicích můžete využít krytý bazén, zahrát si tenis, squash, šipky, bowling nebo kulečník a pak si odpočinout v sauně nebo vířivce. V zábavním parku v Oslavanech najdete dvouúrovňové lanové centrum a největší nadzemní bludiště.

Celoročně nabízíme ubytování v dřevostavbě s celkovou kapacitou pro 6 osob. Chata je vhodná pro rodiny s dětmi, nebo malou skupinku přátel. Dokonale si tu odpočinete, zejména od technologií, protože v chatě není k dispozici internet.

Chata je přízemní, její dispozice je jednoduchá a funkční. Kuchyň, která zároveň slouží jako společenská místnost je prostorná a kompletně vybavená. Poslouží Vám zde keramická varná deska, elektrická a mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem a rychlovarná konvice. Také je Vám zde k dispozici jídelní stůl s lavicí a židlemi a televize. O teplo a příjemnou atmosféru se postarají krbová kamna.

Po dni plném zábavy u přehrady si odpočinete v některé ze dvou 3-lůžkových ložnic. Každá je vybavena manželskou postelí a samostatným lůžkem. Samozřejmostí je koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

Ke chatě přísluší zastřešená terasa s posezením a na pozemku se nachází také venkovní krb, kde je možné grilovat. V případě zájmu Vám zapůjčíme loďku nebo kanoe. Přímo u chaty je možné zaparkovat dvě auta. Rádi Vás přivítáme na Chatě Kramolín!