Loading

Ubytování na Brněnsku

(30 objektů)

Kemp u Jezera

Pasohlávky, v rekreační oblasti, u vody
Pohodlné a vybavené nové mobilní domky

Penzion Zlatý Lev

Veverské Knínice, v obci / ve městě, u potoka
Penzion s hostincem na Jižní Moravě!

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Golf Hotel Austerlitz

Slavkov u Brna, na okraji obce / města
Ráj nejen pro golfisty, ráj pro každého

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmánová dřevěnice

Penzion ubytovna SB

Boskovice, v rekreační oblasti, u vody
V krásném prostředí sportovního areálu!

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov, na samotě, v lese
Magické místo Moravského krasu

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzión s restaurací na samotě u lesa

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Penzion Kovárna

Brno - Bosonohy, v obci / ve městě
Stylové ubytování blízko centra
1 - 30 / 30

Brněnsko

Brněnsko není jen město Brno, ale i zajímavá okolní příroda

Brněnsko je mikroregion, ve kterém se snoubí pohodlný městský život plný zajímavých památek s přírodou tolik městu vzdálenou. Je to místo, ve kterém si svůj pobyt a dovolenou užijí lidé všech věkových kategorií. Centrem Brněnska je město Brno, které leží v Jihomoravském kraji. Brněnsko se mísí s Českomoravskou vrchovinou, na jihu se dotýká Pálavy, východním sousedem je Žďánický les a severně se potkává s Drahanskou vrchovinou. Brněnsko láká turisty nejen na jedinečnou městskou architekturu, ale také na historii a možná nepříliš prozkoumanou přírodu. Nudit se zde nebudete v žádné roční době, ba naopak.

Brněnsko 1

Objevujte krásy přírodních památek a rezervací

Brněnsko je turistickým regionem, který má na desítky různých přírodních památek a rezervací. Úplně na jihu se nachází vodní nádrž Nové Mlýny. Tato nádrž je rozdělena na 3 menší přehrady. Dvě z nich slouží k rekreaci, tedy ke koupání, opalování se a vodním sportům.

Prostřední z nich, Věstonická nádrž, je přírodní rezervací. Zajímavostí je, že pod hladinou této nádrže se nachází zatopená vesnice Mušov. Z ní však na první pohled uvidíte jen kostel sv. Linharta. Nedaleko přírodní památky Budkovické slepenceIvančic leží pozůstatky bývalé tvrze Budkovice.

Pokud však zavítáte do těchto končin, určitě se zastavte v národní přírodní rezervaci Krumlovsko-rokytenské slepence. V ní je možné po vydatných deštích nebo tání sněhu vidět poměrně vysoký vodopád. Coby od Brna kamenem dohodil je hned několik přírodních zajímavostí. První z nich je národní přírodní rezervace Hádecká planinka. Tou Vás provede naučná stezka Hádecké lesy, která začíná nedaleko televizního vysílače Brno-Hády. Z okraje této planinky se Vám naskytne pohled na celé Brno, ale i na blízké bývalé vápencové lomy. Tady vede další naučná stezka Hádecké lomy a okolí.

Díky ní se podíváte i do přírodních památek Velká Klajdovka a Kavky. Cestou rákosím se také lze dostat až k Růženinu lomu. Okruh zakončíte v zookoutku Lamacentrum Hády, kde je možné strávit s dětmi nějaký čas a seznámit se s životem lam. A děti také jistě zaujme zahradní železnice na Mlýnském nábřeží u Obřan, na které se budou moci projet vláčkem. Víkendové procházky i zajímavé aktivity si užijete v Mariánském údolí. Navštívit můžete zábavní park Eldorádo, projet se na singletrailu skrz celým údolím nebo vyzkoušet bobovou dráhu či přírodní koupání u Kadlcova Mlýna.

Severozápadně od Brna v okolí řeky Svratky se rozkládá přírodní park Svratecká hornatina. Je to možná nepříliš prozkoumaná oblast, která však v sobě ukrývá další přírodní poklady, jako například přírodní památku Zámecký les v Lomnici, Veselý chlum, Hrádky, Klášterce a mnoho dalších. Vysoké skály až o výšce 15 metrů najdete v přírodní rezervaci Pod Sýkořskou myslivnou. Velká část přírodních krás a zajímavostí spadá také do chráněné krajinné oblasti Moravský kras, který se vyznačuje unikátní přírodou, krasovými jeskyněmi, vývěry řek i hlubokými propastmi.

Brněnsko 2

Srdcem Moravského krasu je propast Macocha s Punkevními jeskyněmi a říčkou Punkvou. I zde se nachází mnoho přírodních rezervací, památek a zajímavostí. Na jejich prozkoumání Vám však jeden víkend určitě stačit nebude.

Za památkami nejen Brna

Brno je druhé největší město v České republice a kromě mnoha univerzit je zde také hodně památek, které byste při jeho návštěvě neměli vynechat. Největším lákadlem poslední doby je zrekonstruovaná vila Tugendhat, která je od roku 2001 zapsána na seznam UNESCO právě díky své funkcionalistické architektuře.

Významnou památkou a na první pohled dominantou města je hrad Špilberk. Na něj se dostanete příjemnou procházkou hradním parkem. Nicméně i okolí Brna je zajímavé na různé památky. Schválně, jestli uhádnete, které pohádky se natáčely na hradě Pernštejně? Nedaleko národní přírodní rezervace Býčí skála se nachází technické muzeum Stará huť u Adamova. O hutích a měřicí technice, ale i hradech v tomto okolí se dozvíte na zámku Blansko. V Rajhradě, v tamním Benediktinském klášteře můžete obdivovat jak chrám sv. Petra a Pavla, tak benediktinskou knihovnu. I víkendovým tipem na výlet může být například slavnost na hradě Veveří.

Brňané a jejich smysl pro humor

Brňané mají smysl pro humor. To dokazuje orloj na náměstí Svobody, který spíš připomíná cokoliv jiného než hodiny. Už jen proto, že určit čas, který ukazuje, je téměř nadlidský úkol. A tak raději sledujte hodiny na kostele sv. Jakuba na Jakubském náměstí, které jsou z náměstí dobře vidět. Možná jste nevěděli, že pod tímto kostelem se nachází druhá největší kostnice v Evropě. Další perličkou je socha podivně rozměrného koně s markrabětem Joštem na Moravském náměstí a když z katedrály sv. Petra a Pavla uslyšíte odbíjet poledne v 11 hodin, už Vás nemůže nic překvapit.

Každopádně za zábavou můžete vyrazit i do ZOO Brno, do vědeckého VIDA! centra nebo pozorovat hvězdy v hvězdárně a planetáriu. Vzpomínky na mládí jistě vyvolá návštěva Retro muzea nebo se vydejte obdivovat zajímavosti v Technickém muzeu. Nejenom památky a příroda svádí k dlouhodobému pobytu v Brně. Na Brněnsko se vyráží i za sportem a zábavou.

Brněnsko 3

Vyzkoušet tak můžete například bobovou dráhu, lanové centrum Jungle park, laser game arény, minigolf, zkrátka cokoliv Vás napadne. Zajímavostí je však JumpPark – trampolínové centrum. Přírodní koupání, zapůjčení šlapadel a lodiček, vodní sporty i relax nabízí Brněnská přehrada, ze které se v zimě stává velká plocha na bruslení.

Ubytování na Brněnsku

Ať už se stane Brno hlavním turistickým cílem či výchozím bodem pro objevování jeho okolí, budou se Vám hodit tipy na ubytování. Díky široké nabídce je zde opravdu velký výběr. V podstatě na cokoliv pomyslíte je k dispozici.

Relaxaci najdete v několika hvězdičkových hotelích. Naopak levnější ubytování nabízejí ubytovny, kempy, hostely, i vysokoškolské koleje. V okolí Brna je i několik chatových oblastí. Zde je možnost pronajmout si chatu či chalupu. Jižní část Brněnska zase patří vinařům, takže ubytování ve vinném sklípku či vinných sudech také není nic nemožného. Nejen v menších městech a u přírodních památek se nacházejí penziony, apartmány a ubytování v soukromí.

Nabídka ubytování je opravdu široká, a tak si stačí jenom vybrat podle Vašeho gusta. Tato část Jižní Moravy poskytuje vše, co od Vaší dovolené na Brněnsku očekáváte. Jistě budete více než mile překvapeni a Brněnsko si určitě zamilujete.