Loading

Ubytování na Brněnsku

(26 objektů)

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov, v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice, v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Ubytovna Lovčičky

Lovčičky, na okraji obce / města
Levné ubytování v nové ubytovně

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v srdci Moravského krasu

Ubytování Paso

Pasohlávky, v obci / ve městě, u vody
Krásné moderní ubytování u vody

Penzion Slunečnice

Kuřimská Nová Ves, na samotě, v lese
Klid, na samotě, uprostřed lesů a luk

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko), na okraji obce / města, u vody
Prostorná chalupa s bazénem!

Apartmány Boskovice

Boskovice, v obci / ve městě
Klid a pohoda v moderním apartmánu

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzión s restaurací na samotě u lesa
1 - 26 / 26

Brněnsko

Brněnsko 1

Brněnsko není jen město Brno, ale i zajímavá okolní příroda

Brněnsko je mikroregion, ve kterém se snoubí pohodlný městský život plný zajímavých památek s přírodou tolik městu vzdálenou. Je to místo, ve kterém si svůj pobyt a dovolenou užijí lidé všech věkových kategorií. Centrem Brněnska je město Brno, které leží v Jihomoravském kraji. Brněnsko se mísí s Českomoravskou vrchovinou, na jihu se dotýká Pálavy, východním sousedem je Žďánický les a severně se potkává s Drahanskou vrchovinou. Brněnsko láká turisty nejen na jedinečnou městskou architekturu, ale také na historii a možná nepříliš prozkoumanou přírodu. Nudit se zde nebudete v žádné roční době, ba naopak.

Objevujte krásy přírodních památek a rezervací

Brněnsko je turistickým regionem, který má na desítky různých přírodních památek a rezervací. Úplně na jihu se nachází vodní nádrž Nové Mlýny. Tato nádrž je rozdělena na 3 menší přehrady. Dvě z nich slouží k rekreaci, tedy ke koupání, opalování se a vodním sportům. Prostřední z nich, Věstonická nádrž, je přírodní rezervací. Zajímavostí je, že pod hladinou této nádrže se nachází zatopená vesnice Mušov. Z ní však na první pohled uvidíte jen kostel sv. Linharta.

Nedaleko přírodní památky Budkovické slepenceIvančic leží pozůstatky bývalé tvrze Budkovice. Pokud však zavítáte do těchto končin, určitě se zastavte v národní přírodní rezervaci Krumlovsko-rokytenské slepence. V ní je možné po vydatných deštích nebo tání sněhu vidět poměrně vysoký vodopád.

Coby od Brna kamenem dohodil je hned několik přírodních zajímavostí. První z nich je národní přírodní rezervace Hádecká planinka. Tou Vás provede naučná stezka Hádecké lesy, která začíná nedaleko televizního vysílače Brno-Hády. Z okraje této planinky se Vám naskytne pohled na celé Brno, ale i na blízké bývalé vápencové lomy. Tady vede další naučná stezka Hádecké lomy a okolí. Díky ní se podíváte i do přírodních památek Velká Klajdovka a Kavky.

Cestou rákosím se také lze dostat až k Růženinu lomu. Okruh zakončíte v zookoutku Lamacentrum Hády, kde je možné strávit s dětmi nějaký čas a seznámit se s životem lam. A děti také jistě zaujme zahradní železnice na Mlýnském nábřeží u Obřan, na které se budou moci projet vláčkem. Víkendové procházky i zajímavé aktivity si užijete v Mariánském údolí. Navštívit můžete zábavní park Eldorado, projet se na singltrailu skrz celým údolím nebo vyzkoušet bobovou dráhu či přírodní koupání u Kadlcova Mlýna.

Brněnsko 2

Severozápadně od Brna v okolí řeky Svratky se rozkládá přírodní park Svratecká hornatina. Je to možná nepříliš prozkoumaná oblast, která však v sobě ukrývá další přírodní poklady, jako například přírodní památku Zámecký les v Lomnici, Veselý chlum, Hrádky, Klášterce a mnoho dalších. Vysoké skály až o výšce 15 metrů najdete v přírodní rezervaci Pod Sýkořskou myslivnou.

Velká část přírodních krás a zajímavostí spadá také do chráněné krajinné oblasti Moravský kras, který se vyznačuje unikátní přírodou, krasovými jeskyněmi, vývěry řek i hlubokými propastmi. Srdcem Moravského krasu je propast Macocha s Punkevními jeskyněmi a říčkou Punkvou. I zde se nachází mnoho přírodních rezervací, památek a zajímavostí. Na jejich prozkoumání Vám však jeden víkend určitě stačit nebude.

Za památkami nejen Brna

Brno je druhé největší město v České republice a kromě mnoha univerzit je zde také hodně památek, které byste při jeho návštěvě neměli vynechat. Největším lákadlem poslední doby je zrekonstruovaná vila Tugendhat, která je od roku 2001 zapsána na seznam UNESCO právě díky své funkcionalistické architektuře. Významnou památkou a na první pohled dominantou města je hrad Špilberk. Na něj se dostanete příjemnou procházkou hradním parkem.

Nicméně i okolí Brna je zajímavé na různé památky. Schválně, jestli uhádnete, které pohádky se natáčely na hradě Pernštejně? Nedaleko národní přírodní rezervace Býčí skála se nachází technické muzeum Stará huť u Adamova. O hutích a měřicí technice, ale i hradech v tomto okolí se dozvíte na zámku Blansko. V Rajhradě, v tamním benediktinském klášteře můžete obdivovat jak chrám sv. Petra a Pavla, tak benediktinskou knihovnu. I víkendovým tipem na výlet může být například slavnost na hradě Veveří.

Brňané a jejich smysl pro humor

Brňané mají smysl pro humor. To dokazuje orloj na náměstí Svobody, který spíš připomíná cokoliv jiného než hodiny. Už jen proto, že určit čas, který ukazuje, je téměř nadlidský úkol. A tak raději sledujte hodiny na kostele sv. Jakuba na Jakubském náměstí, které jsou z náměstí dobře vidět. Možná jste nevěděli, že pod tímto kostelem se nachází druhá největší kostnice v Evropě. Další perličkou je socha podivně rozměrného koně s markrabětem Joštem na Moravském náměstí a když z katedrály sv. Petra a Pavla uslyšíte odbíjet poledne v 11 hodin, už Vás nemůže nic překvapit.

Každopádně za zábavou můžete vyrazit i do ZOO Brno, do vědeckého VIDA! centra nebo pozorovat hvězdy v hvězdárně a planetáriu. Vzpomínky na mlýdí jistě vyvolá návštěva Retro muzea nebo se vydejte obdivovat zajímavosti v Technickém muzeu.

Nejenom památky a příroda svádí k dlouhodobému pobytu. Na Brněnsko se vyráží i za sportem a zábavou. Vyzkoušet tak můžete například bobovou dráhu, lanové centrum, laser game arény, minigolf, zkrátka cokoliv Vás napadne. Zajímavostí je však JumpPark - trampolínové centrum. Přírodní koupání, zapůjčení šlapadel a lodiček, vodní sporty i relax nabízí Brněnská přehrada, ze které se v zimě stává velká plocha na bruslení.  

Brněnsko 3

Ubytování na Brněnsku

Ať už se stane Brno hlavním turistickým cílem či výchozím bodem pro objevování jeho okolí, budou se Vám hodit tipy na ubytování. Díky široké nabídce je zde opravdu velký výběr. V podstatě na cokoliv pomyslíte je k dispozici. Relaxaci najdete v několika hvězdičkových hotelích. Naopak levnější ubytování nabízejí ubytovny, kempy, hostely, i vysokoškolské koleje. V okolí Brna je i několik chatových oblastí. Zde je možnost pronajmout si chatu či chalupu. Jižní část Brněnska zase patří vinařům, takže ubytování ve vinném sklípku či vinných sudech také není nic nemožného. Nejen v menších městech a u přírodních památek se nacházejí penziony, apartmány a ubytování v soukromí. Nabídka ubytování je opravdu široká a tak si stačí jenom vybrat podle Vašeho gusta.

Tato část Jižní Moravy poskytuje vše, co od Vaší dovolené očekáváte. Jistě budete více než mile překvapeni a Brněnsko si určitě zamilujete.

Názory a doporučení

Vlastimil Kuzela (starší pár - návštěvník) 18.7.2019
Jeskyně příroda a hodně památek
jozef mislovič (starší pár - návštěvník) 10.7.2019
nevim
Karolína Karolína (rodina s malými dětmi - návštěvník) 10.7.2019
Nedotčená příroda.
Šárka Žišková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 1.7.2019
Byli jsme tam bohužel krátce a navštivili jen halu VUT, kde nám chybělo občerstvení.
Dominika Veselá (skupina - návštěvník) 27.6.2019
Volily jsme levné ubytování v blízkosti Brna pro nohejbalový zápas. Cca 20min a bez problémů
Zuzana Mlčochová (ubytovatel) 18.6.2019
Hlavním turistickým lákadlem je oblast Moravského Krasu a nespočet dalších turistických cílů jako jsou zámky, hrady, aquaparky, rozhledny a mnohé další.
Erika Nemcovska (mladý pár - návštěvník) 30.5.2019
Velmi pekny region
Kateřina Kyntlová (ubytovatel) 29.5.2019
Moravský Kras, zámek Lysice, město Brno - ZOO a pod.
IVA STAŠÁKOVÁ VALOVÁ (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 2.4.2019
1