Loading

Ubytování v Ivančicích

(0 objektů + 9 objektů v okolí 25 km)

Hotel Vinum Coeli

Dolní Kounice (Ivančice 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje za přijatelné ceny

Casa de Kubant

Olbramovice (okres Znojmo) (Ivančice 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování s vinným sklípkem

Penzion U Osady

Veverské Knínice (Ivančice 15,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s vlastní koupelnou

Ranč Jaroslava

Březník (Ivančice 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování plné zážitků - zvířatka

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč) (Ivančice 18,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / n...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč) (Ivančice 18,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / n...
Prostorná chata v blízkosti vody

Chata Kramolín

Kramolín (okres Třebíč) (Ivančice 18,8 km vzdušně), v rekrea...
Útulná chata, 250m od Dalešické přehrady

Chata Rodinka

Kramolín (okres Třebíč) (Ivančice 18,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / n...
Chata v krásném prostředí u přehrady

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Ivančice 19,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku
1 - 9 / 9

Ivančice

Ivančice 1

Ivančice – město na soutoku tří řek

Ivančice najdete v okrese Brno-venkov, v Jihomoravském kraji. Město leží v teplé kotlině na soutoku řek Jihlavy, Oslavy a Rokytné, asi 20 km jihozápadně od Brna. Je známou vinařskou obcí ve znojemské vinařské oblasti.

Nejstarší zmínkou o Ivančicích je písemná zpráva z roku 1221. Město vzniklo na místě bývalého slovanského hradiště. Začátkem 14. století ho vyplenili Kumáni, novými obyvateli se stali pravděpodobně většinou vinaři – aspoň podle dochovaných záznamů a vínových pohárů zobrazených v městském znaku. Právě díky prosperujícímu vinařství dosáhlo město v dalším období nebývalého rozmachu.

V historickém jádru města, dnes chráněném jako památková zóna, můžete najít dochované fragmenty z někdejších městských hradeb a obytné renesanční domy z 16. století. Stojí tu i kašna se soškou sv. Floriána z počátku 18. století a bohatě členěný morový sloup. Výraznou dominantou města je farní kostel Nanebevzetí Panny Marie z 1. poloviny 13. století se zvonicí. K nejcennějším památkám patří i románský kostel sv. Petra a Pavla z poloviny 12. století. Pěknou procházku s menším výšlapem si udělejte za město ke gotickému kostelu sv. Jakuba z 19. století s křížovou cestou.

Sídlem dnešního Okresního muzea v Ivančicích je původně Dům pánů z Lipé. Je to dvoupatrová renesanční budova palácového charakteru, postavená na místě zrušené středověké tvrze. Technickou památkou velkého významu je železniční viadukt nad řekou Jihlavou z konce 19. století.

Ivančice 2

K slavným osobnostem, které se tu narodily, patří nepochybně Alfonz Mucha. O tomto malířském géniovi se více dozvíte v Památníku Alfonze Muchy. Je zde i expozice věnovaná dalšímu slavnému rodákovi, vynikajícímu herci Vladimíru Menšíkovi.

Tipy na výlety v Ivančicích a okolí

Nádherná příroda se svými řekami, lesy a rybníky Vás přímo láká na zajímavé výlety pěšky či na kolech. K lepší orientaci poslouží dobře značené turistické trasy a cyklostezky.

Nedaleko od Ivančic, východním směrem, leží u obce Dolní Kounice klášter Rosa Coeli z 12. století. Opačným směrem se dostanete k zřícenině hradu Templštýn z 13. století.

Další trasu svého výletu můžete nasměrovat na sever, do obce Oslavany. Tu můžete navštívit zámek Oslavany, kdysi první ženský klášter na Moravě. Zámecká kaple je dnes využívaná ke koncertům, výstavám a svatebním obřadům. Když už jste v Oslavanech, nenechte si ujít návštěvu Oslavanského Permonia. Tento zábavní park se zajímavými atrakcemi přispěje k oživení Vaší dovolené.

V bezprostředním okolí Ivančic se nachází přírodní rezervace Nad řekami s výskytem chráněných druhů fauny a flóry. Oblast je začleněna do přírodního parku Střední Pojihlaví.

Jste-li už znaveni potulkami po okolí, určitě Vám padne vhod malé osvěžení v podobě koupání. Nedaleko od Ivančic, asi 7 km, máte k dispozici koupaliště Zbýšov s mnohými vodními atrakcemi a možnostmi sportovního vyžití. Možnost rekreace a rybaření Vám nabízí rybník Vrabčí hájek, tvořící součást odpočinkové zóny na okraji Moravského Krumlova. Další koupaliště najdete v Brně (Tesla TJ Brno, Riviéra Brno, Královo pole, Kraví hora, Starý Lískovec, Juliánov a také aquapark Kohoutovice). Jestliže se věnujete rybaření a nechcete být bez něj ani během dovolené, vybavte si povolenku a můžete si ho užít u Řeznovického rybníka.

Ivančice 3

Co se týče zimních sportů, okolí Ivančic je vhodné spíš pro běh na lyžích, podmínky pro sjezd Vám poskytne Ski areál Zbraslav u Brna a lyžařsky vlek Němčičky – nejníže položený ski areál ve Střední Evropě.

Možnosti ubytování v Ivančicích

V samotných Ivančicích se můžete ubytovat v apartmánech, penzionech či v soukromí. V jejich blízkosti Vás přichýlí hotelyMoravském Krumlově, v Rosicích, Dolních Kounicích a samozřejmě širokou škálu ubytování poskytne Brno, vždyť je to jen 20 km od Ivančic.

Místo, kde se slévají tři řeky, kde začíná pověstná vinařská oblast jižní Moravy a kde na Vás dýchne historie. Toto je důvod, proč byste měli navštívit Ivančice.