Loading

Ubytování v Dolních Kounicích

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Hotel Vinum Coeli

Dolní Kounice, v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje za přijatelné ceny

Penzion Kovárna

Brno - Bosonohy (Dolní Kounice 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování blízko centra

GRID Hotel

Brno - Žebětín (Dolní Kounice 15,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Stylové ubytování na Masarykově okruhu!

Apartmány Gorčák

Ivaň (okres Brno-venkov) (Dolní Kounice 17,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Jižní Moravě

Penzion Schwarzava

Uherčice (okres Břeclav) (Dolní Kounice 18,3 km vzdušně), na...
Penzion s degustačním vinným sklípkem

Penzion Zlatý Lev

Veverské Knínice (Dolní Kounice 19,0 km vzdušně), v obci / v...
Penzion s hostincem na Jižní Moravě!

Penzion Poděbradova

Brno (Dolní Kounice 19,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Ubytování jen 10 minut autem od centra

Penzion U Osady

Veverské Knínice (Dolní Kounice 19,2 km vzdušně), v obci / v...
Pokoje s vlastní koupelnou

Ubytování Paso

Pasohlávky (Dolní Kounice 19,2 km vzdušně), v obci / ve měst...
Krásné moderní ubytování u vody
1 - 9 / 9

Dolní Kounice

Dolní Kounice 1

Dolní Kounice – město vinařství a pěstování ovoce

Dolní Kounice jsou typické město na Moravě, které je známé především pro svou tradici pěstování vína a chutného ovoce. To však není jediná turistická zajímavost, která na Vás čeká.

Dolní Kounice stojí za návštěvu i tehdy, pokud Vás zajímají místní památky a široké možnosti poznávání zajímavých míst po blízkém okolí. Najdete zde krásnou přírodu, která je ideální nejen pro procházky, ale také pro odpočinek nebo na aktivní dovolenou.

Příroda vinných oblastí a historie Dolních Kounic

Dolní Kounice se nachází v Jihomoravském kraji v okrese Brno-venkov a asi 25 km od Brna. Městem protéká řeka Jihlava. Dolní Kounice leží na okraji geomorfologického celku Bobravské vrchoviny, východní částí přiléhají k Dyjsko-svrateckého úvalu a patří do mikroregionu Ivančicko. Tato oblast je typická především pěstováním ovoce a vína, což je také jedním z hlavních důvodů všech turistů, kteří tuto obec navštíví. Mnoho lidí láká vidět vinice ve Znojemské vinařské podoblasti, jako jsou Karlov, Kapoun, Kozí hora, Kamenný vrch, Řepná hora, Šibeniční hora, Na Nivách nebo Nová města.

Místní víno můžete ochutnat samozřejmě po absolvování prohlídky jednoho z vinných sklípků. Díky řadě turistických stezek snadno poznáte celé vinařské okolí a také si zde můžete užít sport, jakým je především cyklistika. Nevynechejte však ani druhý častý cíl všech návštěvníků Dolních Kounic, kterým jsou historické památky. Toto město je známé svými jedinečnými křesťanskými a židovskými stavbami. Hlavní atrakcí je renesanční zámek Dolní Kounice a jen nedaleká zřícenina kláštera Rosa Coeli s kostelem Panny Marie.

Dolní Kounice 2

Za vidění stojí rovněž židovská čtvrť se synagogou a hřbitovem. Nad touto čtvrtí na kopci uvidíte i židovský hřbitov. Mezi další památky patří poutní kaple sv. Antonína, kostel sv. Petra a Pavla, kaple sv. Fabiána a Šebestiána a kaple sv. Jana Křtitele. Pokud se vydáte kousek za obec, uvidíte staré kříže a boží muku. Koluje pověst, že u nich leží ústí podzemní chodby z kláštera nebo ze zámku.

Kam v Dolních Kounicích vyrazit za zábavou?

Mnohé památky najdete nejen v obci, ale i v jejím nejbližším okolí. Určitě Vás nadchne zřícenina hradu Templštejn s hlubokým údolím řeky Jihlavy nebo hrad Špilberk, kde můžete navštívit muzeum s trvalými expozicemi i dočasnými výstavami. Pohled do jedinečné místní krajiny Vám zprostředkují vyhlídková věž Bratčice a rozhledna Vladimíra Menšíka.

Pokud však patříte mezi opravdu velké milovníky přírody, navštivte oblíbené a v dojezdové vzdálenosti dostupné turistické atrakce, jako je Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně a centrum léčivých rostlin Brno.

Chcete-li ukázat svým ratolestem zvířátka, nabízí se Papouščí ZOO Bošovice s více než sto voliérami s exotickým ptactvem nebo ZOO Brno, jež se zaměřuje na kopytníky. Žijí tady i jiná zvířata a uvidíte více než dvě stě druhů živočichů. Návštěva ZOO je ideálním tipem pro rodiny s dětmi, stejně jako Aqualand Moravia Pasohlávky a aquapark Kohoutovice, kde si vodní radovánky užijí jak děti, tak i dospělí.

I během zimní dovolené budete mít možnosti aktivního vyžití. Zhruba 30 kilometrů od Dolních Kounic najdete Sportovní areál Němčičky, které drží prvenství jako nejníže položený lyžařský areál ve střední Evropě. Nechybí zde lyžařská škola, půjčovna vybavení a občerstvení. Vzhledem k poloze je samozřejmostí umělé zasněžování a umělý povrch. O kousek dál se nachází Ski areál Fajtův kopec v centru Českomoravské vrchoviny, který je plně vybavený a potěší Vás i alpský skibar.

Dolní Kounice 3

Dolní Kounice a možnosti ubytování v obci i v jejím okolí

Pokud chcete zavítat do Dolních Kounic, seženete bez problémů ubytování v obci. O ubytovací kapacity však není nouze ani v nejbližším okolí. Na výběr máte z mnoho hezky zařízených menších soukromých hotelů, apartmánů i velkých hotelových komplexů. Nechybí ani penziony nebo levnější ubytovny a motely. Pokud si budete chtít užít atmosféru vinařství naplno, určitě zvolte privátní ubytování, které seženete nejen v chatách v okolí, ale také přímo v chalupách ve vinařstvích.

Město Dolní Kounice rozhodně stojí za návštěvu. Zábavný program zde naleznou nejen milovníci vína a typické přírody ve vinných oblastech, ale také nadšenci do poznávání krás přírody a historických památek v obci i v jejím okolí. Čeká na Vás bohatá nabídka ubytovacích zařízení, ze kterých si vybere každý. Dolní Kounice je jedinečné město, které má turistům co nabídnout. Dolní Kounice jsou jako stvořené pro Váš budoucí výlet.