Loading

Ubytování ve Veverských Knínicích

(2 objekty + 6 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Osady

Veverské Knínice, v obci / ve městě
Pokoje s vlastní koupelnou

Penzion Zlatý Lev

Veverské Knínice, v obci / ve městě, u potoka
Penzion s hostincem na Jižní Moravě!

GRID Hotel

Brno - Žebětín (Veverské Knínice 4,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Stylové ubytování na Masarykově okruhu!

Penzion Kovárna

Brno - Bosonohy (Veverské Knínice 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování blízko centra

Penzion Poděbradova

Brno (Veverské Knínice 14,6 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Ubytování jen 10 minut autem od centra

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Veverské Knínice 17,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku

Hotel Vinum Coeli

Dolní Kounice (Veverské Knínice 19,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje za přijatelné ceny

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Veverské Knínice 19,5 km vzdušně), mimo obce / měs...
Penzión a chatky s bazénem a wellness
1 - 8 / 8

Veverské Knínice

Veverské Knínice 1

Dovolená pod hradem Veveří

Okolí Brna si zaslouží stejnou pozornost, jako jeho centrum. Nemluvíme ale jen o jižních polohách Jihomoravského kraje, které jsou známé pro své teplé počasí, krásné památky a víno. Máme na mysli i takové, které objevíte ve směru na sever. Právě tam se nachází obec Veverské Knínice, která je součástí okresu Brno-venkov.

Veverské Knínice jsou situované do zemědělské krajiny na okraji města Brna, ve které se začíná projevovat i husté pásmo lesů. Ty Knínice obklopují ze tří stran a alespoň částečně tlumí ruch dálnice D1. Pokud byste chtěli, z Veverských Knínic se během chvíle dostanete k Brněnské přehradě, které nikdo neřekne jinak než Prýgl.

Krásnou procházku si naplánujete i do Přírodní rezervace Jelení žlíbek, ve které se potkáte s ježkem, zajícem a v některých případech i s divokým prasetem. Proto Vám doporučíme, abyste si před touto cestou alespoň trochu osvojili pravidla bezpečnosti při pohybu v lese. Jen několik metrů od centra obce se táhne i Helenčino údolí. Také ale během několika minut dojedete do Veverské Bítýšky, do Rosic nebo do Brna.

Veverské Knínice obec desítek jmen

První zmínka o Veverských Knínicích pochází ze 13. století, kdy byly připojené k nově vzniklému klášteru Porta coeli. V pozdějších letech se ale život v obci provázal i s nedaleko stojícím hradem Veveří. Hlavním zdrojem obživy místních lidí bylo zemědělství, které bylo doplněno o chov dobytka. Vzhledem k rozlehlým lesním plochám se tu dalo taktéž kácet dřevo, které šlo zpracovat do dalších užitečných výrobků každodenní potřeby.

Asi nejvíce zajímavý je ovšem vývoj jména Veverských Knínic. Ty byly známé pod několika různými názvy. Do konce 2. světové války se používal výraz Německé Knínice. Mohli jsme se ale setkat i s označením Kněhnice, Knenich, Chneniz či Kneknize. Dnes jsou Veverské Knínice poklidným rekreačním střediskem.

Veverské Knínice 2

Co ve Veverských Knínicích můžete podniknout?

Dominantní stavba, která je viditelná z dalekého okolí je kostel sv. Mikuláše. Také se tu setkáte se sochou sv. Jana Nepomuckého a s bývalým panským dvorem. Když půjdete směrem k Brněnské přehradě, neminete rozlehlý komplex hradu Veveří.

Jen kousek od něj je i kaple Matky Boží, o které se traduje, že tu stojí déle, než samotný hrad. Legenda také praví, že někde okolo ní je ukrytý zlatý poklad nedozírné ceny. Zatím ho nikdo nenašel, takže své štěstí při hledání smíte vyzkoušet i Vy.

Ve Veverské Bítýšce se zastavte u Jarošova mlýna, ze kterého je dnes Muzeum mlynářského řemesla. Příjemné odpoledne strávíte i na zámku Rosice. Kromě klasických prohlídek je dějištěm mnoha kulturních akcí všeho druhu.

Velkým lákadlem je také Masarykův okruh, na kterém se každoročně jezdí Moto GP Brno. Co se týče brněnských atrakcí, doporučíme Vám návštěvu Zoologické zahrady Brno, hrad Špilberk a Katedrály sv. Petra a Pavla. Jestli máte rádi architekturu, neměla by Vám ujít vila Tugendhat, která je zapsaná na světovém kulturním seznamu UNESCO. Hned pod ní je vila Löw-Beer, která dnes slouží jako kulturní centrum s muzeem.

V případě, že Vás netlačí čas zavítejte i do Technického muzea v Brně, Moravského zemského muzea, do kostnice u kostela sv. Jakuba, na vyhlídkovou věž staré radnice nebo do Paláce šlechtičen. Třešničkou na dortu Vašeho pobytu ve městě může být obhlídka Letohrádku Mitrovských, pavilonu Anthropos nebo vily Stiassni, která sloužila jako vládní vila, jejíž interiér se objevil i v několika filmech.

Sportovní aktivity v obci i jejím okolí

Ve Veverských Knínicích jde provozovat pěší turistiku a také jízdu na kole. Ve Hvozdci si zahrajete fotbal nebo zařídíte seskok padákem. Ve Veverské Bítýšce je Vám k dispozici i tenisový kurt. Brněnská přehrada Vám umožňuje plavbu na lodích, plavání a rybolov. V centru města si zahrajete i únikovou hru, bowling nebo laser game. V okrajových částech si zařídíte i paintball nebo skupinovou projížďku na koni. V letní sezóně se vykoupete na koupališti Riviéra nebo Dobrák. Pro celoroční hrátky ve vodě je vhodný Aquapark Kohoutovice a Aquapark Kuřim. Naprostou samozřejmostí je i dobrá dostupnost multifunkčních sportovních areálů, tělocvičen a hřišť. Včetně těch golfových.

Veverské Knínice 3

V případě, že bude dostatečně tuhá zima, můžete si zabruslit na zamrzlé hladině přehrady. Vždy se ale držte přesných instrukcí bezpečnostních složek. V centru města Brna využijete i několik veřejných ledních ploch, které jsou vhodné pro hokej a bruslení. Nejbližší sjezdovkou je Ski areál Fajtův kopec. Když se Vám poštěstí, že během Vašeho pobytu napadne sníh, bude možné tu bez problémů běžkovat.

Ubytování ve Veverských Knínicích

Cestovatelé si ve Veverských Knínicích pronajmou chalupu či rekreační chatu. Dobře dostupné jsou i cenově výhodné apartmány a priváty. Větším skupinám cestovatelů však doporučíme, aby se poohlédly po plně vybavených penzionech a hotelech. Okolo přehrady si ale zajistíte i hotel.

Ve Veverských Knínicích Vám nuda během dovolené zaručeně nehrozí. Ať už se vydáte kterýmkoliv směrem, bude tam na Vás čekat spousta zajímavých zážitků. Je tedy možné, že se budete do Veverských Knínic pravidelně vracet.

Názory a doporučení

František Suchý (starší pár - návštěvník) 16.3.2020
pěkná obec
František Suchý (starší pár - návštěvník) 17.2.2020
pěkné
Jana Hermann (skupina - návštěvník) 5.8.2019
Pokud chcete v klidu a ustrani stravit dovolenou ci vikend, je tato obec idealni
jozef mislovič (starší pár - návštěvník) 10.7.2019
to nevim