Magické místo Moravského krasu

Speciální slevy na námi pořádané akce (pro studenty, pro prvních deset apod.). Aktuálně je najdete na stránkách organizace provozující areál.

Areál EVC Švýcárna leží v srdci CHKO Moravský kras, uprostřed Josefovského údolí mezi Adamovem a Křtinami přímo u Křtinského potoku. Jde o jedno z nejvýznamnějších krasových oblastí ve střední Evropě.

Samotný objekt a údolí navštívilo či v něm pobývalo mnoho význačných osobnosti. Mezi nimi i Marie Terezie Sicilská. Budovy Švýcarna byly v letech 2010 a 2015 vyhlášené za nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje za rok 2009 a 2014 (1. místo, 3. místo a speciální ocenění). Dvě budovy (Švýcárna a Seník) byly postaveny počátkem 19. století šlechtickým rodem Lichtenštejnů. Nejdříve to byly železité lázně a následně proslulé pohostinství. Později byly vyhlášeny kulturní památkou a jsou součástí v ČR ojedinělé státní technické rezervace "Stará Huť". Celoročně rádi přivítáme až 70 hostů v areálu s 5. budovami:

Hlavní budova Švýcarna disponuje kapacitou až pro 36 hostů a obsahuje tyto ubytovací jednotky:
- jedna 2-lůžková ložnice,
- jedna 3-lůžková ložnice s manželskou, samostatnou postelí a dvěma přistýlkami,
- pět 3-lůžkových ložnic s přistýlkou,
- jedna 4-lůžková ložnice se dvěma samostatnými lůžky, palandou a přistýlkou.
Na patře najdete společenskou místnost s televizí, CD přehrávačem, DVD přehrávačem, rádiem, společenskými hrami a jídelním posezením. Místnost slouží také jako jídelna a prostor pro pořádání firemních akcí, na které Vám rádi zapůjčíme potřebnou techniku. Oblíbená jídla si připravíte v plně vybavené kuchyni. Obsahuje elektrickou troubu, plynový sporák, keramickou varnou desku, mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici, ledničku, mrazničku, myčku a jídelní posezení. V budově se nacházejí dvě koupelny se sprchovým koutem a sušákem na prádlo. Ve třetí koupelně se nachází vana, vířivka, toaleta a sušák na prádlo. Kromě toho jsou pro Vás k dispozici čtyři samostatné toalety.

Budova Dobrodomek s kapacitou až pro 10 osob disponuje dvěma ložnicemi se čtyřmi samostatnými postelemi s přistýlkou. Příjemnou atmosféru zde dotváří krb a během dlouhých večerů se zabavíte společenskými hrami. Kuchyňský kout je vybaven elektrickým vařičem, rychlovarnou konvicí, ledničkou a jídelním posezením. Koupelna obsahuje sprchový kout s toaletou a sušákem na prádlo.

Budova Seník pro max. 11 osob se skládá z tří ložnic, z nichž dvě obsahují tři a jedna pět samostatných postelí. Také zde se nachází společenská místnost s televizí, CD přehrávačem, DVD přehrávačem, rádiem, společenskými hrami a balkonem. Kuchyňský kout je vybaven elektrickým sporákem, elektrickou troubou, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, ledničkou, mrazákem a jídelním sezením. Samozřejmostí je koupelna se sprchovým koutem, toaletou a sušákem na prádlo.

Budova Zadní trakt pojme 11 osob a sestává také ze tří ložnic. Dvě disponují dvěma samostatnými lůžky a přistýlkou, třetí jednou samostatnou postelí, dvěma palandami a přistýlkou. Největší pokoj je bezbariérový. V budově najdete rádio, společenské hry, pracovní stůl a rychlovarnou konvici. K dispozici jsou zde pro Vás tři koupelny se sprchovým koutem, toaletou a sušákem na prádlo.

Pro větší akce, jako jsou svatby, rauty, oslavy, taneční workshopy, apod., využijete samostatnou budovu, nacházející se vedle hlavní budovy. Najdete zde postel, jídelní posezení, rychlovarnou konvici a ledničku. Na výborném jídle si pochutnáte v restauraci, jejíž součástí je bar. V případě potřeby Vám na vyžádání poskytneme pračku, žehličku a jídelní židličku pro Vaše dětičky. Venku na Vás čeká příjemné posezení u ohniště, kde si uvaříte kotlíkový guláš nebo ugrilujete oblíbené pokrmy. Čekání si zpříjemníte například hraním badmintonu. Pokud si k nám přivezete kola či jiné sportovní náčiní, bezpečně si ho uschováte v uzamykatelných skladových prostorech. S parkováním si nemusíte dělat starosti, Vaše auta si zaparkujete na oploceném parkovišti s kapacitou až pro 35 aut. Bezplatné WiFi připojení na internet je dostupné v celém areálu.

Moravský kras je oblíbeným místním především díky množství jeskyní, kterých je v okolí EVC Švýcarny až 180. Neměli byste vynechat prohlídku Punkevní jeskyně, odkud se svezete nejstrmější lanovkou v Česku k hornímu můstku propasti Macecha. Tam si udělejte prohlídku Kateřinské jeskyně nebo navštivte Dům přírody Moravského krasu. Dalšími krásnými jeskyněmi jsou Balcarka a Výstupek. Určitě stojí za to jít i na Alexandrovu rozhlednu či rozhledny Babí lom a Podvrší. S dětmi se vydejte do Aquaparku Blansko, Lamacentra Hády a na zahradní železnice. V neposlední řadě bude jistě zajímavou zastávkou i Technické muzeum v Brně. V zimě si zasportujete například v Skiareálu Blansko - hoří.

Pokud toužíte prožít nezapomenutelné chvíle s rodinou či přáteli v překrásné moravské přírodě, EVC Švýcarna určitě předčí Vaše očekávání. Už teď se těšíme na Vaši návštěvu!