Loading

Ubytování v Jedovnicích

(3 objekty + 14 objektů v okolí 25 km)

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice, v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic

Rodinné ubytování u Olšovce

Jedovnice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmán s terasou na břehu rybníka...

Apartmány Jedovnice

Jedovnice, v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Jedovnice 2,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Jedovnice 4,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Penzion Starý pivovar

Křtiny (Jedovnice 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S rodinou do Moravského krasu!

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Jedovnice 6,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov (Jedovnice 7,0 km vzdušně),...
Magické místo Moravského krasu

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Jedovnice 7,3 km vzdušně), na samotě...
Penzión s restaurací na samotě u lesa

Apartmán V kolonce - Blansko

Blansko (Jedovnice 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Útulný apartmán v srdci Moravského krasu
1 - 17 / 17

Jedovnice

Jedovnice 1

Jedovnice leží v Jihomoravském kraji, v okrese Blansko. Nachází se severně od Brna, v blízkosti Adamova, Vyškova a Kuřimi. Jedná se o městys, což je velikostně a významově obec mezi městem a vsí. Rozkládají se v malebné přírodě v lesích tvořící vstupní bránu do Moravského krasu.

Z roku 1251 se dochoval první písemný dokument o Jedovnicích. Nyní se jedná o hojně navštěvovanou rekreační lokalitu. Nadchne Vás díky cyklistickým trasám i stezkám pro pěší turistiku. Zdejší nejvýznamnější kulturní památkou je pozdně gotický Senetářovský kostel sv. Josefa z 16. století. Jeho interiér je vyzdoben ve stylu sakrálního umění z konce 20. století.

Letní radovánky v Jedovnicích a okolí

Na zdejším rybníku Olšovec naleznete možnosti sportovního vyžití v podobě koupání a vodních sportů včetně Wakeboardingu. Wakeareál s vodním vlekem je oblíbenou adrenalinovou aktivitou. Zajímavou tradicí je výlov rybníka konající se každým rokem v říjnu. Turisti uvítají naučnou stezku Jedovnické rybníkyRudické propadání v délce asi 7 km, kde během procházky, která Vám zabere asi 4 až 5 hodin, narazíte na 13 zastávek.

Pokud trávíte rodinnou dovolenou v Jedovnicích, určitě zavítejte do Moravského krasu. Propast Macocha a Punkevní jeskyně jsou vyhledávanou přírodní památkou. Jeskyně Balcarka je díky své krápníkové výzdobě nejkrásnější jeskyní této oblasti. Aquapark Blansko je letní areál. V jedné z jeho částí se nachází široká písečná pláž s dětským hřištěm a se dvěma kurty na plážový volejbal. Aquapark Vyškov s tobogánem, divokou řekou a saunami je díky vyhřívané vodě otevřen celoročně.

Jedovnice 2

Okolí Jedovnic je bohaté na kulturní památky. S celou rodinou vyšlápnete na zříceninu goticko-renesančního hradu Boskovice, nebo se pokocháte krásnou scenérií z tamních rozhleden Alexandrovka a Podvrší.

Výlet s rodinou může směřovat do města Brna a jeho historického centra. Nad ním se tyčí hrad Špilberk ze 13. století. Projdete si prohlídkové trasy zahrnující například rozhlednu a navštívíte Muzeum města Brna, které zde nyní sídlí.

Oblíbené zimní aktivity

Skiareál Olešnice na Moravě nabízí čtyři vleky. Na sjezdovkách si zalyžujete i zajezdíte na snowboardu. Lyžařská škola je určena pro malé děti i pro dospělé začínající lyžaře. Nemusíte vlastnit své vybavení, zdejší půjčovna vyřeší vše za Vás. Vyhledávaný je dětský koutek, kde si děti pohrají, zatímco Vy si zasportujete. V lyžařském areálu Zbraslav u Brna Vám dvě sjezdovky umožní lyžování a vedlejší svah bobování a sáňkování.

V Aqualandu Moravia se s celou rodinou zabavíte ve vnitřních relaxačních bazénech, whirlpool i dětských bazénech. Venkovní termální bazény s minerální léčivou vodou uvolní Vaše tělo i mysl.

Ubytování v Jedovnicích i okolí

Oblíbenou formou ubytování v Jedovnicích jsou rekreační chaty a chalupy. Pronajmete je za výhodnou cenu a je opravdu z čeho vybírat. Chaty stojí samostatně, ale jsou také součástí chatových oblastí například v okolí rybníka Olšovec.

Jedovnice 3

Jsou vybavené sociálním zařízením i kuchyňkami s nádobím. Svým typem jsou vhodné pro dobrodružné rodiny na dovolené i skupiny přátel hledající vhodné prostředí pro víkendový pobyt.

penzionech je několik pokojů a za příjemnou cenu si tak můžete dovolit pohodlí a soukromí, na které jste zvyklí z domova. Mnohé z těchto penzionů jsou umístěny v krásné přírodě Moravského krasu, kde si přijdou na své turisté, cyklisté i vášniví houbaři.

Hotely v Jedovnicích i okolí jsou skvělým zázemím pro rodinné dovolené. Nabízí klasické pokoje s výhledem na lesy i okolní rybníky. Luxusní pokoje s vířivkou i terasou jsou vhodné pro páry na romantickém výletu.

Ať už hledáte klidnou přírodu pro Vaše rodinné výlety či zajímavou destinaci pro rodinnou dovolenou, neváhejte zavítat do Jedovnic. Zaujmou Vás krásnou krajinou i historickými památkami a Váš pobyt se stane nezapomenutelným.

Názory a doporučení

ladislav Rydl (sólo host - návštěvník) 6.3.2020
městys Jedovnice super
Jaroslava Hegrová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 26.8.2019
Čisté a klidné prostředí