Loading

Ubytování v Suchém

(0 objektů + 15 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Boskovice

Boskovice (Suchý 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Klid a pohoda v moderním apartmánu

Sportovní a rekreační zařízení U srubu

Újezd u Boskovic (Suchý 8,3 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové apartmány v dřevěnici

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Suchý 10,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Suchý 11,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno (Suchý 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmánová dřevěnice

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko) (Suchý 11,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Penzion Vísky

Vísky (okres Blansko) (Suchý 11,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové apartmány v malebné obci Vísky

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Suchý 14,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Hotel Sladovna

Černá Hora (Suchý 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Správné místo pro Váš pobyt

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Suchý 16,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň
1 - 15 / 15

Suchý

Suchý 1

Vesnička s názvem Suchý se nachází na území Jihomoravského kraje, v okrese Blansko. Jedná se tedy o severnější část kraje, která hraničí s Olomouckým krajem. Suchý ležív oblasti Drahanské vrchoviny, díky tomu obec leží v nadmořské výšce okolo 660 m nad mořem.

Cesta do Suchého se nejlépe zdolává autem, ale můžete cestovat i autobusem, případně vlakem do nedalekých Boskovic, kde už přesednete na autobus, který Vás doveze rovnou do Suchého a tam už na Vás čeká atraktivní a aktivní dovolená.

V Suchém nebudete na suchu

Založení vesnice Suchý se datuje do roku 1762. Dnes v obci žije necelých 500 obyvatel, ale počet lidí, kteří zde pobývají je mnohem vyšší, protože sem proudí mnoho turistů, kteří rádi tráví dovolenou v Suchém.

Dominantou obce Suchý je poněkud paradoxně vodní plocha, konkrétně Sušský rybník s rozlohou 6 ha. Nejedná se o žádný rybník „brčálník“, ale krásně udržovanou vodní nádrž, kterou obklopují travnaté pláže. Podél rybníka vyrostlo skvělé zázemí pro turisty a rekreanty, takže zde najdete občerstvení, toalety, půjčovnu loděk i tobogán. Zabaví se tedy dospělí i děti. Stejně tak ti, kteří chtějí především relaxovat, i ti kteří vyznávají různé sporty. Kromě plavání v rybníce je možné využít kurt na tenis, volejbal a nohejbal nebo hřiště pro malou kopanou. Tím, že místní o rybník pečují a pravidelně jej čistí, tak je v rybníce čistá voda a nestává se, že by koupání na této lokalitě bylo omezováno!

Rybník v Suchém je atraktivní i mimo letní sezónu, protože celoročně vybízí k rybolovu. Rybáři mohou využít i menší Horní rybník. V zimním období je Sušský rybník pokrytý kvalitní vrstvou ledu, kterou mohou využít bruslaři. Díky vyšší nadmořské výšce se na rybníce v Suchém led drží v podstatě celou zimu. V obci je k dispozici i nezastřešené hokejové hřiště, kde se během zimy rovněž udržuje ledová plocha.

Co dále najdete v Suchém?

Suchý není samozřejmě jen rybník a atrakce s ním spojené. Jak již bylo zmíněno, obec se nachází ve vyšší nadmořské výšce a je součástí zalesněné vrchoviny, která vybízí k procházkám lesem na čerstvém vzduchu. Zdejší oblast rovněž přeje houbaření.

Suchý 2

Od jara do podzimu můžete zdejší lesy projíždět po značených cyklostezkách, které obec protínají. Pokud na dovolenou do Suchého vyrazíte v zimě, tak můžete pro změnu vyrazit na běžky. Běžkaři určitě ocení strojově udržované trasy vedoucí přes lesy Drahanské vrchoviny.

Pozornost turistů Suchý přitahuje v létě, kdy se v obci koná pivní festival VESUF, během kterého můžete ochutnat piva z různých minipivovarů, a to za doprovodu bohatého kulturního programu. Kromě sportovních a kulturních aktivit v Suchém najdete základní služby, které se na české vesnici běžně nabízejí – restaurace, hospodu, samoobsluhu anebo poštu. Širší okruh služeb je k dispozici v nedalekém okolí, zejména v blízkých Boskovicích.

Kam vyrazit ze Suchého na výlet?

Možná se ptáte, co můžete podniknout, pokud si budete chtít odpočinout od všech sportovních aktivit, které se nabízejí v Suchém? Jisté je to, že nudit se nebudete! Výlety kolem Suchého nabízejí zajímavosti, které byste jinde hledali jen těžko. Například v nedalekých Boskovicích se nachází westernové městečko, kde můžete s dětmi strávit celý den ve stylu divokého západu. To znamená, že navštívíte indiánskou vesnici, uvidíte koňskou show, divadelní představení a mnoho dalšího.

V Boskovicích je mnoho dalších míst, kam se vyplatí vyrazit. Celý rok je možné se koupat v Městských lázních, které nabízejí plavecký bazén, tobogán, relaxační centrum v podobě vířivek, saun a dalších prvků spojených s wellness. Historické centrum Boskovic je památkovou zónou a zahrnuje židovské ghetto, náměstí s radniční věží, historické Zemědělské muzeum nebo Boskovický zámek. Nad městem stojí hrad Boskovice ze 13. Století, který určitě stojí za prohlídku.

Pro ty, kteří obdivují romantiku historických památek, bude skvělým cílem výlet na zříceninu hradu Blansko anebo návštěva zámku Rájec nad Svitavou. Tento renesanční zámek pochází z 16. století.

Pokud Vás fascinují přírodní krásy, tak neváhejte nad návštěvou unikátního Moravského krasu, který je známý díky sestavě jeskyní a prohlubní, kterými můžete procházet, ale také proplouvat na loďkách, obojí pod dohledem průvodců, kteří poskytnou poutavý výklad. Výlet do Punkevní jeskyně je jedinečný tím, že jeskyní protéká říčka Punkva, po které se v podzemí můžete plavit. Skrz Punkevní jeskyni se dostanete i na dno světoznámé propasti Macocha. Dalšími jeskyněmi, ve kterých se v létě příjemně ochladíte, jsou Kateřinská jeskyně, Balcarka a další turistům přístupné jeskyně.

Suchý 3

Sportovní vyžití nabízí samotná obec Suchý, ale pokud Vám v zimním období nebudou stačit trasy pro běžkaře a bude vyhledávat sjezdové lyžování, tak přibližně 45 minut jízdy autem ze Suchého se nachází menší ski areál Kladky.

Ubytování v Suchém

V obci jsou turisté vítání a je zde pro ně připravena široká nabídka ubytovacích služeb. Na břehu Sušského rybníka vznikla chatová oblast, ve které si můžete pronajmout chatky o různých velikost. U rybníka je možnost ubytování v kempu, kde můžete bydlet jak pod stanem, tak v karavanu. Kemp nabízí přípojky elektřiny,recepciWiFi a sociálním zařízením. Jedná se tedy o velice levné, a přesto pohodlné ubytování.

Během dovolené v Suchém můžete také bydlet v místních penzionech. Můžete si zde pronajmout pokoj či celý apartmán. Ubytovat se můžete také v pronajaté chalupě, kde budete mít větší klid anebo využít ubytování v soukromí u místních, kteří Vás určitě rádi pohostí. V nedalekých obcích a městech najdete také možnosti ubytování v hotelu, napríklad v Černé Hoře nebo v Plumlově.

Během dovolené v Suchém určitě zažijete mnoho krásných okamžiků a poznáte místa, která byste jinde hledali jen těžko. Suchý je úžasné místo právě v tom, že je po celý rok atraktivní pro všechny typy turistů a každý si najde ve vesnici nebo jejím okolí právě to, co ho zajímá a odnese si krásné zážitky.