Loading

Ubytování v Letovicích

(0 objektů + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion Vísky

Vísky (okres Blansko) (Letovice 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové apartmány v malebné obci Vísky

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko) (Letovice 4,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Apartmány Boskovice

Boskovice (Letovice 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Klid a pohoda v moderním apartmánu

Penzion Eva

Crhov (Letovice 10,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulný apartmán s venkovním bazénem

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko) (Letovice 12,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Prostorná chalupa s bazénem!

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno (Letovice 14,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmánová dřevěnice

Hotel Sladovna

Černá Hora (Letovice 14,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Správné místo pro Váš pobyt

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Letovice 16,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Letovice 17,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u l...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Chalupa Pod Zubštejnem

Bystřice nad Pernštejnem (Letovice 18,3 km vzdušně), na okra...
Stylově zařízená chalupa se saunou
1 - 10 / 10

Letovice

Letovice 1

Poznejte krásu Letovic

Přemýšlíte, že byste letošní prázdniny chtěli strávit na území Jihomoravského kraje, ale nechce se Vám zajíždět až do míst, kde je Brno, Břeclav nebo Mikulov?

V tom případě jsou pro Vás ideální volbou Letovice, které objevíte v okrese Blansko. Možná tomu nebudete věřit, ale spousta lidí je neprávem považuje za jihomoravskou Popelku.

Kolem Letovic jsou rozlehlé pásy polí a luk. Největší poměr půdy však zabírají lesy, které jsou pro tuto oblast typické. Městem protéká řeka Svitava a Křetínka a na dohled od centra se leskne vodní hladina letovické přehrady.

Během rozumného časového úseku stanete i u vodní nádrže Boskovice. Dobré dopravní spojení umožňuje navštívit i Moravský kras, jehož součástí jsou Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně a turisty hojně vyhledávaná Býčí skála. Hezký výlet si pak můžete udělat do Boskovic, Březové nad Svitavou, nebo do Svitav.

Ze kterého období pochází první zmínka o Letovicích nelze přesně určit. Zjistilo se, že listina, která byla dlouho považovaná za oficiální byla plagiát. Podle archeologů však k osídlení oblasti okolo města došlo už ve starověku. O tom svědčí především velké množství nálezů z různých časových období. S určitostí také víme, že Letovice těžily ze svého umístění poblíž obchodní stezky.

I přesto, že by se mohlo zdát, že jsou Letovice dobře chráněné, ve skutečnosti je stíhala jedna katastrofa za druhou. Ve 13. století je poničili Tataři. Na konci 14. století došlo k nepřátelskému převzetí hradu. V 15. století na město zaútočili husité. A nakonec, v 17. století přišli ještě Švédové, kteří Letovice téměř srovnali se zemí.

Z válečných útrap se Letovice vzpamatovaly až v 18. a 19. století, kdy tu vznikly vyhlášené továrny na látky. Exportu výrazně napomohlo i zavedení železnice, takže se Letovice mohly rychle pozvednout ze svého popela a stát se důležitým centrem průmyslu. Také se jedná o velmi významný kulturní uzel na pomezí Jihomoravského a Pardubického kraje.

Letovice 2

Co jde v Letovicích podniknout?

Kdokoliv do Letovic přijede, ten už z dálky uvidí jednu z jejich dominant. Tou je zámek Letovice, který se před několika lety dočkal rozsáhlé rekonstrukce. Z větší části funguje jako hotel, ale návštěvníkům zvenčí nabízí i prohlídky expozice tortury a odpočinek v malém zámeckém ZOO koutku. Mezi další skvosty ve městě patří také barokní lékárna, která je návštěvníkům přístupná z blízkého kláštera. Neméně zajímavou architektonickou, a tak trochu i technickou památkou je vodárenská věž z počátku 20. století.

Mezi další tipy na výlet patří hrad Boskovice, zámek Boskovice a hraběcí rezidence Boskovice. Děti i dospělí budou nadšeni i ze zámku Lysice a ze zámku Rájec nad Svitavou.

Tajemnou, ale zároveň i romantickou podívanou pro Vás připraví hrad a zámek Svojanov, na kterém se během roku koná několik historických akcí. Ty jsou nezřídka spojené i s lidovými řemesly a rytířskými turnaji. Významnou přírodní památkou jsou pak Sloupsko-šošůvské jeskyně, které se pyšní nevídaně krásnou krápníkovou výzdobou.

Pro celodenní výjezd s rodinou je vhodné i Westernové městečko Boskovice. To Vás vmžiku přenese na Divoký západ, kterému vládli ostřílení pistolníci a hrdinní kovbojové. Součástí areálu je divadlo, koňská show nebo indiánská vesnice.

Volnočasové a sportovní aktivity ve městě

V Letovicích se najdou všichni příznivci tenisu. Pro kolektivní sálové sporty s přáteli využijte sportovní halu. V případě, že byste se chtěli vykoupat využijte buď areál koupaliště, nebo se přesuňte k přehradě. V ní je možné plavat i rybařit. Také je tu široká síť cyklistických stezek, takže se snadno dostanete i k dalším cílům v přilehlé blízkosti města.

I když Letovice nejsou žádným lyžaři vyhledávaným střediskem, milovníci tohoto sportu nepřijdou úplně zkrátka. Vaším cílem by se měla stát Olešnice na Moravě, kde je vcelku oblíbená sjezdovka. Pokud to situace dovolí, v Letovicích jde provozovat i lední bruslení a jízdu na běžkách.

Letovice 3

Ubytování v Letovicích pro všechny skupiny cestovatelů

Letovice mají rozdílné typy ubytovacích kapacit pro různě náročné turisty. Ti, kteří chtějí zažít co největší možný luxus by se měli ubytovat v hotelu, nebo přímo na zámku.

Rodiny s dětmi určitě ocení možnost pronájmu pokoje v penzionu nebo ubytování v soukromí.

Romantikům bude vyhovovat nocování v chalupě, nebo v chatce někde v lese, nebo blízko u vody. Sportovcům, a ne příliš náročným výletníkům doporučíme zvážit ubytovnu.

Letovice rozhodně nejsou jen nudným místem na mapě. Mají svoji historii i množství neobjevených zákoutí. Když jim dáte šanci, uvidíte, že si Vás nakonec získají.