Loading

Ubytování v Bystřici nad Pernštejnem

(2 objekty + 14 objektů v okolí 25 km)

Autocamp Na Kopci

Bystřice nad Pernštejnem, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Rozlehlý kemp na Vysočině!

Ala hotel

Bystřice nad Pernštejnem, na okraji obce / města
Moderní business hotel i pro náročné

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Bystřice nad Pernštejnem 5...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Penzion Zubr

Ujčov (Bystřice nad Pernštejnem 6,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!

Pohádka na venkově

Dalečín (Bystřice nad Pernštejnem 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Moderní chalupa ve venkovském stylu!

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Bystřice nad Pernštejnem 9,3 km vzdušně), v obci...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko) (Bystřice nad Pernštejnem 10,9 km vz...
Prostorná chalupa s bazénem!

Penzion Bobrová

Bobrová (Bystřice nad Pernštejnem 11,8 km vzdušně), v obci...
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Penzion Eva

Crhov (Bystřice nad Pernštejnem 12,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Útulný apartmán s venkovním bazénem

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Bystřice nad Pernštejnem 14,5 km vzdušně), mimo ob...
Penzión a chatky s bazénem a wellness
1 - 16 / 16

Bystřice nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem 1

Vítejte v místech, kde podle básníka Halase Vysočina nabírá dech

Bystřice nad Pernštejnem je město v okrese Žďár nad Sázavou, v kraji Vysočina, protéká jím říčka Bystřice. Nachází se 50 km severozápadně od Brna a 27 km východně od Žďáru nad Sázavou, pod východními vrcholky Českomoravské vrchoviny.

Poprvé se Bystřice jako ves písemně zmiňuje v r. 1298, název získala podle říčky Bystřičky, dnes Bystřice a hradu Pernštejn. Ve 14. století se Bystřice stala hospodářským a obchodním centrem regionu. K rozvoji města přispěl na začátku 20. století rozvoj průmyslu a těžba uranu v blízkém okolí. Dnes je Bystřice nad Pernštejnem moderním městem s rozsáhlou sítí prodejen, služeb, škol i sportovišť.

Historické jádro města tvoří protáhlé náměstí, jehož dominantou je farní kostel sv. Vavřince ze 13. století, barokně přestavěn. Uprostřed náměstí najdete půvabnou kašnu z konce 19. století se sousoším Cyrila a Metoděje, neschází ani mariánský sloup z r. 1727 se sochami čtyř patronů města na podstavci. Renesanční budova radnice je v současnosti sídlem vlastivědného muzea. Na místním hřbitově najdete kostel Nejsvětější Trojice, pozdně gotickou jednolodní stavbu z r. 1615. 

Chloubou města je víceúčelová sportovní hala s krytým bazénem, umělou horolezeckou stěnou, tenisovými kurty a jinými sportovními atrakcemi. Kromě toho disponuje i venkovním koupalištěm.

Jestliže cestujete s dětmi, jistě všichni oceníte návštěvu ekologického vzdělávacího centra Eden. Kromě ukázek tradičních řemesel, např. tkalcovství a hrnčířství, se seznámíte s historií a současností Bystřicka. Se zájmem se určitě setká i farma a jízdárna, ukázky chovu zvířat i pěstitelských postupů, dokonce můžete absolvovat i jízdu na koni.

Blízké okolí města oplývá kulturními i přírodními zajímavostmi. Právě díky tomu se zde můžete realizovat v rámci pěší či cykloturistiky, samozřejmě je na Vás, jestli ale dáte přednost putování po okolí autem. Na začátku možná vystoupejte k rozhledněKarasíně, odkud budete mít okolní krajinu jako na dlani. Snad Vám to pomůže rozhodnout se, kterým směrem se vydat.

Severním a východním směrem od Bystřice nad Pernštejnem se rozprostírá přírodní park Svratecká hornatina.

Bystřice nad Pernštejnem 2

 Patříte-li k milovníkům historie, vydejte se na hrady a zámky. Nedaleký hrad Pernštejn patří mezi nejkrásnější hrady celé ČR. Právě s jeho osudem byly po staletí spjaty dějiny Bystřice nad Pernštejnem.

Vaší návštěvu si jistě zaslouží i hrady Zubštejn u Pivonic, Pyšolec nad přehradou Vír (na přehradě je koupání a rybolov zakázán, jelikož je to zásobárna pitnou vodou), Štarkov a Aueršperk, i když dnes už z nich zbyly jen romantické zříceniny.

Za prohlídku stojí i starý kamenný kostelík sv. Michaela archanděla v sousedním Vítochově. Patří mezi nejstarší moravské kostely, co potvrzuje cenná románská křtitelnice z poloviny 13. století.

Z jiného soudku bude pro Vás potom výlet do nedaleko ležícího Westernového městečka Šikland - Šiklův mlýn. Nabízí široké spektrum služeb a atrakcí, samozřejmostí je i možnost vyzkoušet si jízdu na koni.

Domanínský rybník, ukrytý v lesích, nabízí podmínky letní rekreace, je vhodným místem i pro aktivní odpočinek, spojený s vodními sporty. 15 km na západ od Bystřice nad Pernštejnem u Nového Města na Moravě, Vám příjemné osvěžení nabízí Medlovský rybník. Na břehu rybníka je i kemp, kde jistě seženete něco k občerstvení. Něco málo přes 20 km, mezi obcemi Vlachovice a Tři Studně, se nachází rybník Sykovec, vhodný též ke koupání.

Dostali jste dovolenou v zimě? Nemusíte zoufat, v Bystřici nad Pernštejnem ani v tomto ročním období nepřijdete zkrátka. Lyžařské středisko v Karasíně, vzdálené od Bystřice jen 6 km, poskytuje výborné sněhové podmínky v průběhu celé lyžařské sezóny jak začínajícím lyžařům, tak i těm zdatnějším.

Další lyžařský areál najdete v obci Dalečín, vzdálené asi 10 km. Necelých 15 km na východ od Bystřice se nachází Skiareál Hodonín u Kunštátu. Jestliže lyžím zrovna moc nefandíte, můžete svůj čas trávit mimo jiné v aquaparcích. Aquapark Kuřim leží sice 40 km daleko, vyplatí se Vám ale trošku si zajet, poněvadž kromě příjemného koupání zde máte k dispozici řadu vodních atrakcí, včetně tobogánu. V zimě můžete využít i krytých bazénů, jeden takový je i v samotné Bystřici nad Pernštejnem.

Bystřice nad Pernštejnem 3

Kde se ubytovat v Bystřici nad Pernštejnem?

Ubytování v Bystřici nad Pernštejnem Vám nabízejí hotely a penziony s rodinnou atmosférou a výbornou kuchyní. V areálu hotelu najdete bohaté rekreační a sportovní vyžití. Pohodlné ubytování za výhodné ceny si můžete zajistit i u poskytovatelů privátního ubytování. Příjemné strávení dovolené Vám zprostředkují romantické chalupy a roubenky.

Další podobné možnosti najdete i v obcích a městech blízkého i širšího okolí.

 Bystřice nad Pernštejnem a její okolí je jako stvořená pro ty, kteří se rádi toulají krajinou sami s batohem na zádech a vychutnávají klid a krásu, kterou jim tato poskytuje.

A protože zde nechybí stavební památky a hned za hranicemi města Vás čeká nádherná příroda, určitě ve Vás zanechá příjemné zážitky a touhu vrátit se sem někdy zas.