Loading

Ubytování v Drahoníně

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Drahonín 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Penzion Zubr

Ujčov (Drahonín 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!

Farma Kundratice

Kundratice (Drahonín 10,6 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Ubytování na farmě, s bazénem

Ala hotel

Bystřice nad Pernštejnem (Drahonín 11,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní business hotel i pro náročné

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko) (Drahonín 13,7 km vzdušně), na okraj...
Prostorná chalupa s bazénem!

Penzion Bobrová

Bobrová (Drahonín 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Drahonín 17,3 km vzdušně),...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Penzion Eva

Crhov (Drahonín 18,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulný apartmán s venkovním bazénem

Pohádka na venkově

Dalečín (Drahonín 18,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Moderní chalupa ve venkovském stylu!
1 - 10 / 10

Drahonín

Drahonín 1

Za krásami jihomoravského venkova

Myslíte si, že znáte celý Jihomoravský kraj už téměř nazpaměť? Pak hádáme, že máte zmapovaná všechna nejznámější turistická střediska, která se soustřeďují především v jižních a východních částech této oblasti. Přitom pravdou je, že i sever a západ tohoto územního celku má cestovatelům hodně co nabídnout. O tom se přesvědčíte, pokud si za cíl své cesty stanovíte obec Drahonín, která je součástí okresu Brno-venkov.

V Drahoníně se bude líbit všem, kteří hledají kompromis mezi Jihomoravským krajem a krajem Vysočina. Samotná obec totiž leží na jejich hranici. Nejen, že Vám to umožní pohodlnější přesun do několika atraktivních lokací, ale i terén je tu trochu jiný, než na jaký jste na jihu Moravy zvyklí. Ten kolem Drahonína je tvořen zemědělskou půdou. Nechybí tu ale ani lesy, kterými protéká malebná říčka Bobrůvka.

Krásnou scenérii pomáhá tvořit i Sokolí skála, kterou obtéká řeka Svratka u obce Doubravník. Co by kamenem dohodil je přírodní rezervace Nad horou a Květnice. Vyrazit si ale můžete i do dalších destinací v okolí. Z těch větších jste za okamžik v Tišnově. Mezi menší, avšak stále velmi krásná střediska lze zařadit Nedvědice nebo Předklášteří.

Dřevo, chromit i uran

První zmínka o Drahonínu pochází ze 13. století. Ačkoliv existují pochyby o pravosti listiny, i přesto máme doklady o tom, že tu Drahonín v tu dobu opravdu stál. Často ale střídal názvy, takže není výjimkou, že narazíte na záznamy o Drahonicích nebo Drahnicích. I přesto Drahonín své současné jméno nehledal nijak dlouho. Do dnešní podoby se ustálilo v polovině 14. století.

Když se na Drahonín podíváte z výšky, zjistíte, že se nacházel na velmi strategickém místě. To ho předurčilo k tomu, že jej spravovaly nejvýznamnější hrady a kláštery. Jeden čas jím byl klášter v Předklášteří. Jelikož byl bohatý, investoval do řemesel, díky čemuž se mohlo v Drahoníně začít vařit pivo a zpracovávat dřevo z okolních hustých porostů. Na počátku 20. století se v Drahoníně ujala i těžba chromitu a uranu. To znamenalo další hospodářský růst. Nicméně, v dnešních dnech tu už tato činnost nepokračuje. Proto je Drahonín výborným místem pro odpočinek a relax s rodinou.

Drahonín 2

Kam se vydat na výlet?

I přesto, že Drahonín vypadá na první pohled zcela obyčejně, pravdou je, že je v něm úžasné množství zajímavých míst a památek. Přímo v obci je kaple Krista Krále, ke které je přidružen i volně stojící kříž. V lesích je k vidění i zřícenina hradu Víckov nebo Trenckova rokle, které dominuje vodopád. Kdo bude mít štěstí, ten možná vykopá ztracený poklad, který tu baron Trenck ukryl před svým zatčením.

Dále bychom Vám doporučili zajet si do Předklášteří, ve kterém je notoricky známý klášter Porta Coeli. V sousedním Tišnově zase můžete absolvovat cestu po stopách hrdelního práva, která vás provede několika zastaveními. Kdo se odváží, ten dojde až na místo tišnovské šibenice. Nezklame Vás ani prohlídka Muzea města Tišnova a výšlap na rozhlednu Klucanina. Nesmíte ale zapomenout ani na celodenní výlet na hrad Pernštejn, který se skrývá v zalesněných kopcích.

Kam v Drahoníně za sportem?

V Drahoníně máte skvělé výchozí podmínky pro pěší turistiku a jízdu na kole. Pokud přijedete v létě, svlažíte se i v areálu zdejšího venkovního bazénu. V nedalekém Žďárci je i tenisový kurt. Největší sportovní možnosti však podle očekávání nabídne Předklášteří a Tišnov. V Předklášteří funguje badmintonová hala, tenisový kurt a hřiště s umělým povrchem. V Tišnově je atletický ovál, tělocvična a fitness studio. Celoroční koupání s přáteli a rodinou si plně vychutnáte v Aquaparku Kuřim.

V zimě si budete moci v rámci lyžování vybírat z několika sjezdovek. Jednu provozuje Hodonín u Kunštátu. Další pro změnu Olešnice na Moravě. Co se týče sněhových podmínek, jejich kvalita je v těchto končinách celkem proměnlivá. Když však budete bedlivě sledovat předpověď počasí, nemusíte prohloupit ani tím, že si na dovolenou přibalíte běžky, nebo sáňky.

Tipy na ubytování

Drahonín 3

Drahonín je velmi malý. Proto v něm neobjevíte žádné hromadné ubytovací středisko. Největší možnosti skýtá pronájem chalup a rekreačních chat. Mimo centrum obce nezřídka seženete i prázdninové domy. Jestli ale toužíte po cenově dostupném ubytování v apartmánu, penzionu či privátu, poradíme Vám, abyste rozšířili rádius Vašeho hledání.

Do Drahonína by se měli podívat všichni ti, kteří hledají příjemné místo k odpočinku, ale zároveň chtějí poznávat různé typy památek. Tato část Jihomoravského kraje se totiž více přibližuje podhorským lokalitám, takže je rozdíl mezi jihem a severem velmi znát. A kdyby se Vám tu snad nelíbilo, během okamžiku se přesunete do dalších atraktivních destinací v blízkém okolí.

Názory a doporučení

Dana Soukupova (sólo host - návštěvník) 23.9.2019
Bylo to o samotě, lesy a příroda, hezke
Karolína Karolína (rodina s malými dětmi - návštěvník) 10.7.2019
V blízkosti koupaliště.