Loading

Ubytování v Tišnově

(0 objektů + 17 objektů v okolí 25 km)

Hotel Veveří

Veverská Bítýška (Tišnov 11,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Hotel nedaleko hradu, jen kousek od Brna

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Tišnov 11,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Penzion U Osady

Veverské Knínice (Tišnov 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s vlastní koupelnou

Penzion Zlatý Lev

Veverské Knínice (Tišnov 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě...
Penzion s hostincem na Jižní Moravě!

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Tišnov 14,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Hotel Rakovec

Brno - Bystrc (Tišnov 14,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Hotel s nejlepšími službami a výhledem

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko (Tišnov 15,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Útulně vybavené apartmány

Apartmán V kolonce - Blansko

Blansko (Tišnov 16,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Útulný apartmán v srdci Moravského krasu

GRID Hotel

Brno - Žebětín (Tišnov 16,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Stylové ubytování na Masarykově okruhu!

Penzion Zubr

Ujčov (Tišnov 16,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!
1 - 17 / 17

Tišnov

Tišnov 1

Navštivte Tišnov – město nazývané Bránou Vysočiny

Město Tišnov se rozkládá v široké kotlině Boskovické brázdy, obklopené zalesněnými kopci, v malebné krajině v podhůří Českomoravské vrchoviny. Nedaleko města se řeka Loučka vlévá do Svratky. Pro svou polohu je právem nazýván „bránou Vysočiny“. Leží 25 km severozápadním směrem od Brna, v okrese Brno-venkovJihomoravském kraji. Z dalších měst nedaleko Tišnova je třeba zmínit Blansko východním směrem, na západ Velké Meziříčí a na jihovýchod Velká Bíteš.

V písemných pramenech se Tišnov poprvé zmiňuje v roku 1233 v souvislosti se založením ženského cisterciáckého kláštera Porta Coeli (z lat. Brána nebes). I dnes zde opět žije komunita sester cisterciaček. V bezprostřední blízkosti kláštera ležela trhová ves Tišnov, z které se ještě v 13. století stalo městečko, koncem 18. století byl povýšen na město. Na konci 19. století byl prohlášen klimatickým městem a na úpatí lesa Klucanina vzniklo léčebné sanatorium. Tišnov se tak stal vyhledávaným lázeňským městem. V první polovině 20. století se tu začalo dařit průmyslové malovýrobě, hlavně mlynářství, lihovarnictví, textilní a strojírenské výrobě.

O bohaté minulosti města vypovídá množství světských a sakrálních staveb, pocházejících z různých historických období. Než se vydáte za poznáváním Tišnova a jeho okolí, zastavte se v Muzeu města Tišnova – Müllerově domě. Dozvíte se tu hodně o historii a přírodě Tišnovska. Organizují se tu i různé kulturní akce, jako přednášky, koncerty a výstavy. Budova muzea je v barokovém stylu.

Kostel sv. Václava z 15. století s renesanční věží byl barokně přestavěn. Můžete zde obdivovat obraz sv. Václava na hlavním oltáři. V parčíku u kostela stojí barokní pieta, která původně stávala na místě mariánského sloupu na náměstí. Nedaleko kostela se nachází chráněné stromořadí lip velkolistých, evidovaných jako Lipové stromořadí na Hrádku.

Na náměstí je dominantou novorenesanční radnice z r. 1906, která nahradila původní budovu z 16. století. Zaujme Vás fasádou zdobenou sgrafiti s výjevy z historie Tišnova. Zachovalo se tu i několik původně barokních měšťanských domů.

Vydejte se z Tišnova do jeho okolí

Tišnov 2

Tišnov je vyhledávaným východiskem turistických výletů do malebné krajiny v podhůří Českomoravské vrchoviny. Spojte teda sportovní aktivity s poznáváním kulturních a přírodních krás, ať už pěšky nebo v rámci cykloturistiky. Lépe se orientovat v prostředí vám pomohou četné vyznačené turistické a cykloturistické stezky s různou tematikou, vhodné pro všechny věkové kategorie.

V nedaleké obci Předklášteří, asi 2 km od tišnovského náměstí, neminete klášter Porta Coeli, který patří k nejvýznamnějším stavebním památkám v ČR. Unikátem v celé střední Evropě je především nádherný, bohatě zdobený ústupkový hlavní portál, cenná je i monumentální kapitulní síň z 13. století se zachovaným kamenným čtenářským pultem. Prohlédnout si zde můžete i barokní sýpku, bývalý pivovar, části hradební zdi a několik zahrad. Sídlí zde i Podhorácké muzeum, které zajišťuje prohlídky kláštera.

Na místě někdejší dřevěné rozhledny na Klucanině dnes stojí nová, vysoká téměř 30 metrů. Odměnou za vystoupání 133 schodů Vám bude půvabný výhled do krajiny. Jestliže cestujete s dětmi, jistě je zaujme naučná stezka na rozhlednu, určená právě jim a oživená pěti interaktivními tabulemi.

Určitě zajímavým objektem Vaší návštěvy bude i Králova jeskyně na severovýchodním svahu vrchu Květnice u Tišnova. Má bohatou krápníkovou výzdobu a dvě sanitrová jezírka.

Hledáte-li v horkých letních dnech osvěžení, necelou půlhodinku autem z Tišnova na západ Vám bude trvat cesta do Aquaparku Blansko s mnohými vodními atrakcemi, který je otevřen jen v letní sezóně. Blíž to budete mít do bohatě vybaveného aquaparku v Kuřimi, zde můžete trávit volný čas i během zimní dovolené. No a samozřejmě, jestli chcete v zimě či létě využít bohatých nabídek aquaparku, v Brně je také jeden - Aquapark Kohoutovice. Přímo v Tišnově můžete v létě zavítat na tišnovské koupaliště. Velmi vhodný k letní rekreaci je Níhovský rybník, největší rybník na Tišnovsku.

Lyžařský areál KlínekPředklášteří je vhodný hlavně pro začínající lyžaře. Další ski areály na Vás čekají v Hořicích u BlanskaSki areál Hořice, potom i Ski areál Zbraslav u Brna. Kromě toho se v okolí nachází několik sjezdovek, ty si je ale třeba dopředu prověřit, jejich provoz totiž záleží od sněhových podmínek či možnosti zasněžování.

Možnosti ubytování v Tišnově a okolí

Tišnov 3

Během Vaší dovolené se můžete v Tišnově ubytovat přímo v centru, v hotelech, které Vám poskytnou i stravování ve vlastní restauraci. Hotelové restaurace Vám na jídelním lístku nabídnou pokrmy z tradiční české kuchyně. Příjemné a pohodlné ubytování najdete v penzionech, apartmánech a privátech nedaleko centra. Budete tu mít dostatek pohodlí a klidu pro kvalitní rekreaci a odpočinek.

Ubytování v podobných zařízeních najdete i v blízkém a širším okolí Tišnova. Natrefíte i na chalupy, případně i chaty, které Vám poskytnou soukromí a častokrát také záhradu pro trávení volného času. Asi 10 km od města jižním směrem se lze ubytovat v kempu. Ubytovat se můžete v chatkách, stanech a karavanech. No a samozřejmě, jestliže vyjedete na výlet z Tišnova do Brna, nebudete mít problém sehnat nocleh v jakémkoliv ubytovacím zařízení – snad kromě horské chaty.

Vydejte se pěšky či na kole za krásami Tišnovska, relaxujte a odpočívejte v příjemném prostředí v malebné přírodě, kde Vás čekají příjemná překvapení. Oddychovat je jednoduché, tak proč to nezkusit právě v Tišnově?