Loading

Ubytování ve Velkém Meziříčí

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí, v obci / ve městě, v centru města
Romantický pobyt v luxusním apartmá

Slunečná stráň

Rudíkov (Velké Meziříčí 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Sportovně relaxační minicentrum Slunečná

Farma Kundratice

Kundratice (Velké Meziříčí 10,0 km vzdušně), na okraji obce...
Ubytování na farmě, s bazénem

Penzion Bobrová

Bobrová (Velké Meziříčí 15,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Ubytování - keramický ateliér KVAK

Koněšín (Velké Meziříčí 18,4 km vzdušně), na okraji obce / m...
V areálu keramické dílny s hospůdkou

Ranč Vápenka

Nová Ves (okres Třebíč) (Velké Meziříčí 18,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Levné ubytování na ranči při lomu

Vzdělávací centrum CETT

Náměšť nad Oslavou (Velké Meziříčí 19,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru mě...
Komfortní ubytovna pro firemní klientelu

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Velké Meziříčí 19,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Velké Meziříčí 19,9 km vzdušně), mimo obce / města...
Penzión a chatky s bazénem a wellness
1 - 9 / 9

Velké Meziříčí

Krásna dovolená ve Velkém Meziříčí

Velké Meziříčí leží v malebné hornaté oblasti s bohatou historií. Mnoho lidí netuší, jaké poklady toto město ukrývá. Je to dost možná proto, že většina zmínek o Velkém Meziříčí se týká problémů s dopravou na dálnici D1. To, ale není vůbec spravedlivé. Tohle úžasné město ve Vás zanechá samé pozitivní dojmy, stačí ho jenom navštívit. Jak jsme napověděli, leží na hlavní spojnici mezi Prahou a Brnem, případně Brnem a Prahou. Konkrétně se jedná o region Vysočina a okres Žďár nad Sázavou. Byla by věčná škoda toto město jenom projet. Pokud máte možnost, zastavte se zde, zůstaňte na noc, na víkend nebo si ve Velkém Meziříčí naplánujte celou dovolenou. Litovat rozhodně nebudete!

Velké Meziříčí 1

Co si nenechat ujít ve Velmezu?

Velmez je označení Velkého Meziříčí, které používají i místní, takže je s tím určitě neurazíte. Celkově zde žijí lidé, kteří jsou hrdí na své město a jeho historii. Ta se začala psát už v roce 1236. Do tohoto roku sahají nejstarší písemné zmínky o městě.

Podle některých pověstí bylo město založeno ještě v dávnějších dobách, ale to není možné věrohodně dokázat. Ověřit si určitě můžete to, že Velké Meziříčí je historickým městem. Dokládá to celá řada staveb na území města. Celé historické centrum je památkovou zónou.

Té dominuje hlavně renesanční zámek s barokním křídlem, který byl na zámek přestavěn z původního hradu. Na zámku během roku probíhají různé výstavy a kulturní akce. Samozřejmě si můžete zaplatit prohlídku zámku s odborným výkladem. Zcela zdarma se můžete kochat klidem a krásou zámeckých zahrad. U zámku se nachází i místní muzeum. Historické centrum Velkého Meziříčí není příliš rozlehlé, takže se dá využít k romantické procházce, během které si můžete prostudovat další historické stavby.

Za zmínku a vidění určitě stojí Stará a Nová synagoga, historický dům zvaný Obecník, radnice z 15. století a kostel sv. Mikuláše. U kostela je navíc městská věž, která je přístupná a z výšky 40 metrů nabízí rozhled na celé město. Ve chvíli, kdy se budete chtít vyrazit osvěžit do přírody, tak ve Velkém Meziříčí je ideální nasednout na kolo a vyrazit na vyjížďky. K městu patří několik vesnických částí, které mohou nabídnout například rybníky ke koupání. K tomu se hodí například rybník Jestřábec, Mostišský rybník nebo soustava rybníků Lalůvka.

Kromě koupání je toho při projížďkách na kole dost k vidění, například stará sýpka, úchvatných 77 m vysoký dálniční most Vysočina, starý dřevěný most, středověký kamenný most nebo dva kamenné železniční viadukty. Z toho množství různých mostů můžeme vyvodit, že není náhodou, že jedna část patřící k městu se jmenuje Mostiště. V této části je i zřícenina hradu. Na malé rozloze je tedy k vidění mnoho starodávných památek.

Velké Meziříčí 2

Zábava a rekreace během celého roku

Během dovolené si určitě budete chtít také užít rekreaci, pobavit se a odreagovat. To k dobré dovolené patří a plno zábavy nabízí i Velké Meziříčí. Během letních měsíců je nejlepší vyrazit na letní koupaliště, které nabízí bazény, tobogán, minigolf a další sportovní zařízení.

Sportovci mohou po celý rok vyrazit na bowling, squash, tenis nebo volejbal. V parku v údolí Kunšovec je připraveno hřiště na discgolf. Že nevíte, co je to discgolf? Tak to je nejvyšší čas navštívit Velké Meziříčí a zahrát si. Není to náročné a zabaví se všechny věkové kategorie.

Vynikající možnost sportovních vyžití nabízí i Ski areál Fajtův kopec. Po celý rok je areál vhodný pro pěší turistiku a návštěvu místní rozhledny. V zimě zde funguje sjezdovka pro sjezdové lyžování, snowboarding i pro běžecké lyžování. K dispozici jsou i služby jako restaurace, skibar a sociální zázemí. Když si po tom všem sportování budete chtít odpočinout, tak můžete navštívit zdejší kino, zajít si na dobré jídlo a pití do některé z místních restaurací nebo vyzkoušet minipivovar v Jelínkovej vile. Ve městě je celá řada dalších služeb, takže k dispozici jsou kavárny, menší krámky, obchodní centrum a v podstatě vše, na co jsme zvyklí z českých měst.

Výlety po Vysočině

Když už budete na dovolené ve Velkém Meziříčí, tak se dá očekávat, že budete chtít poznat i okolí. Meziříčí je skvělý startovní bod pro výlety po Vysočině, jelikož je to odtud blízko k mnoha známým památkám. Pokud Vás ve Velkém Meziříčí okouzlila historie a historické stavby, tak můžete vyrazit na prohlídku blízkého hradu Perštejn. Nedaleký Žďár nad Sázavou není jen okresním městem, ale rovněž skvělým místem pro výlet. Ve městě se nachází známy hvězdicový kostel sv. Jana Nepomuckého, který patří na seznam UNESCO. Celoročně ve Žďáru můžete navštívit i aquapark.

Ještě blíž než do Žďáru je to do Třebíče. Toto město se může pyšnit přítomností zámku Třebíč a také židovskou čtvrtí, která je společně sbazilikou sv. Prokopa součástí dědictví UNESCO. Pokud jste na rodinné dovolené s dětmi, tak těm se bude líbit aquapark Laguna Třebíč nebo ZOO v Jihlavě. Většina zmíněných cílů je z Velkého Meziříčí dobře přístupná i na kole, jelikož celý kraj protínají cyklostezky, populární je Mlynářská stezka, která vede z Nového Města na Moravě až do Znojma a protíná i výše zmíněná města.

Velké Meziříčí 3

V zimním období je okolí Meziříčí vynikajícím prostředím pro milovníky lyžovaní. K dispozici jsou ski areály se sjezdovkami, jako například Ski areál Jalovec, Dědkov nebo Luka nad Jihlavou. Vyšší nadmořská výška přeje sněhovým podmínkám a tak je v kraji i mnoho běžeckých tras pro běžkaře, zejména poblíž Nového Města na Moravě.

Ubytování ve Velkém Meziříčí

Velké Meziříčí je mezi turisty rok od roku populárnější, takže ve městě přibývá i možností ubytování. Levné ubytování nabízí především pronájem chatek třeba v chatové oblasti mimo centrum města nebo ubytování v soukromí, především na chalupě u místních obyvatel, kteří bydlí ve vesnických částech města.

Mimo centrum se rovněž můžete ubytovat na turistické chatě, kde si pronajmete pokoj, celou chalupu nebo srub. Pokud upřednostňujete ubytování v centru města, tak si můžete pronajmout pokoj u někoho v soukromí jeho domácnosti. Na výběr je také z mnoha penzionů a hotelů různých cenových kategorií. V centru Meziříčí se dají pronajmout i velice luxusní pokoje či apartmány. Stejně tak najdete i levné ubytovny, které nabízejí méně luxusu, ale přesto kvalitní služby odpovídající ceně.

Pokud jste se už pro návštěvu Velkého Meziříčí rozhodli, určitě nebudete litovat. Město i jeho okolí je turisticky zajímavé, takže je dost možné, že se ještě několikrát vrátíte a budete tady jako doma.