Levné ubytování na ranči při lomu

Ranč Vápenka je situován v Českomoravské vrchovině na samotě spadající do revíru obce Nová Ves v okrese Třebíč.

V blízkosti ranče se nachází zatopený lom, který poskytuje v letním období příležitost ke koupání. Okolí je plné přehrad a vodních nádrží, z nichž zmíníme například Markovku, Novou Říši, Mostiště či Dalešice. Pokud preferujete koupání v koupalištích, zavítejte do Luky nad Jihlavou, Moravských Budějovic nebo přímo do Vodního ráje v Jihlavě. Rodinám s dětmi doporučujeme udělat si výlet do Dvorního ZOO koutku u Pipinga nebo do ZOO v Jihlavě. Region Vysočina zároveň nabízí mnoho možností pro pěší turistiku nebo cykloturistiku.

Ranč Vápenka je k dispozici zatím jen během letní sezóny od června do konce září. Svou kapacitou maximálně 50 osob poskytuje ideální podmínky levného ubytování zejména na školní výlety a tábory, pro rodiny s dětmi, studenty, skupiny turistů či cyklistů. Hosté mají k dispozici čtrnáct menších chatek, a sice:

- šest chat s manželskou postelí,
- čtyři chaty s dvěma samostatnými postelemi,
- čtyři chaty s dvěma palandami.

V každé z chatek nabízíme možnost jedné přistýlky na matraci. Ve společných prostorách jsou umístěny samostatné toalety v počtu pěti kusů, jakož i čtyři koupelny se sprchovým koutem, přičemž v jedné z nich je také pračka.

V areálu se nachází restaurace s barem a venkovní terasou s posezením, která je otevřena od druhé odpoledne do desáté večer. Naši kuchaři Vám rádi připraví domácí, chutné snídaně, oběd či večeři. V restauraci si navíc zahrajete šipky a stolní tenis.

Ranč Vápenka Vám poskytne široké možnosti aktivního odpočinku. Kromě zmíněného koupání v nedalekém lomu, si na přilehlé louce zahrajete například badminton, volejbal nebo fotbal. Prostřednictvím Jezdeckého klubu Nová Ves Vám nabízíme i jízdu na koni po okolí. Zájemci ze vzdálenějších lokalit mají příležitost zúčastnit se několikadenního soustředění. Rodiny s dětmi využijí dětské hřiště s prolézačkami, houpačkou a trampolínou. Hosté mají k dispozici i ohniště a venkovní posezení na louce. V celém areálu je bezplatné WiFi připojení na internet a parkování.

Přijďte si k nám na Ranč Vápenka zajezdit či vykoupat se v lomu. Už nyní se na Vás těšíme.