Loading

Ubytování v Orlických horách

(31 objektů)

Chalupa v lese

Králíky (okres Ústí nad Orlicí), mimo obce / města, u potoka
Místo, kam se budete chtít vracet.

Chalupa u Frimlů

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
vyhřívaný bazén pod širým nebem od 05/19

Penzion Pod Slamníkem

Dolní Morava, v rekreační oblasti, u vleku
Penzion s bazénem a vírivkou u sjezdovky

Chalupa Majdalenka

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.

Chalupa Orlička

Výprachtice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na samotě, na horách, u vleku

Penzion u Víchů

Červená Voda, na okraji obce / města, na horách
Rodinný penzion v podhůří Orlických hor

Dům Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách, v obci / ve městě, v centru města
Útulné a cenově velmi výhodné ubytování

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská, na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Chata Pastviny

Pastviny, v rekreační oblasti, u vody
Chata s krásným výhledem na přehradu

Chalupa Beáta

Červená Voda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí
1 - 31 / 31

Orlické hory

Orlické hory 1

Máte rádi hory, lidovou architekturu a rádi aktivně trávíte volný čas? Pak bude dovolená v Orlických horách pro Vás to pravé. Místo, které vytváří přírodní hranici s Polskem, leží v severovýchodních Čechách. Na jihu odděluje Královehradecký kraj od Pardubického kraje a na severu ho u města Náchod znovu ohraničují polské hranice.

Zajímavá místa Orlických hor

Protože se jedná o pohraniční oblast, najdete zde velké množství hraničních pevností, které byly vybudovány v rámci československého opevnění proti německým jednotkám ve 30. letech 20. století. S vojenskou historií se můžete seznámit např. v pevnosti Dobrošov, Hanička, Bouda či Skutina. Zajímavé je také zdejší podzemí, které je protkáno kilometry tajných chodeb.

S dávnější historií se můžete seznámit na zdejších hradech a zámcích. Za zmínku určitě stojí zámek v Novém Městě nad Metují, který na počátku 20. století nechal citlivě upravit známý architekt Dušan Jurkovič. Zámek v Častolovicích byl ve vlastnictví rodu Sternbergů již od 17. století, a tomuto šlechtickému rodu byl také v restitucích navrácen. Zajímavostí je, že kromě klasické prohlídky, můžete v některých termínech nahlédnout také do soukromí majitelky, hraběnky Diany Phipps Sternbergové.

Orlické hory 2

Renesanční zámek v Doudlebech nad Orlicí Vám kromě netradiční prohlídky loveckých zbraní nabízí také příjemnou procházku v anglickém parku. Navštívit nezapomeňte také gotický hrad Potštejn, který se řadí k nejrozsáhlejším u nás. Odměnou za jeho zdolání Vám bude krásný výhled do okolí. A když už jsme u těch výhledů - rozhledna Suchý vrch, která se nachází u Jablonného nad Orlicí, je vysoká 22 metrů a vidět z ní můžete nejen na Jeseníky, ale i Sněžku.

Zábava v létě i v zimě

V zimě potěší Orlické hory milovníky zimních sportů. Pro ty je tu přichystáno hned několik sjezdových i běžkařských tratí. Nejznámějším centrem jsou Říčky, dále pak Ski centrum Deštné v Orlických horách. V obou areálech najdete lanovky, vleky, několik kilometrů sjezdovek, běžkařské tratě, půjčovny vybavení, lyžařské školy a samozřejmě také občerstvení.

I v létě tu však najdete spoustu možností pro sportovní vyžití. Turistické trasy Vás provedou nejen zajímavými místy Orlických hor, ale také po jejich hřebeni. Cyklisté mohou ta samá místa objevovat na svých kolech a značených cyklostezkách.

Osvěžení v podobě vodní hladiny si můžete užít nejen na umělých koupalištích, ale také třeba na přírodních nádržích, jako jsou Pastviny, kde se můžete vyřádit v rámci vodních sportů a večer si užít posezení u táboráku v některém z kempů.

Pokud byste chtěli zažít trochu adrenalinu, pak navštivte Lanový park Deštné v obci Deštné v Orlických horách. I v létě si můžete zavzpomínat na zimu a zkusit si travní lyžováníČenkovicích. Oblíbené zimní středisko v Říčkách také žije i v létě, kdy se tu můžete na chvíli stát pavoukem ve Spider Centre.

Orlické hory 3

Tipy na ubytování v Orlických horách

Pokud chcete Orlické hory prozkoumat opravdu dobře, nebude Vám stačit pouhých pár dnů. Možná i týden bude málo. Proto si nezapomeňte dopředu vybrat ubytování.

Na výběr máte ze širokého spektra od turistických ubytoven pro nenáročné klienty, přes ubytování v chatkáchkempech, apartmány, priváty až po penziony a hotely. Zajímavou variantou mohou být také horské hotely. Všechny zmíněné typy ubytování najdete třeba v Říčkách v Orlických horách, v Deštné v Orlických horách či v Rokytnici v Orlických Horách nebo v oblasti okolo města Náchod.

K dovolené v Orlických horách určitě není třeba přemlouvat. O zábavu tu totiž budete mít řádně postaráno. Chcete-li strávit Vaši dovolenou pěkně aktivně a sportovně, už víte, kam vyrazit.

Názory a doporučení

Alena Zezulková (ubytovatel) 18.3.2019
Nacházíme se mezi střediskem Dolní Morava (3 km) a střediskem Buková Hora (6 km). Pastvinská přehrada je vzdálená 15 km.
Hana Kmetíková (ubytovatel) 14.3.2019
Na výlet se můžete vydat na kole, autem nebo pěšky do oblíbené pevnosti „Hanička“ nebo na Šerlich, zámky, hrady, koupaliště, lanoparky, muzeum hraček a pod. Možnosti koupání: přehrada Pastviny, bazén Deštné v Orlických horách, koupaliště Dobré, koupaliště Rokytnice v Orlických horách, Rychnov nad Kněžnou, Hroška, Bystré, Kunvald, Vamperk, Dobruška, Kostelec nad Orlicí, aquapark Žamberk, rybník Broumar a bazén Mezilesí. Blízká lyžařská střediska: Ski centrum Zdobnice, Říčky v O.h., Orlické Záhoří - Jadrná, Orlické Záhoří - Černá Voda, Orlické Záhoří - Bedřichovka, Start - Deštné v Orlických horách, Deštné v Orlických horách, Deštné - Na Špičáku, pod Masarykovou chatou, Šerlišský mlýn, Zieleniec, Rokytnice v O.h. - Farák. Turistické cíle v okolí: Anenský vrch. V zimě odporúčame lyžařská střediska Ski Kostelec, Snowpark Kamenec, Skicentrum Deštné v Orlických horách, Ski centrum Zdobnice, které disponuje 4 lyžařskými vleky, občerstvením, lyžařskou školičkou a půjčovnou lyžařského vybavení.
Eva Procházková (ubytovatel) 9.3.2019
Region nabízí spousty možností návštěv kulturních a historických památek, hrady a zámky v okolí do 30 km (Opočno, Rychnov nad Kněžnou, Doudleby nad Orlicí, Častolovice, Nové Město nad Metují, hrad Potštejn, Litice. Orlické hory jako turistické centrum pro celoroční vyžití sportovní (cykloturistika, lyžování, turistika). Vodní nádrž Rozkoš (15 km) možnost koupání a rybaření.
Luboš Dejmek (skupina - návštěvník) 9.3.2019
Výborné výchozí bod pro pěší i cyklistické výlety.
Petra Knapiková (ubytovatel) 4.3.2019
Orlické hory, Deštné - lyžování, turistika, cykloturistika, Zámek Častolovice, Nové Město n. O., Kostelec n. O., krytý bazén v Rychnově n.Kn. a mnoho dalšího. Závod Škoda Auto Kvasiny.
Jan Michlů (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 26.2.2019
Příroda, aktivity (jak v létě, tak v zimě)