Loading

Ubytování v Orlických horách

(23 objektů)

Chalupa u Frimlů

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortná chalupa v pokojném prostředí.

Chalupa Majdalenka

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.

Chata Rozárka

Deštné v Orlických horách, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Kouzelá chata u potoku v lese

Penzion Pod Slamníkem

Dolní Morava, v rekreační oblasti, u vleku
Penzion s bazénem a vírivkou u sjezdovky

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Kanadský srub v nádherném prostředí

Penzion u Víchů

Červená Voda, na okraji obce / města, na horách
Rodinný penzion v podhůří Orlických hor

Chalupa Beáta

Červená Voda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí

ŽPSV Čertův důl

Zdobnice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Velká chata v Orlických horách

Chalupa Dolní Morava

Dolní Morava, v rekreační oblasti, u vleku
Chata se saunou, krbem a bazénem

Penzion Patrik

Náchod, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusně vybavený penzion za skvělou cenu
1 - 23 / 23

Orlické hory

Máte rádi hory, lidovou architekturu a rádi aktivně trávíte volný čas? Pak bude dovolená v Orlických horách pro Vás to pravé. Místo, které vytváří přírodní hranici s Polskem, leží v severovýchodních Čechách. Na jihu odděluje Královehradecký kraj od Pardubického kraje a na severu ho u města Náchod znovu ohraničují polské hranice.

Zajímavá místa Orlických hor

Protože se jedná o pohraniční oblast, najdete zde velké množství hraničních pevností, které byly vybudovány v rámci československého opevnění proti německým jednotkám ve 30. letech 20. století. S vojenskou historií se můžete seznámit např. v pevnosti Dobrošov, Hanička, Bouda či Skutina. Zajímavé je také zdejší podzemí, které je protkáno kilometry tajných chodeb.

S dávnější historií se můžete seznámit na zdejších hradech a zámcích. Za zmínku určitě stojí zámek v Novém Městě nad Metují, který na počátku 20. století nechal citlivě upravit známý architekt Dušan Jurkovič. Zámek v Častolovicích byl ve vlastnictví rodu Sternbergů již od 17. století, a tomuto šlechtickému rodu byl také v restitucích navrácen. Zajímavostí je, že kromě klasické prohlídky, můžete v některých termínech nahlédnout také do soukromí majitelky, hraběnky Diany Phipps Sternbergové.

Renesanční zámek v Doudlebech nad Orlicí Vám kromě netradiční prohlídky loveckých zbraní nabízí také příjemnou procházku v anglickém parku. Navštívit nezapomeňte také gotický hrad Potštejn, který se řadí k nejrozsáhlejším u nás. Odměnou za jeho zdolání Vám bude krásný výhled do okolí. A když už jsme u těch výhledů - rozhledna Suchý vrch, která se nachází u Jablonného nad Orlicí, je vysoká 22 metrů a vidět z ní můžete nejen na Jeseníky, ale i Sněžku.

Zábava v létě i v zimě

V zimě potěší Orlické hory milovníky zimních sportů. Pro ty je tu přichystáno hned několik sjezdových i běžkařských tratí. Nejznámějším centrem jsou Říčky, dále pak Ski centrum Deštné v Orlických horách. V obou areálech najdete lanovky, vleky, několik kilometrů sjezdovek, běžkařské tratě, půjčovny vybavení, lyžařské školy a samozřejmě také občerstvení.

I v létě tu však najdete spoustu možností pro sportovní vyžití. Turistické trasy Vás provedou nejen zajímavými místy Orlických hor, ale také po jejich hřebeni. Cyklisté mohou ta samá místa objevovat na svých kolech a značených cyklostezkách.

Osvěžení v podobě vodní hladiny si můžete užít nejen na umělých koupalištích, ale také třeba na přírodních nádržích, jako jsou Pastviny, kde se můžete vyřádit v rámci vodních sportů a večer si užít posezení u táboráku v některém z kempů.

Pokud byste chtěli zažít trochu adrenalinu, pak navštivte Lanový park Deštné v obci Deštné v Orlických horách. I v létě si můžete zavzpomínat na zimu a zkusit si travní lyžováníČenkovicích. Oblíbené zimní středisko v Říčkách také žije i v létě, kdy se tu můžete na chvíli stát pavoukem ve Spider Centre.

Tipy na ubytování v Orlických horách

Pokud chcete Orlické hory prozkoumat opravdu dobře, nebude Vám stačit pouhých pár dnů. Možná i týden bude málo. Proto si nezapomeňte dopředu vybrat ubytování.

Na výběr máte ze širokého spektra od turistických ubytoven pro nenáročné klienty, přes ubytování v chatkáchkempech, apartmány, priváty až po penziony a hotely. Zajímavou variantou mohou být také horské hotely. Všechny zmíněné typy ubytování najdete třeba v Říčkách v Orlických horách, v Deštné v Orlických horách či v Rokytnici v Orlických Horách nebo v oblasti okolo města Náchod.

K dovolené v Orlických horách určitě není třeba přemlouvat. O zábavu tu totiž budete mít řádně postaráno. Chcete-li strávit Vaši dovolenou pěkně aktivně a sportovně, už víte, kam vyrazit.

Názory a doporučení

Jiří Suchý (ubytovatel) 3.1.2019
Pohraničí, Orlické hory a Kralický Sněžník jsou místa, kam se vyplatí jít odpočívat, sportovat a relaxovat. Nedaleká Pastvinská přehrada, resort Dolní Morava, Šanov, sjezdovky, cyklistické trasy a lesní zákoutí jsou místa, která umožní splnit touhy po aktivní rekreaci a odpočinku v soukromí.
Petra Knapiková (ubytovatel) 20.12.2018
Orlické hory, Deštné - lyžování, turistika, cykloturistika, Zámek Častolovice, Nové Město n. O., Kostelec n. O., krytý bazén v Rychnově n.Kn. a mnoho dalšího. Závod Škoda Auto Kvasiny.