Loading

Ubytování v Deštném v Orlických horách

(8 objektů + 19 objektů v okolí 25 km)

Domeček

Deštné v Orlických horách, v obci / ve městě
Domeček až pro 8 osob v Orlických horách

Apartmán Věrka

Deštné v Orlických horách, v obci / ve městě, u vleku
Apartmán v blízkosti lyžařského areálu

Chalupa Terasa

Deštné v Orlických horách, v obci / ve městě, na horách
krásná, jen 250 m od lanovky a sjezdovek

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách, v obci / ve městě, u vleku
Útulné pokoje, dobrá restaurace

Chata Wellneska

Deštné v Orlických horách, na okraji obce / města, v lese
Wellness chata pro rodinnou dovolenou

Chata Na Dříši

Deštné v Orlických horách, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata se saunou v Orlických horách

Chata Kunc

Deštné v Orlických horách, mimo obce / města, u lesa / na ok...
LASTMINUTE - Mimořádné slevy

Chata Rozárka

Deštné v Orlických horách, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Kouzelá chata u potoku v lese

Sedloňovský dvůr

Sedloňov (Deštné v Orlických horách 4,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Útulný penzion s bazénem, restaurací

Chata Roubenka Sedloňov

Sedloňov (Deštné v Orlických horách 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytovanie iba 100 m od zjazdovky
1 - 27 / 27

Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách 1

Kdo miluje lyžování a v zimě s oblibou obchází lyžařská střediska, ten o Deštném v Orlických horách jistě slyšel a možná tuto věhlasnou lokalitu také navštívil. Obec patří do okresu Rychnov nad KněžnouKrálovohradeckém kraji a její severní hranice je zároveň hranicí s Polskem. Jde o jedno z nejvýznamnějších zimních středisek v severovýchodních Čechách a vůbec největší turistické středisko Orlických hor.

Deštné v Orlických horách - krása, jakou nabízí jenom hory

První zmínka o obci, která se dnes rozkládá v Deštenské pahorkatině ve výšce 649 metrů nad mořem, pochází z roku 1362. Obyvatelstvo se zde od raných dob živilo především lesními prácemi, těžbou dřeva, prací na pilách, výrobou dřevěného uhlí a potaše nebo různými druhy řemesel. Zvláštní postavení (nejen) ve zdejším kraji měla sklárna v Deštném, která vyráběla luxusní barokní sklo známé po celém světě jako kolowratský křišťál.

Na historii Deštného se podepsal rok 1838, kdy byla obec s dalšími přilehlými horskými obcemi a osadami (Olešnice, Sedloňov, Polom, Trčkov a jiné) Mnichovským diktátem podstoupena Německu. Po druhé světové válce a odsunu německého obyvatelstva se počet místních obyvatel víceméně ustálil a dnes tuto známou rekreační oblast obývá asi 600 stálých obyvatel.

Rodiště horské turistiky a lyžování dostává své pověsti

Dominantní stavbou Deštného v Orlických horách je barokní kostel sv. Máří Magdalény z první poloviny 18. století, který nese typický rukopis Jana Blažeje Santini-Aichela, význačného českého architekta italského původu. Součástí interiéru kostela je například oltář od J. Hartmanna, varhany, barokní křtitelnice nebo výjevy z křížové cesty - všechny pocházející z 18. století.

Deštné v Orlických horách 2

K dalším sakrálním památkám patří kaple Svaté rodiny v části Plasnice nebo Křížová cesta s kaplí na Dříši z přelomu 18. a 19. století. Dříš je vůbec zajímavou částí Deštného a turistům je jistě dobře známá, protože je nedílně spjata s historii organizované turistiky v Orlických horách. Stojí zde známá horská chata Panoráma, Jiráskův dům nebo památník Jindřicha Štemberky a pamětní deska Josefa Pilnáčka, průkopníků horské turistiky a lyžování nejen v Orlických horách, ale v celých Čechách. Není divu, že přímo v obci sídlí Muzeum turistiky, zimních sportů a řemesel.

Orlické hory a Deštné žijí turistikou dodnes. Návštěvníky láká zejména Jiráskova horská cesta, 170 kilometrů dlouhá dálková hřebenová trasa, která zpřístupňuje prakticky celý hřeben Orlických hor s mnoha zajímavými místy a rozhlednami na Kozlovském kopci, Suchém vrchu nebo nejvyšším bodu Orlických hor, Velké Deštné.

V zimě je pak hodně navštěvováno místní lyžařské středisko Deštné v Orlických horách, kde se vydovádí snowboardisté i lyžaři všech výkonostních úrovní. Jestli ale zastáváte názor, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, pak navštivte místní jízdárnu. Svůj názor si zde jen a jen potvrdíte.

Okolí Deštného je atraktivní v zimě i v létě

Celá oblast Orlických hor je krásná a vyplatí se jí poznat. Pokud paní zima dopřeje krajině tlustou bílou peřinu, lze využít nespočetné množství běžeckých tras, například Po pěchotních srubech Orlicka, Za Kačenkou - vládkyní hor nebo okolím Rokytnice, Čenkovic či Olešnice.

Deštné v Orlických horách 3

Pro milovníky sjezdového lyžování pak bývají připraveny desítky, ne-li stovky kilometrů sjezdových tratí v Olešnici (Ski areál Juráška, vlek a snowpark Čihalka), ve Ski areálu v Říčkách, Šerlišský mlýn, Na Špičáku, Ski areál Farák nebo na polské straně Orlických hor, ve Ski areálu Zieleniec, kde se lyžuje téměř 150 dní v roce.

V okolí Deštného to ale žije během celého roku. Například sportovní areál v Českých Petrovicích nabízí adrenalin i za horkých letních dnů. Můžete zde vyzkoušet grassball, horské káry nebo jízdu na kladce, v Čenkovicích zase rozmáhající se travní lyžování.

A nepřijdete ani o koupání - koupaliště Včelné se nachází blízko Rychnova nad Kněžnou, neméně krásné prostředí a skvělé podmínky nabízí také koupaliště v Dobrušce, Letohradě nebo vodní nádrž v PastvináchTo všechno v atraktivním prostředí Orlických hor, jen na skok od turistických a cykloturistických chodníků a tras.

Možnosti ubytování v Deštném

Roubenky, chatyapartmány a samozřejmě několik hotelů - v Deštném je všechno připraveno tak, abyste se v srdci Orlických hor cítili co nejlépe a našli zde přesně to, co Vám vyhovuje. Toto tvrzení je ovšem typické pro více obcí a měst v regionu, ať už jde o obec s líbivým názvem Bartošovice nebo Sedloňov.

Jste vyznavači aktivního oddychu a rádi relaxujete v lůně matky přírody? Pak jsou Orlické Hory a Deštné přesně tím místem, které hledáte!