Loading

Ubytování v Deštném v Orlických horách

(9 objektů + 24 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Věrka

Deštné v Orlických horách, v obci / ve městě, u vleku
Apartmán v blízkosti lyžařského areálu

Rekreační Chalupa U Supa

Deštné v Orlických horách, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro skupiny, blízko vleku

Chalupa Terasa

Deštné v Orlických horách, v obci / ve městě, na horách
krásná, jen 250 m od lanovky a sjezdovek

Chata Wellneska

Deštné v Orlických horách, na okraji obce / města, v lese
Wellness chata pro rodinnou dovolenou

Chata Rozárka

Deštné v Orlických horách, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Kouzelá chata u potoku v lese

Chata Na Dříši

Deštné v Orlických horách, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata se saunou v Orlických horách

Domeček

Deštné v Orlických horách, v obci / ve městě
Domeček až pro 8 osob v Orlických horách

Chata Kunc

Deštné v Orlických horách, mimo obce / města, u lesa / na ok...
LASTMINUTE - Mimořádné slevy

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách, v obci / ve městě, u vleku
Útulné pokoje, dobrá restaurace

Chata U Studánky

Sedloňov (Deštné v Orlických horách 3,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Kouzelná chata se saunou a vířivkou
1 - 33 / 33

Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách 1

Kdo miluje lyžování a v zimě s oblibou obchází lyžařská střediska, ten o Deštném v Orlických horách jistě slyšel a možná tuto věhlasnou lokalitu také navštívil. Obec patří do okresu Rychnov nad KněžnouKrálovohradeckém kraji a její severní hranice je zároveň hranicí s Polskem. Jde o jedno z nejvýznamnějších zimních středisek v severovýchodních Čechách a vůbec největší turistické středisko Orlických hor.

Deštné v Orlických horách  krása, jakou nabízí jenom hory

První zmínka o obci, která se dnes rozkládá v Deštenské pahorkatině ve výšce 649 metrů nad mořem, pochází z roku 1362. Obyvatelstvo se zde od raných dob živilo především lesními prácemi, těžbou dřeva, prací na pilách, výrobou dřevěného uhlí a potaše nebo různými druhy řemesel. Zvláštní postavení (nejen) ve zdejším kraji měla sklárna v Deštném, která vyráběla luxusní barokní sklo známé po celém světě jako kolowratský křišťál.

Na historii Deštného se podepsal rok 1838, kdy byla obec s dalšími přilehlými horskými obcemi a osadami (Olešnice, Sedloňov, Polom, Trčkov a jiné) Mnichovským diktátem podstoupena Německu. Po druhé světové válce a odsunu německého obyvatelstva se počet místních obyvatel víceméně ustálil a dnes tuto známou rekreační oblast obývá asi 600 stálých obyvatel.

Rodiště horské turistiky a lyžování dostává své pověsti

Dominantní stavbou Deštného v Orlických horách je barokní kostel sv. Máří Magdalény z první poloviny 18. století, který nese typický rukopis Jana Blažeje Santini-Aichela, význačného českého architekta italského původu. Součástí interiéru kostela je například oltář od J. Hartmanna, varhany, barokní křtitelnice nebo výjevy z křížové cesty – všechny pocházející z 18. století.

Deštné v Orlických horách 2

K dalším sakrálním památkám patří kaple Svaté rodiny v části Plasnice nebo křížová cesta s kaplí na Dříši z přelomu 18. a 19. století. Dříš je vůbec zajímavou částí Deštného a turistům je jistě dobře známá, protože je nedílně spjata s historii organizované turistiky v Orlických horách.

Stojí zde známá horská chata Panoráma, Jiráskův dům nebo památník Jindřicha Štemberky a pamětní deska Josefa Pilnáčka, průkopníků horské turistiky a lyžování nejen v Orlických horách, ale v celých Čechách. Není divu, že přímo v obci sídlí Muzeum turistiky, zimních sportů a řemesel.

Orlické hory a Deštné žijí turistikou dodnes. Návštěvníky láká zejména Jiráskova horská cesta, 170 kilometrů dlouhá dálková hřebenová trasa, která zpřístupňuje prakticky celý hřeben Orlických hor s mnoha zajímavými místy a rozhlednami na Kozlovském kopci, Suchém vrchu nebo nejvyšším bodu Orlických hor, Velké Deštné.

V zimě je pak hodně navštěvováno místní Skicentrum Deštné v Orlických horách, kde se vydovádí snowboardisté i lyžaři všech výkonostních úrovní. Jestli ale zastáváte názor, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, pak navštivte místní jízdárnu. Svůj názor si zde jen a jen potvrdíte.

Okolí Deštného je atraktivní v zimě i v létě

Celá oblast Orlických hor je krásná a vyplatí se jí poznat. Pokud paní zima dopřeje krajině tlustou bílou peřinu, lze využít nespočetné množství běžeckých tras, například Po pěchotních srubech Orlicka, Za Kačenkou – vládkyní hor nebo okolím Rokytnice, Čenkovic či Olešnice.

Pro milovníky sjezdového lyžování pak bývají připraveny desítky, ne-li stovky kilometrů sjezdových tratí v Olešnici (Skiareál Olešnice v Orlických horách a Snowpark Čihalka), ve Ski centrum Říčky, Šerlišský mlýn, Na Špičáku nebo na polské straně Orlických hor, ve Ski areálu Zieleniec, kde se lyžuje téměř 150 dní v roce.

Deštné v Orlických horách 3

V okolí Deštného to ale žije během celého roku. Například sportovní areál v Českých Petrovicích nabízí adrenalin i za horkých letních dnů. Můžete zde vyzkoušet grassball, horské káry nebo jízdu na kladce, v Čenkovicích zase rozmáhající se travní lyžování.

A nepřijdete ani o koupání – koupaliště ve Včelném se nachází blízko Rychnova nad Kněžnou, neméně krásné prostředí a skvělé podmínky nabízí také koupaliště Dobruška, Letohrad nebo vodní nádrž PastvinyTo všechno v atraktivním prostředí Orlických hor, jen na skok od turistických a cykloturistických chodníků a tras.

Možnosti ubytování v Deštném

Roubenky, chatyapartmány a samozřejmě několik hotelů – v Deštném je všechno připraveno tak, abyste se v srdci Orlických hor cítili co nejlépe a našli zde přesně to, co Vám vyhovuje. Toto tvrzení je ovšem typické pro více obcí a měst v regionu, ať už jde o obec s líbivým názvem Bartošovice nebo Sedloňov.

Jste vyznavači aktivního oddychu a rádi relaxujete v lůně matky přírody? Pak jsou Orlické Hory a Deštné přesně tím místem, které hledáte!

Názory a doporučení

Pavla Strnadová (ubytovatel) 24.2.2020
Deštné v Orlických horách patří mezi vyhledávané sportovní středisko Orlických hor. V létě je kromě pěší turistiky možné navštívit lanový park s půjčovnou čtyřkolek, koloběžek, horských kol, v zimním období jsou zde udržovány jak sjezdové tak i běžkařské trati. V srpnu zde probíhá tradiční Tavba skla dřevem.
Vlastislav Kunc (ubytovatel) 17.2.2020
Deštné v Orl. horách je středisko zimních sportů se sedačkovými lanovkami a mnoha kilometry upravených lyžařských tratí. K relaxaci můžete využít velké množství cyklistických a turistických tras nebo se kochat krásným výhledem na vrcholky hor. Ideální místo pro sbírání hub a borůvek přímo v okolí chalupy.
Jaromír Krůta (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 11.2.2020
V obci je výborná možnost nákupu všech potravin
Jana Bajabulová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 13.1.2020
nemám co napsat
Vlasta Králová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 20.3.2019
Služby celkem uspokojivé, ale kulturní vyžití po lyžování chybí. Pouze několik hospod . Slušně vybavené půjčovny lyží, čtyřkolek a ostatních věcí pro zimní sporty.