Loading

Ubytování v Rokytnici v Orlických horách

(2 objekty + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pytlák

Rokytnice v Orlických horách, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion s venkovním bazénem

Penzion Severka - Orlické hory

Rokytnice v Orlických horách, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Blízko do pohody|Infrasauna|Krb|Samota

Apartmán Říčky U Sněžného Lva

Říčky v Orlických horách (Rokytnice v Orlických horách 4,8 k...
Pohodlný apartmán v přijemném prostředí

Chalupa U Bigena

Říčky v Orlických horách (Rokytnice v Orlických horách 5,1 km vzdušně), v obci / ve...
Chalupa s bazénem v Orlických horách

Ubytování u Svobodu

Bartošovice v Orlických horách (Rokytnice v Orlických horách 5,9 km vzdušně), v obc...
Příjemné ubytování u lyžařského vleku

Chata Hanuška

Bartošovice v Orlických horách (Rokytnice v Orlických horách 8,2 km vzdušně), v obc...
Výhodní ubytování v Orlických Horách

Penzion Rot

Žamberk (Rokytnice v Orlických horách 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion - výhodní cena!

Penzion Marie Magdalenka

Helvíkovice (Rokytnice v Orlických horách 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
v podhůří Orlických hor, se saunou

Apartmán U tří jasanů

Klášterec nad Orlicí (Rokytnice v Orlických horách 9,0 km vzdušně), na samotě, u le...
Útulný apartmán s vlastním bazénem

Penzion Chata Orlice

Bartošovice v Orlických horách (Rokytnice v Orlických horách 9,1 km vzdušně), na sa...
Chata s bazénem a sportovními aktivitami
1 - 35 / 35

Rokytnice v Orlických horách

Rokytnice v Orlických horách 1

Město Rokytnice v Orlických horách patří mezi oblíbená centra pro zimní i letní rekreaci a střediska, která udržují ve východní části Orlických hor celoroční turistiku. Město leží v Královéhradeckém kraji, v okrese Rychnov nad Kněžnou, zhruba 9 kilometrů na sever od města Žamberk. Město lemuje údolí říčky Rokytenka.

Rokytnice v Orlických horách – historie a současnost

Předchůdcem dnešního města byla osada, kterou v roce 1318 založili pánové z Rychnova. Osada se rozrostla na městys a v roce 1852 získala Rokytnice v Orlických horách statut města.

Roku 1906 byla slavnostně otevřena železniční dráha Doudleby nad OrlicíVamberk – Rokytnice, kterou využíval i prezident T.G. Masaryk, když město navštěvoval a po které se příznivci vlaků můžou projet ještě i dnes. Po sametové revoluci se zde začal živě rozvíjet celoroční turistický ruch a z Rokytnice v Orlických horách se postupně stalo centrum východních Orlických hor.

Ve městě a jeho okolí je řada pamětihodností. Dominantou města je zámek Rokytnice v Orlických horách, morový sloup a empírová kašna na náměstí. Za vidění stojí zámecký kostel Nejsvětější Trojice s hrobkou, farní kostel Všech svatých a kaple svaté Anny.

Rokytnice v Orlických horách 2

V centru města najdete pár dochovaných typických dřevěných městských domů. Místní historii, řemesla a přírodu můžete poznat v interaktivním Muzeu Sýpka. V původní drážní budově zase najdete minimalistické železniční muzeum, které připomíná stavbu jednokolejky.

Ideálními cíli pro výlety po okolí je rozhledna Anna na Anenském vrchu, dělostřelecká tvrz Hanička nebo červeně značená naučná stezka Opevnění Rokytnicka, která vede po objektech opevnění Československa.

Lyžařský areál Farský kopec

Pro milovníky aktivní dovolené a zasněžených plání je nad městem lyžařské centrum Farský kopec se sjezdovkou, která je díky své délce a převýšení určená především pro začínající lyžaře, snowboardisty a školní lyžařské výcviky.

Od horní stanice lanovky je možné se napojit na běžkařskou stopu, které se vine po hřebeni Orlických hor. Vzhledem k tomu, že sjezdovka je určena především pro začátečníky, funguje zde lyžařská a snowboardistická škola i školička.

V malém snowparku je několik překážek a skoků a je otevřený podle počasí. Sjezdovku je možné zasněžovat a párkrát do týdne je otevřená pro večerní lyžování. Samozřejmostí je půjčovna lyžařského vybavení, kde si kromě běžného náčiní můžete zapůjčit i sáňky, boby nebo sněžnice.

Rokytnice v Orlických horách 3

Ubytování v Rokytnici v Orlických horách i na samotě

V Rokytnici v Orlických horách je široká škála možností, jak se ubytovat. V blízkém okolí je mnoho horských chalup a chat, které je možné si pronajmout celé nebo si vybrat apartmán či pokoj s vybavením. Pokud Vám postačí něco skromnějšího, využijte možnosti ubytování v soukromí. Ve městě a okolí samozřejmě najdete i ubytování v hotelu nebo penzionu, vyberte si podle vybavení i cenové kategorie.

Zajímavá možnost je bydlet v bývalém mlýně nebo na samotě. Zimní dovolená je obvykle o něco dražší než letní pobyty. Mimo obě hlavní sezóny nabízí většina ubytovacích kapacit zvýhodněné ceny. Podobně jako v ostatních horských střediscích sice můžete sehnat last minute ubytování, ale vyplatí se mít rezervaci dopředu.

Město Rokytnice v Orlických horách má ideální podmínky pro letní i zimní dovolenou a sportovní vyžití. Přímo v centru města je sjezdovka a na jejím vrcholu se dá připojit k běžecké trati. Z města se dá vyrazit na výlet po několika značených turistických trasách a naučné stezce. V městě je řada zajímavých architektonických památek a interaktivní muzeum Sýpka. Okolí je také vhodné pro cykloturistiku. Co víc si můžete přát?

Názory a doporučení

Martin Kalivoda (ubytovatel) 8.12.2019
Malebné horské městečko
Marek Mádl (skupina - návštěvník) 16.10.2019
Hezké milé podhorské městečko s spoustou služeb, elektrokola, masáže, farma s čerstvým mlékem, taková radost pro radost.
Iveta (skupina - návštěvník) 9.10.2019
Krásná příroda a okolí.