Loading

Ubytování v Rokytnici v Orlických horách

(2 objekty + 26 objektů v okolí 25 km)

Penzion Severka - Orlické hory

Rokytnice v Orlických horách, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Blízko do pohody|Infrasauna|Krb|Samota

Penzion Pytlák

Rokytnice v Orlických horách, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion s venkovním bazénem

Chata Hanuška

Bartošovice v Orlických horách (Rokytnice v Orlických horách 8,2 km vzdušně), v obc...
Výhodní ubytování v Orlických Horách

Penzion Chata Orlice

Bartošovice v Orlických horách (Rokytnice v Orlických horách 9,1 km vzdušně), na sa...
Chata s bazénem a sportovními aktivitami

Penzion Chata Rampušák

Bartošovice v Orlických horách (Rokytnice v Orlických horách...
Rodinný penzion s restaurací a bowlingem

Hospoda na Hradě

Liberk (Rokytnice v Orlických horách 9,6 km vzdušně), v obci...
Penzion v blízkosti Orlických hor

Ubytování U Floriána

Klášterec nad Orlicí (Rokytnice v Orlických horách 9,8 km vz...
Unikátní ubytování - ideální pro rodiny

CHATA HANA

Zdobnice (Rokytnice v Orlických horách 9,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Chata s bazénem,krb,bar, spol. místnost

Chata Pastviny

Pastviny (Rokytnice v Orlických horách 10,2 km vzdušně), v r...
Chata s krásným výhledem na přehradu

ŽPSV Čertův důl

Zdobnice (Rokytnice v Orlických horách 11,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Velká chata v Orlických horách
1 - 28 / 28

Rokytnice v Orlických horách

Rokytnice v Orlických horách 1

Město Rokytnice v Orlických horách patří mezi oblíbená centra pro zimní i letní rekreaci a střediska, která udržují ve východní části Orlických hor celoroční turistiku. Město leží v Královéhradeckém kraji, v okrese Rychnov nad Kněžnou, zhruba 9 kilometrů na sever od města Žamberk. Město lemuje údolí říčky Rokytenka.

Rokytnice v Orlických horách – historie a současnost

Předchůdcem dnešního města byla osada, kterou v roce 1318 založili pánové z Rychnova. Osada se rozrostla na městys a v roce 1852 získala Rokytnice v Orlických horách statut města.

Roku 1906 byla slavnostně otevřena železniční dráha Doudleby nad OrlicíVamberk – Rokytnice, kterou využíval i prezident T.G. Masaryk, když město navštěvoval a po které se příznivci vlaků můžou projet ještě i dnes. Po sametové revoluci se zde začal živě rozvíjet celoroční turistický ruch a z Rokytnice v Orlických horách se postupně stalo centrum východních Orlických hor.

Rokytnice v Orlických horách 2

Ve městě a jeho okolí je řada pamětihodností. Dominantou města je zámek Rokytnice v Orlických horách, morový sloup a empírová kašna na náměstí. Za vidění stojí zámecký kostel Nejsvětější Trojice s hrobkou, farní kostel Všech svatých a Kaple svaté Anny.

V centru města najdete pár dochovaných typických dřevěných městských domů. Místní historii, řemesla a přírodu můžete poznat v interaktivním muzeu Sýpka. V původní drážní budově zase najdete minimalistické železniční muzeum, které připomíná stavbu jednokolejky.

Ideálními cíli pro výlety po okolí je rozhledna na Anenském vrchu, dělostřelecká tvrz Hanička nebo červeně značená naučná stezka Opevnění Rokytnicka, která vede po objektech opevnění Československa.

Lyžařský areál Farský kopec

Pro milovníky aktivní dovolené a zasněžených plání je nad městem lyžařské centrum Farský kopec se sjezdovkou, která je díky své délce a převýšení určená především pro začínající lyžaře, snowboardisty a školní lyžařské výcviky. Od horní stanice lanovky je možné se napojit na běžkařskou stopu, které se vine po hřebeni Orlických hor. Vzhledem k tomu, že sjezdovka je určena především pro začátečníky, funguje zde lyžařská a snowboardistická škola i školička.

Rokytnice v Orlických horách 3

V malém snowparku je několik překážek a skoků a je otevřený podle počasí. Sjezdovku je možné dosněžovat a párkrát do týdne je otevřená pro večerní lyžování. Samozřejmostí je půjčovna lyžařského vybavení, kde si kromě běžného náčiní můžete zapůjčit i sáňky, boby nebo sněžnice.

Ubytování v centru města i na samotě

V Rokytnici v Orlických horách je široká škála možností, jak se ubytovat. V blízkém okolí je mnoho horských chalup a chat, které je možné si pronajmout celé nebo si vybrat apartmán či pokoj s vybavením. Pokud Vám postačí něco skromnějšího, využijte možnosti ubytování v soukromí. Ve městě a okolí samozřejmě najdete i ubytování v hotelu nebo penzionu, vyberte si podle vybavení i cenové kategorie. 

Zajímavá možnost je bydlet v bývalém mlýně nebo na samotě. Zimní dovolená je obvykle o něco dražší než letní pobyty. Mimo obě hlavní sezóny nabízí většina ubytovacích kapacit zvýhodněné ceny. Podobně jako v ostatních horských střediscích sice můžete sehnat last minute ubytování, ale vyplatí se mít rezervaci dopředu.

Město Rokytnice v Orlických horách má ideální podmínky pro letní i zimní dovolenou a sportovní vyžití. Přímo v centru města je sjezdovka a na jejím vrcholu se dá připojit k běžecké trati. Z města se dá vyrazit na výlet po několika značených turistických trasách a naučné stezce. V městě je řada zajímavých architektonických památek a interaktivní muzeum. Okolí je také vhodné pro cykloturistiku.