Loading

Ubytování v Bartošovicích v Orlických horách

(1 objekt + 29 objektů v okolí 25 km)

Chata Hanuška

Bartošovice v Orlických horách, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Výhodní ubytování v Orlických Horách

Elsa chalupa

Kunvald (Bartošovice v Orlických horách 4,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Ideální pro rodinky s dětmi-skvělý pobyt

Ubytování U Floriána

Klášterec nad Orlicí (Bartošovice v Orlických horách 5,4 km...
Unikátní ubytování - ideální pro rodiny

Penzion Pytlák

Rokytnice v Orlických horách (Bartošovice v Orlických horách...
Rodinný penzion s venkovním bazénem

Chata Pastviny

Pastviny (Bartošovice v Orlických horách 7,4 km vzdušně), v...
Chata s krásným výhledem na přehradu

Chalupa Mladkov - Vlčkovice

Mladkov (Bartošovice v Orlických horách 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u les...
Bazén, sauna, krb... v Orlických horách

Apartmány Mladkov

Mladkov (Bartošovice v Orlických horách 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Apartmány s bazénem v Orlických horách

Chaty Pastviny

Nekoř (Bartošovice v Orlických horách 9,9 km vzdušně), na ok...
Prostorné chaty u Pastvinské přehrady

Chalupa u Frimlů

Studené (Bartošovice v Orlických horách 11,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
SUPER LM 14.-16.06.2019

Chalupa Majdalenka

Studené (Bartošovice v Orlických horách 11,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.
1 - 30 / 30

Bartošovice v Orlických horách

Bartošovice v Orlických horách 1

Bartošovice v Orlických horách – kolébka zimních sportů

Malá obec Bartošovice v Orlických horách leží přímo na hranicích s Polskem. Prý se tu lyžovalo už za první republiky a provozování zimních sportů tu má dlouholetou tradici. Nudit se zde nebudete ani v letních měsících, protože v okolí je řada turistických a cyklistických stezek, pamětihodností a přírodních úkazů.

Bartošovice v Orlických horách nabízejí vyžití po celý rok především pro lyžaře, turisty a cyklisty. V letních měsících zde můžete obdivovat panenskou přírodu Orlických hor a díky řadě naučných stezek a dalších tras objevovat místní pamětihodnosti, přírodní úkazy a tradiční řemesla. V zimních měsících čeká na lyžaře a milovníky zimních sportů skiareál přímo v Bartošovicích, přilehlé běžecké trasy nebo 5 kilometrů vzdálený lyžařský areál Farák. Řada místních aktivit je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Bartošovice v Orlických horách – historie a současnost

Příhraniční obec Bartošovice v Orlických horách se nachází v nejsevernější části Královéhradeckého kraje, v okrese Rychnov nad Kněžnou, na pravém břehu řeky Divoká Orlice. První písemné zmínky hovoří o panském sídle, které zde vzniklo v polovině 15. století. Jednalo se o poměrně bohatou obec, která měla svůj pivovar, hostinec, pilu, kovárnu, řeznictví, pekařství a krejčovství.

Bartošovice v Orlických horách 2

Místní kraj je vyhlášený řemeslnou tradicí, která se zde udržuje dodnes. Objevovat tradiční řemesla a kulturu můžete v chráněných dílnách Kopeček přímo v obci nebo si udělat výlet do  Podorlického skanzenu Krňovice nebo Skanzenu Uhřínov.

Místní kolář prý kdysi jako první začal vyrábět lyže z jasanu a okolí kolem Bartošovic v Orlických horách patří mezi první místa v České republice, kde se lyžovalo. Dnes si na tuto historii lze zavzpomínat v Ski areálu Nella.

Ať už do Bartošovic v Orlických horách zamíříte z města Rokytnice v Orlických horách nebo ze směru od vodní nádrže Pastviny, vždy přijedete do centra, kterému dominuje barokní kostel sv. Máří Magdalény. Dominanta obce představuje spolu s hřbitovní bránou a Kalvárií nejvýznamnější pamětihodnost.

Další místní zajímavostí je poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově zhruba 7 kilometrů na sever. Jedná se o jediný kostel se skleněnou střechou v České republice. I zde najdete chráněné dílny a kavárnu.

Z Bartošovic do Neratova můžete jednoduše dojít pěšky nebo dojet na kole po značené trase. Další turistické stezky vedou například na rozhlednu na Anenském vrchu, k dělostřelecké tvrzi Hanička a cestou si můžete udělat zastávku u Pašerácké lávky nebo pod Ledříčkovou skálou, kde se podle legend ukrývali loupežníci.

Bartošovice v Orlických horách 3

Mezi nejzajímavější přírodní památky patří jednoznačně Zemská brána. Prozkoumat můžete chráněný přírodní úkaz na naučné stezce Zemská brána, která je vhodná i pro malé děti, podél řeky Divoká Orlice. V případě nepříznivého počasí nebo v rámci odpočinkového dne se můžete zregenerovat v aquaparku Termály Losiny. Milovníci hradů a zámků si můžou udělat v okruhu zhruba 40 kilometrů výlet například na Nový zámek Kostelec nad Orlicí, hrad Mírov, renesanční zámek Doudleby nad Orlicí nebo hrad Litice nad Orlicí a mnoho dalších.

Ubytování v chalupě i hotelu

Přímo v Bartošovicích v Orlických horách je možné se ubytovat v hotelích a několika horských chalupách. K obci patří pět sídelních jednotek (Malá Strana, Neratov, Nová Ves, Podlesí a Vrchní Orlice), kde najdete další ubytovací kapacity a možnosti ubytování. Většina budov je zde využívána pro rekreační účely