Loading

Ubytování v Čenkovicích

(2 objekty + 32 objektů v okolí 25 km)

Dědova chata

Čenkovice, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata s velkou kapacitou, v přírode!

Penzion Chata pod sjezdovkou

Čenkovice, v rekreační oblasti, u vleku
Penzión s bazénom aj detským vybavením

Penzion Patriot

Výprachtice (Čenkovice 4,8 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Domácí atmosféra, wellness centrum

Chalupa Orlička

Výprachtice (Čenkovice 5,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na samotě, na horách, u vleku

Penzion u Víchů

Červená Voda (Čenkovice 6,7 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Rodinný penzion v podhůří Orlických hor

Chalupa Beáta

Červená Voda (Čenkovice 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda (Čenkovice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Kanadský srub v nádherném prostředí

Chata Kateřinka

Písařov (Čenkovice 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Domácí atmosféra v nové zděné chatě

Chalupa Bumbálka

Červená Voda (Čenkovice 8,9 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Levné ubytování na samotě

Chalupa Majdalenka

Studené (Čenkovice 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.
1 - 34 / 34

Čenkovice

Čenkovice 1

O Orlických horách by se dalo říct, že jsou lyžařskou Mekkou české země. A právě v zalesněném srdci hor leží nenápadná obec Čenkovice. Malá vesnička se nachází v Pardubickém kraji, v okrese Ústí nad Orlicí, přibližně 22 kilometrů od stejnojmenného města a asi 20 kilometrů od severní hranice s Polskem. Díky skvělým klimatickým podmínkám a dostatku sněhu každoročně patří k vyhledávaným lyžařským střediskům.

Historie Čenkovic

První písemná zmínka o Čenkovicích pochází z roku 1304, obec jako taková ale vznikla pravděpodobně ještě o pár desítek let dříve. Podle archivních záznamů bylo původní obyvatelstvo Čenkovic ryze české, k poněmčení dochází až po změně poměrů a porážce na Bílé hoře. Situace zanechala stopu i na názvu obce, který se na jistou dobu změnil na Czekendorf. Počet obyvatel Čenkovic rostl až do druhé poloviny 19. století, kdy tu žilo asi 1600 lidí. Od roku 1880 je patrný pokles počtu obyvatel, kteří začínají odcházet za prací do německých fabrik. Jednalo se zejména o hospodářsky silné německé rodiny, české obyvatelstvo bylo až na výjimky spíš chudobné. Vysídlení, i když nucené, pokračovalo i po druhé světové válce.

Čenkovice 2

Zajímavosti v Čenkovicích

Nevelká vesnička se může pochlubit celou řadou zajímavých pamětihodností. K vůbec nejstarším patří fara s kostelem sv. Vavřince, které pocházejí z roku 1782, nebo také socha sv. Jana Nepomuckého – ta je dokonce ještě téměř o 50 let starší. K historickému dědictví se řadí i několik dochovaných roubených domků, k tomu přírodnímu zase území s názvem Čenkovička s výměrou přes 7 hektarů, které je chráněno kvůli loukám v údolí meandrujícího toku řeky Čenkovičky a bohatému výskytu bledule jarní.

Protože 21. století přeje adrenalinovým sportům, jsou Čenkovice vyhledávány a to zejména v zimě. Zdejší Ski areál Čenkovice nabízí 7 sjezdovek s obtížností červená a modrá v délce 400 až 1000 metrů. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a dosněžovány, funguje zde i večerní lyžování, snowboardový areál Nugget Snowpark a nechybí ani trasy pro běžkaře v délce téměř 40 kilometrů a s napojením na běžecké trasy Orlických hor.

Aktivity v okolí Čenkovic

Tato oblast nabízí v letním měsících i několik možností na koupání. Například umělé koupaliště s travnatými plochami se nachází v ani ne 10 kilometrů vzdáleném Jablonném nad Orlicí, na břehu Orličkovského potoka.

Čenkovice 3

K atraktivním cílům v okolí musíme připočítat také SKIPARK na Bukové hoře nebo rozhlednu Suchý vrch, jenž nabízí překrásné výhledy na Jesenicko, Polsko a samozřejmě Orlické hory. Ty jsou skvělým místem pro turistiku a cykloturistiku od jara do podzimu.

V zimě si zde zase skvěle zalyžujete – mimo již zmíněných areálů se zde nachází i Lyžařský areál Zborov nebo Lyžařský areál České Petrovice a Ski areál Dolní Morava. A když pojedete směrem na Lanškroun, odbočte k České Třebové a dojedete do Ski areálu Peklák nebo Ski areálu Přívrat. Celou lyžařskou sezónu tak můžete strávit v Čenkovicích a jejím okolí.

Dobré možnosti ubytování v Čenkovicích

Ubytovat se v Čenkovicích a okolí můžete v řadě chat a chalup, dostupné jsou i hotelypensiony nebo apartmány. Lze najít i ubytování v soukromí. Podobné ubytovací možnosti naleznete také v nedalekých Výprachticích, Orličkách, Červené Vodě nebo v Jablonném nad Orlicí.

Pokud toužíte po aktivním oddychu v krásných horách, vydejte se do těch Orlických a třeba právě do Čenkovic. Zdejší vzduch a příroda Vás nenechají na pochybách, že to byla správná volba.