Loading

Ubytování v Zábřehu

(0 objektů + 12 objektů v okolí 25 km)

Chata Radana

Bludov (okres Šumperk) (Zábřeh 8,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na ok...
Chata s dětským bazénem, stolním tenisem

Penzion Stará sokolovna

Šumperk (Zábřeh 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné apartmány v podhůří Jeseníků

Chata Kateřinka

Písařov (Zábřeh 14,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Domácí atmosféra v nové zděné chatě

Chalupa pod strání

Ruda nad Moravou (Zábřeh 15,9 km vzdušně), na okraji obce...
Útulná chalupa v krásném prostředí...

Roubenka Moravský Karlov

Červená Voda - Moravský Karlov (Zábřeh 17,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Útulná nová roubenka s bazénem a krbem

Hostinec Peterka

Petrov nad Desnou (Zábřeh 17,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Vláček pro děti, kuželna a dobré pivo!

Chalupa Orlička

Výprachtice (Zábřeh 18,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na samotě, na horách, u vleku

Penzion a apartmány Skipark Hraběšice

Hraběšice (Zábřeh 18,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Přímo na sjezdovce, moderní ubytování

Penzion Patriot

Výprachtice (Zábřeh 18,9 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Domácí atmosféra, wellness centrum

Penzion Chata pod sjezdovkou

Čenkovice (Zábřeh 19,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Penzión s bazénom aj detským vybavením
1 - 12 / 12

Zábřeh

Zábřeh 1

U přehrady Nemilky

Chcete si letošní prázdniny užít opravdu ve velkém? Pak se určitě zkuste zaměřit na možnosti Olomouckého kraje. A především na ty, které Vám nabízí okres Šumperk. V něm se totiž potěší jak milovníci přírody, tak nadšenci do památek a kultury.

Jedním z míst, které stojí za to prozkoumat je i město Zábřeh. Protože je Zábřehů na světě víc, možná ho budete znát spíše pod označením Zábřeh na Moravě.

Město leží na řece Moravská Sázava a obklopuje ho velmi úrodná krajina. Ta je protknuta pozvolna narůstajícím pásmem lesů, které se táhnou po hranici s Pardubickým krajem. Jen kousek od centra objevíte rybník Zábřeh a vodní nádrž Nemilku. Ta sice k městu nepatří, ale je velmi dostupná i pěšky.

Jestli se rozhodnete, že byste rádi prozkoumali i další z okolních měst, určitě si zajeďte do nedalekého Šumperka. Líbit se Vám bude i v Mohelnici a Lanškrouně.

Poprvé se o Zábřehu dozvídáme ve 13. století. Stejně jako spousta dalších měst vznikl na popud Přemysla Otakara II., který jím chtěl patrně zabezpečit některou z obchodních cest. Ve městě vznikl hrad i několik rybníků. Panství poté často střídalo majitele. A to jak z důvodů vymření rodů, tak proto, že páni byli mnohdy postiženi značnou finanční nepřízní.

I když se obyvatelům Zábřehu celkem dařilo, ani jim se pohromy až tak úplně nevyhnuly. Krom nemocí, které vyhubily značnou část místních bylo město sužováno požáry. Z toho důvodu se dočkalo zcela nové historické zástavby. Další impulz pro rozkvět přišel se zavedením železnice. Dnes je Zábřeh spíše průmyslovým městem, které však těží i ze svého kulturního dědictví.

Zábřeh 2

Kam v Zábřehu na výlet?

Hlavní atrakcí ve městě je zámek Zábřeh. Ten byl přebudován z původního hradu a dnes v něm najdete kanceláře obecního úřadu. Zajímavou zastávku představuje budova radnice, ve které sídlí galerie.

Nadšenci do dobové architektury by neměli vynechat procházku po městském jádru. Pokud se budete pozorně dívat, zaregistrujete dům Pod Podloubím. Ten je jednou ze staveb, kterým se podařilo přežít notnou část historie až do dnešních dnů. Neméně poutavé jsou i zbytky původního opevnění, městské kašny a morový sloup na hlavním náměstí. Cestou z města se dost možná setkáte i se Šubrtovou kapličkou.

Za dalšími památkami nemusíte jezdit nijak daleko. V sousedním Nemile je Vám plně k dispozici místní tvrz. Trochu dál, ale stále v přijatelné vzdálenosti je turisticky oblíbený zámek Velké Losiny. Ten se, bohužel, nedostal do povědomí turistů jen díky svému povedenému architektonickému vzezření, ale spíš kvůli neblaze proslulým čarodějnickým procesům.

Malým princům a princeznám se zalíbí i na zámku Úsov. Během chvilky dorazíte i do zámku v Moravské Třebové a Javoříčských jeskyní. Jestli už u nich budete, zajeďte se podívat i na velmi krásné Mladečské jeskyně.

O pestrý kulturní program se postará návštěva vzdálenější Litomyšle. Ta je považována za jedno z nejkrásnějších měst v Česku. A myslíme, že právem. Stačí, když se zajdete podívat na zámek Litomyšl, který je na světovém seznamu UNESCO a uvidíte sami.

Aktivní pohyb v Zábřehu a okolí

V létě protáhněte tělo ve venkovní posilovně či v plaveckém areálu Zábřeh. Ten je mimo jiné vybaven i službami spojenými s wellness. V Zábřehu fungují i tenisové kurty a bowlingová hala. Trochu náročnější aktivity Vám pak dopřeje Sport & Relax areál Bozeňov, ve kterém je adrenalin park. Stejně tak je Vám tu k dispozici wellness zóna a několik dalších sportovišť.

Zábřeh 3

V zimě počítejte s tím, že za lyžováním bude potřeba vyjet někam za hranice města. Ve velmi dobré vzdálenosti, kterou zvládnete i s dětmi, je třeba Ski areál Zborov Háječek. Oblíbeným cílem lyžařů je i Ski areál Heroltice. Za příznivých sněhových podmínek jde v okolí města běžkovat.

Kde se ubytovat?

V Zábřehu funguje cenově dostupný hotel. Pro větší klid na cestách Vám doporučíme pronájem ubytování v soukromí. V odlehlé městské části Bozeňov objevíte komfortně vybavený hotel, rodinný penzion i kemp pro méně náročné. Cestovatelům po vlastní ose bude nejvíc vyhovovat nájem rekreační chaty, nebo chalupy.

Zábřeh na Moravě je krásné město, které si i přes svůj hospodářský rozkvět posledního století udržuje kus ze svého původního rázu. Zároveň se jedná o méně turisticky vytížené místo. Na své dovolené si tedy vychutnáte kvalitní porci nikým nerušeného odpočinku a zábavy.