Loading

Ubytování na Králickém Sněžníku

(35 objektů)

Chalupa Majdalenka

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.

Chata Jesenka

Lipová-lázně, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horská chata blízko koupaliště a vleku!

Chalupa pod Sviní horou

Malá Morava, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pohádková chalupa se saunou v Jeseníkách

Chalupa u Frimlů

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
vyhřívaný bazén pod širým nebem od 05/19

Penzion Pod Slamníkem

Dolní Morava, v rekreační oblasti, u vleku
Penzion s bazénem a vírivkou u sjezdovky

Chalupa pod strání

Ruda nad Moravou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulná chalupa v krásném prostředí...

Chalupa v lese

Králíky (okres Ústí nad Orlicí), mimo obce / města, u potoka
Místo, kam se budete chtít vracet.

Roubenka Rozárka I

Staré Město pod Sněžníkem, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Roubenka s bazénem přímo u sjezdovek

Ubytování Antony

Bělá pod Pradědem, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemná a útulná chalupa se saunou

Chalupa Svatební dar

Dolní Morava, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Samota u lesa s vyhlídkou na sjezdovky.
1 - 35 / 35

Králický Sněžník

Daleko od městského stereotypu? Zvolte dovolenou v Králickém Sněžníku

Králický Sněžník je třetím nejvyšším pohořím v České republice, které leží na severu Moravy. Severně přímo hraničí s Polskem a tyčí se mezi Orlickými a Rychlebskými horami.

Králický Sněžník 1

Jihozápadní část pohoří sousedí s druhým nejvyšším pohořím České republiky, a to s Hrubým Jeseníkem. Na jihu pak plynule přechází v Hanušovickou vrchovinu. Katastrálně toto pohoří spadá jak do okresu Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji, tak do okresu Šumperk v Olomouckém kraji.

Králický Sněžník je pohoří mezi horami, které je vhodné jak pro letní vysokohorskou turistiku, cyklistiku nebo zimní dovolenou strávenou na lyžích.

Území Králického Sněžníku je rájem pro turisty

Přes 1 700 hektarů plochy Králického Sněžníku tvoří národní přírodní rezervace Králický Sněžník. Ta je součástí stejnojmenného přírodního parku, který je chráněným územím o rozloze 52 km2. Předmětem ochrany jsou kamenná moře, krasové jeskyně i mrazové sruby, dále vzácní živočichové a chráněné rostliny. Při letních túrách můžete například na vlastní nebezpečí prozkoumat Patzeltovu jeskyni.

Nejvyšší horou Králického Sněžníku je stejnojmenná hora, jejíž vrchol se nachází v nadmořské výšce 1 424 m n. m. Hora leží na polské hranici a zajímavostí je, že pod jejím vrcholem ve výšce 1 380 m n. m. najdete studánku, kde začíná pramenit řeka Morava. Řeka Morava je sjízdná, a proto je oblíbená i u vodáků.

Jedním z Vašich turistických cílů může být výšlap na hraniční horu Klepáč (1 144 m n. m.). Vody, které stékají z jejích svahů, se vlévají do tří různých moří. Tedy vody ze západních svahů tečou do Baltského moře, jižní vody stékají do Severního moře a východní vody se vlévají do Černého moře. Na vrcholu hory stojí dřevěná rozhledna s vyhlídkovou plošinou ve výšce 22 metrů. Z ní je daleký výhled na všechny světové strany, takže při hezkém počasí uvidíte Králický Sněžník, nedaleké Orlické hory, Jeseníky, Polsko, ale i Krkonoše nebo při dobré viditelnosti i Českomoravskou vrchovinu.

Projít můžete také 14 kilometrovou naučnou stezku Králický Sněžník, která začíná v Dolní Moravě a končí na hoře Králický Sněžník. Po cestě narazíte na několik pramenů nebo třeba odbočíte k vodopádu Pod Strašidly. Nedaleko Dolní Moravy je u stezky vodopád Na Hlubokém potoce či vodopád nedaleko Mléčného pramene.

Králický Sněžník 2

Kromě vysokohorské turistiky je to však skvělé místo i pro vysokohorskou cyklistiku. Celé pohoří je propleteno různými cyklostezkami o různých délkách a různých náročnostech.

Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí je však Stezka v oblacích. Na ni Vás přivede modrá turistická trasa, která začíná na parkovišti Pod Klepáčem a prochází přes Ski areál Dolní Morava. Zde se můžete zastavit v jakékoliv roční době a užít si nabízené atrakce. V letní sezóně si nejen děti užijí například bobovou dráhu, adrenalin park, bagjump, discgolf a pod.

V zimě je zase připraveno několik běžeckých lyžařských tras a sjezdovek, a to i pro večerní lyžování, sáňkování i již zmíněná bobová dráha. Z areálu pak můžete pokračovat dále po modré trase nebo vyjet lanovkou Sněžník přímo ke Stezce v oblacích. Tato rozhledna Vám z výšky 55 metrů poskytne nádherný výhled do okolí. Na stezce si také vyzkoušíte trošku adrenalinu v podobě sítě vysoko nad zemí nebo nejdelšího suchého tobogánu v České republice o délce 100 metrů.

Další tipy na výlety na území Králického Sněžníku

Pokud hledáte místo, ve kterém uniknete od městského života, věřte, že Králický Sněžník je přesně to místo, které hledáte. Kromě pár malých vesniček a několika lyžařských středisek zde převážně nenajdete nic jiného, než přírodu.

Mezi větší města v okolí můžeme zařadit Staré Město, Králíky či Hanušovice. V Hanušovicích se vaří pivo Holba a tak stojí za návštěvu například pivovar nebo Pivovarské muzeum.

Nedaleko Hanušovic se také nachází obora Počátka, která slouží k chovu muflonů, daňků a jelenů. Vstup do obory je možný po dohodě, převážně mimo loveckou sezónu a je oblíbeným místem fotografů.

Králíkách můžete v netradičním Muzeu celnictví prozkoumat tento proces od starého Egypta po současnost nebo se dozvědět více o výstroji vojáků či obrněných transportérech ve Vojenském muzeu. Historii vojenství se také věnuje Vojenské Muzeum ve Starém Městě.

Králický Sněžník 3

Ubytování v Kralickém Sněžníku

Vzhledem k tomu, že Králický Sněžník je oblíbenou turistickou destinací, jak v zimě pro úžasné sněhové podmínky, tak v létě pro místy nedotčenou přírodu, doporučujeme si zarezervovat ubytování co nejdříve. Luxusní ubytování najdete například ve wellness hotelu v Dolní Moravě přímo u sjezdovky.

V blízkosti lyžařských center najdete i další hotely, penziony či apartmány. Levné ubytování nabízí taky ubytování v soukromí. Krásy přírody a zasněžené scenérie si užijete při ubytování v horských chatách a chalupách. V teplém počasí ocení nejen vodáci možnost kempovat jak ve stanech, tak i ve vlastním karavanu v Dolní Moravě. Možností ubytování je dost a je z čeho vybírat, ale s rezervací neotálejte příliš dlouho.

Králický Sněžník je zajímavé místo pro všechny typy dovolené či víkendové pobyty. Lidé zde rádi tráví letní dovolenou v přírodě nebo si často užívají bohatou sněhovou nadílku. Je zde bohaté sportovní vyžití, ale i mnoho míst pro odpočinek. Lanovky Vás pohodlně zavezou až k vrcholkům hor, takže si můžete vychutnávat procházky po hřebenech hor a kochat se dalekými výhledy na krásný kus naší země.

Názory a doporučení

Alena Zezulková (ubytovatel) 19.3.2019
Nacházíme se mezi střediskem Dolní Morava (3 km) a střediskem Buková Hora (6 km). Pastvinská přehrada je vzdálená 15 km.
Zuzana Fialová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 9.3.2019
Hodně možností k rekreaci v zimě i v létě.
Jan Michlů (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 26.2.2019
Příroda, aktivity (jak v létě, tak v zimě)