Loading

Ubytování v Ostružné

(2 objekty + 28 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Štefana

Ostružná, v rekreační oblasti
Penzion v blízkosti lyžařských středisek

Chata U Javoru

Ostružná, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata u lesa, nedaleko stanice lanovky

Roubenka Rozárka I

Staré Město pod Sněžníkem (Ostružná 4,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Roubenka s bazénem přímo u sjezdovek

Roubenka Rozárka II

Staré Město pod Sněžníkem (Ostružná 4,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Komfortná roubenka s bazénem, u vleku.

Dům U ospalého heligónu

Lipová-lázně (Ostružná 5,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion se saunou, v Jeseníkách

Hotýlek U Kance

Lipová-lázně (Ostružná 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion se stylovou restaurací

Penzion & apartmány Stará škola

Vikantice (Ostružná 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v penzionu se saunou

Chata Pod Horou

Staré Město pod Sněžníkem (Ostružná 7,8 km vzdušně), v obci...
Krásné ubytování na čistém vzduchu

Chata Jesenka

Lipová-lázně (Ostružná 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horská chata blízko koupaliště a vleku!

Apartmán Dahepo Červenohorské sedlo

Loučná nad Desnou (Ostružná 9,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraj...
Výhodný apartmán pro skvělou dovolenou
1 - 30 / 30

Ostružná

Ostružná 1

Ostružná – skiareál pro rodiny s dětmi

Obec Ostružná se nachází v Ramzovském sedle v Jeseníkách na pomyslné spojnici mezi Pradědem a Králickým Sněžníkem. V zimě je oblast oblíbená díky lyžařskému areálu JONAS PARK, který je speciálně uzpůsobený i pro děti a mnoha běžkařským tratím. V letních měsících se do Ostružné vydávají milovníci horské turistiky, sjezdů na horských kolech a příznivci geocachingu. V okolí je celá řada přírodních zajímavostí a historických památek a panují zde ideální podmínky pro sběr hub a borůvek.

Ostružná – historie a současnost

Ostružná leží přesně na moravsko - slezské hranici u státní hranice s Polskem v Olomouckém krajiokrese Jeseník. Do stejnojmenného okresního města Jeseník je to 11 kilometrů. Obec byla založená v roce 1561 a původně se jmenovala Sparrenhau. Její název odkazoval k rubání klád, protože většina obyvatel byla povoláním dřevorubci, lesníci a dřevaři. V roce 1794 byl dokončen kostel svatých Tří králů, který je dodnes dominantou obce. V 19. století byla v Ostružné jediná továrna na zinkové barvy v Rakousku - Uhersku.

Ostružná 2

Na počátku 20. století začali objevovat Ostružnou turisté a cestovní ruch začal pomalu nahrazovat tradiční lesnictví a dřevařskou výrobu. V Ostružné a jejích přilehlých částech vznikly lyžařské areály Ski areál Ramzová a Ski areál Petříkov a oblast se stala důležitým centrem pro zimní sporty. V roce 1997 se Ostružná připojila do Euroregionu Praděd.

Skiareál Ostružná

Lyžařský areál JONAS park je koncipovaný hlavně pro rodiny s dětmi. Nabízí moderní dětský park s vlekem uzpůsobeným pro děti a pohyblivým pásem. Pro ty nejmenší je tu připravený kolotoč. Děti i dospělí si můžou vyzkoušet snowtubing, tedy jízdu z kopce na nafukovacích kruzích. Pro návštěvníky je tu k dispozici lyžařská škola a školička, půjčovna sportovního náčiní, servis a občerstvení. Dovolenou s dětmi si tu opravdu užijete. Upravené běžecké tratě vedou na hory Paprsek, Kralický Sněžník, Šerák, Praděd, Ramzová (lanovka na Šerák) a Petříkov. Parkování je v areálu zadarmo a k dispozici je i svoz skibusem od vlaku.

Na své si zde přijdou i pokročilí lyžaři a snowboardisté. Ti se mohou vyřádit na řadě skoků a překážek ve Funparku a Snow parku. Pro zdatné lyžaře je připravená slalomová trať s časomírou a sjezdovka s klopenými zatáčkami a tunelem.

Ostružná 3

Pokud toho nebudete mít za celý den dost, je možné vyrazit na večerní lyžování. Sjezdovky, které patří do Skiresortu Černá hora – Pec, propojují linkové skibusy a je možné na nich jezdit na jeden skipas. Příznivci adrenalinových sportů můžou vyrazit na značené skialpinistické trasy, které se nacházejí v okolí Pece pod Sněžkou.

Ubytování v Ostružné pro lyžaře i cyklisty

V Ostružné je možné sehnat ubytování v horských chatách, penzionech nebo apartmánech s kuchyňkou. Většina nabízených pokojů je s příslušenstvím a k dispozici je i bezbariérové ubytování. Některé ubytovací kapacity nabízejí společnou kuchyni, jídelnu, dětský koutek s hračkami a hrami a místnosti na uschování kol a lyžařského vybavení. Najdete tu dokonce i možnost ubytování s domácími mazlíčky. V širším okolí se můžete ubytovat v některém z hotelů nebo privátů.

Obec Ostružná je atraktivní během celého roku. Přijeďte si v zimě zalyžovat nebo v létě za turistikou, na kola, za geocachingem nebo na borůvky. Pobyt v této krásné části Jeseníků ve Vás jistě zanechá krásné vzpomínky.