Loading

Ubytování v Hrubém Jeseníku

(35 objektů)

Apartmán Dahepo Červenohorské sedlo

Loučná nad Desnou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Výhodný apartmán pro skvělou dovolenou

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Vila Břidličná

Břidličná, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vila s bazénem a výhledem na Praděd!

Sýkorova chalupa

Světlá Hora, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v oáze klidu a pohody

Hotel Červenohorské sedlo

Loučná nad Desnou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Hotel s wellness v lyžařském středisku

Apartmány Divoký Anděl

Dolní Moravice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Luxusní ubytování na Jižní Moravě

Penzion Eva

Sobotín, v obci / ve městě
Útulně zařízené ubytování na Moravě

Chata 7 dvorů

Vernířovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylová chata v prostředí Jeseníků

Chata "U Mě"

Malá Morávka, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Ubytování u ski areálu Kopřivná

Penzion Pod strání

Malá Morávka, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky
1 - 35 / 35

Hrubý Jeseník

Hrubý Jeseník 1

Hrubý Jeseník, pohoří srdcovitého tvaru, je obklopeno ze všech stran menšími vrchovinami. Jihozápadně leží Hanušovická vrchovina, západně Králický Sněžník, severozápadně Rychlebské hory, severovýchodně Zlatohorská vrchovina a jihovýchodně Nízký Jeseník. V samotném srdci Hrubého Jeseníku se do výšky 1 491 m n. m. tyčí hora Praděd, nejvyšší hora tohoto pohoří.

Celá oblast spadá i díky skalním útesům a divoké přírodě do chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Hrubý Jeseník je druhé nejvyšší pohoří České republiky a najdete ho v severním výběžku Moravy, v Olomouckém kraji, v okrese Šumperk. Je to velmi oblíbená dovolenková destinace nejen Čechů, Slováků a Poláků, ale i dalších návštěvníků, kteří vyráží za aktivní dovolenou i relaxačním pobytem.

Drsná příroda Hrubého Jeseníku

Vaši dovolenou můžete začít pěšky či na kole. Hrubý Jeseník je protkán turistickými trasami a cyklostezkami, které vedou nejen k přírodním zajímavostem. Tak se můžete například procházet po hřebenech hor nebo v jejich údolí objevovat některé z větších či menších vodopádů.

Velkým lákadlem je hora Praděd. Na ní se totiž nachází 146,5 metru vysoký televizní vysílač. Vysílač návštěvníkům nabízí jak možnost ubytování v hotelu či ubytovně, občerstvení v restauraci, tak samozřejmě také rozhlednu. Vyhlídková plošina je ve výšce 73 metrů od země a vede na ni i výtah. Svým umístěním ve výšce 1562,8 m n. m. se stává po Sněžce druhým nevyšším místem v České republice. Při dobré viditelnosti je možné zahlédnout Krkonoše, Beskydy, Malou Fatru a při velké dávce štěstí i Vysoké Tatry.

V okolí vrcholu Pradědu se nachází národní přírodní rezervace Praděd, kterou prochází několik turistických tras vedoucích například ke Královskému vodopádu, k vodopádům Bílé Opavy či k vodopádu Karlova Studánka. Turistické trasy jsou různých náročností, takže byste se měli připravit i na různé lávky a žebříky.

Kromě NPR Praděd najdete v Hrubém Jeseníku i další krásná přírodní území. Například v národní přírodní rezervaci Šerák – Keprník objevíte zajímavé lesy, skalní útvary, další vodopády. Navíc si zde můžete vyzkoušet paragliding. Zajímavý skalní útvar s názvem Kamenné okno najdete v přírodní rezervaci Sněžná kotlina. V zimě je to místo, jak už název napovídá, kde je velké množství sněhu. Proto se zde často tvoří i laviny, které tvarují povrch.

Hrubý Jeseník 2

přírodní rezervaci Vysoký vodopád zase najdete nejvyšší vodopád v CHKO Jeseníky. Kaskádovitý vodopád o výšce 45 metrů Vás určitě uchvátí hned na první pohled. Národní přírodní rezervace Rejvíz zase zahrnuje největší vrchovištní rašeliniště na Moravě. Uvidíte zde močály i mechové jezírko. Při svých toulkách lesy možná narazíte také kromě rozhleden na zříceninu některých z hradů.

A takových zajímavých míst je v Hrubém Jeseníku snad nespočet. Vytáhněte tedy pohorky, trekingové hole nebo kolo a užívejte si krásu divoké přírody, vodopádů a pralesa. A pokud byste vyjeli i trochu dál, asi 20 kilometrů od Velkých LosinKrálickém Sněžníku je stezka v oblacích, která nabízí nádherný pohled na okolní vrcholy. Schválně, zda z něj uvidíte i vysílač na Pradědu.

Ani s dětmi se rozhodně nudit nebudete. Zábavu i pořádnou pohybovou aktivitu si užijí děti i dospělí například v bikeparku Kareš. V Koutech nad Desnou se nachází Pohádkový les. Je to přírodní skanzen dřevěných soch. Ze skanzenu pak můžete jít pěšky po červené nebo vyjet lanovkou Dlouhé stráně na Medvědí horu. Tam si vyšlápnete na rozhlednu u Tetřeví chaty a z několika stanovišť uvidíte vrcholky Jeseníku.

A pokud Vám síly stačí, můžete projít okružní naučnou stezku Rysí skála. Během 1,8 km dlouhé trasy potkáte další vyřezané sochy i altánek s vyhlídkou do okolí. V baru U Medvěda si můžete dát zmrzlinu a na zpáteční cestě si zahrát třeba discgolf. Z Medvědí hory vede několik různých cyklostezek, takže ani kolo nebudete brát zbytečně. Asi 2 kilometry od Tetřeví chaty dále po červené dojdete k vodní nádrži Dlouhé stráně – horní. Zde je přečerpávací vodní elektrárna a je možné ji navštívit a absolvovat krátkou exkurzi.

Hrubý Jeseník – za kulturou, lázeňským pobytem nebo luxusní lyžovačkou

Oblast Hrubého Jeseníku nabízí také kromě tak trochu syrové přírody i bohaté kulturní vyžití. Malou přírodní zajímavostí je v centru Karlovy Studánky vodotrysk. Pokud přijedete na zimní dovolenou, je pravděpodobné, že místo něj uvidíte ledotrysk. Vodotrysk totiž velmi často zamrzá.

Velký renesanční zámek ve Velkých Losinách inspiroval Kaplického k napsání svého díla Kladivo na čarodějnice. Dnes však v zámku uvidíte díla různých světových malířů, sbírku zbraní či barokní kapli. Naopak v zámku JanoviceRýmařově se nachází spíše muzeum a různé výstavy. V Šumperku zase můžete navštívit Expozici čarodějnických procesů, v Jeseníku se zase pobavíte v muzeu kostek.

V mikroregionu Hrubého Jeseníku jsou také velmi bohaté možnosti sportovního vyžití. Kromě již zmíněné pěší turistiky, vysokohorské turistiky či cykloturistiky, si můžete vyzkoušet paragliding, discgolf, minigolf a golf, zažít adrenalin v některém z bikeparků, zajezdit si na inline dráze, zdolat lezeckou stěnu, sjet bobovou dráhu či si zaplavat na koupališti nebo v bazénu.

Hrubý Jeseník 3

Avšak hlavním lákadlem je zimní sezóna. Téměř na každém kroku zde najdete ski areály i snowparky. Na výběr je například ski areál Ludvíkov, Karlova Studánka, Jeseníky, Andělská Hora apod. Většina tolik oblíbených turistických tras se pod náporem sněhu mění v krásné a dlouhé lyžařské běžecké trasy. Na nich uvidíte téměř pohádkovou zimu a zasněžené vrcholky hor i prašanem bohatě pocukrované stromy.

Hrubý Jeseník láká lidi všech věkových kategorií k odpočinku a relaxaci. A že je výběr poměrně široký. Wellness, masáže, sauny a lázeňské procedury můžete vyzkoušet v lázních Jeseník, Velké Losiny, Karlova Studánka nebo v lázních Lipová. Například v Karlově studánce jsou jak horské lázně, tak i pivní lázně s wellness centrem. Kromě lázní jsou v okolí i různá další wellness centra, např. v Bruntále, v Karlově a ve wellness hotelích. Určitě si vyberete.

Ubytujte se v Hrubém Jeseníku podle Vašich potřeb

Hrubý Jeseník nabízí mnoho variant, jak strávit svoji dovolenou či víkendový pobyt. Ať už vyrážíte za kulturou, sportem či relaxem, budou se Vám hodit rady ohledně ubytování. Vzhledem k tomu, že se jedná o oblíbenou destinaci, je si třeba zamluvit ubytování předem. I díky tomu budete mít bohatý výběr možností. V okolí Hrubého Jeseníku najdete snad všechny typy ubytování všech cenových kategorií.

Dlouhodobý relaxační pobyt si nelépe užijete v lázních, který můžete spojit s nějakým z nabízených pobytových balíčků. K dispozici je Vám mnoho hotelů o různém počtu hvězdiček. Standardní ubytování nabízejí penzionyapartmány. Netradiční ubytování najdete například v hotelu televizního vysílače na Pradědu či na ranči.

Levné ubytování najdete v soukromí nebo si můžete pronajmout některou z nabízených chat. Ubytovat se také můžete v kempu, kde je možnost ubytovat se v chatkách, stanech nebo karavanech.

Pobyt v Hrubém Jeseníku je skvělý v každé roční době. Ať už vyrážíte za turistikou, sportem, sněhem nebo lázeňským wellness pobytem, budete mít stále co dělat. Nuda Vám rozhodně nehrozí. Proto už neváhejte ani minutu a užijte si dobrodružství, které na Vás čeká.

Názory a doporučení

Lenka Knytlová (starší pár - návštěvník) 18.7.2019
Dolní Morava - Stezka v oblacích
Ivana (rodina s malými dětmi - návštěvník) 15.7.2019
Je možno navštívit termální lázně, papírnu - muzeum, zámek.
Ing. Lubomír Jegla (ubytovatel) 2.7.2019
Ideální letní turistika (pěšky i na kole), zimní lyžování - Karlov, Čerták, Kopřivná, Praděd (i běžky), nádherná příroda. Nedaleko jsou známé lázně Karlova Studánka.
Kateřina Tarkotová (mladý pár - návštěvník) 26.6.2019
Možnost vyžití ve všech směrech...
Liba Kopecká (skupina - návštěvník) 17.6.2019
Statek Tylov si zaslouží, pro případné zájemce na ubytování, připomenout i dobrou strategickou polohu pro podnikání výletů do okolí, Slezská Harta, Rešovské vodopády aj. Statek prostě nemá chybu. Dycky Statek Tylov !
Irina Avilova (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.6.2019
Termaly.
Ludmila Šíbová (skupina - návštěvník) 16.6.2019
Jeseníky jsou krásné a pro turistiku jako stvořené
VÁCLAV KLUSÁK +2 (starší pár - návštěvník) 29.5.2019
JE NĚCO LEPŠÍHO NEŽ VELKÉ LOSINY - NENÍ !!!!!
KLUSÁK+2 KLUSÁK (rodina s malými dětmi - návštěvník) 26.5.2019
JESENÍKY, CO DODAT, TO MLUVÍ SAMO ZA SEBE !!!!
Markéta Válková (mladý pár - návštěvník) 15.5.2019
Region Vás uchvátí nádhernou přírodou a rozmanitým terénem.