Loading

Ubytování v Lipové-lázních

(5 objektů + 31 objektů v okolí 25 km)

Dům U ospalého heligónu

Lipová-lázně, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion se saunou, v Jeseníkách

Penzion Lipůvka

Lipová-lázně, v obci / ve městě, na horách
Divadelní penzion - chráněné pracoviště

Penzion Na Myslivně

Lipová-lázně, v obci / ve městě
Penzión v horskom prostredí

Hotýlek U Kance

Lipová-lázně, v obci / ve městě
Penzion se stylovou restaurací

Chata Jesenka

Lipová-lázně, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horská chata blízko koupaliště a vleku!

Apartmán Ranch Eden

Jeseník (Lipová-lázně 2,4 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
V pohádkovém prostředí, na samotě!

Apartmány Na Hájovně

Jeseník - Jeseník-lázně (Lipová-lázně 2,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Výhodná poloha apartmánů, skvělá cena

Penzion Jeseník

Jeseník (Lipová-lázně 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Ubytování v centru s výhledem na Praděd

Ubytování ALJA

Jeseník (Lipová-lázně 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Pokoje v klidné části Jeseníku

Chata U Javoru

Ostružná (Lipová-lázně 6,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata u lesa, nedaleko stanice lanovky
1 - 36 / 36

Lipová-lázně

Lipová-lázně 1

Poznejte oázu klidu a pohody v srdci Rychlebských hor

V nejsevernější výspě Olomouckého kraje, v okrese Jeseník, se rozkládá půvabná obec Lipová-lázně. Zamiluje si ji nejen každý, kdo si chce užít příjemný pobyt na horách plný relaxu, ale také všichni, jež mají chuť spatřit hezké památky.

Za návštěvu však stojí i okolí, pyšnící se zajímavými místy, která nesmíte minout. Navíc, krásná příroda, levné ubytování a sportovní vyžití, už jen to je důvod, proč do Jeseníků na dovolenou zamířit.

Lipová-lázně, Mekka milovníků odpočinku, patří mezi nejkrásnější místa na česko-polském pomezí, která nesmíte minout. Přestože jeho kořeny sahají hluboko do historie, vděčí toto relaxační centrum za svůj vznik hlavně bylinkáři Johannu Schrothovi. Byl to právě on, kdo začal s léčebnými kúrami, jež následně jeho potomci dovedli k dokonalosti. Těšit se tak můžete na luxusní lázně, stejně jako výhodné ubytování a krásnou přírodu v srdci Jeseníků.

Proč se do obce Lipová-lázně vydat?

Dovolená v Olomouckém kraji je jako stvořená pro všechny, kdo si chtějí užít klidný pobyt v jedné z nejkrásnějších oblastí v ČR, a zároveň něco udělat pro své zdraví. Patříte-li mezi ně, vězte, že božský klid a pohodu, kterou Vám lázně Dolní Lipová nabídnou, si skutečně zamilujete. Taktéž Vás zajisté potěší i pestrá nabídka wellness balíčků, z níž si vyberete. Samozřejmostí jsou i léčebné koupele, zábaly a masáže, jež Vám pomohou načerpat energii.

Oblíbená destinace Lipová-lázně však nabízí svým návštěvníkům nejen možnost odpočinku, ale i komfortní ubytování a zajímavé památky. Za zmínku určitě stojí klasicistní kostel z konce 18. století, a pastvou pro oči jsou také architektonicky přitažlivé lázeňské budovy. Milovníky historie určitě zaujme i Památník obětem Frývaldovské stávky. Jde o připomínku tragické události v roce 1931, kdy bylo několik stávkujících dělníků zastřeleno četnictvem.

Lipová-lázně 2

Do Lipové-lázně za relaxem i kulturou

Na své si však v této populární destinaci přijde i ten, kdo míří na dovolenou do Jeseníků spíše za kulturou. Navštívit může třeba expozici věnovanou dějinám lázeňství, kde se dozví více o počátcích léčebných procedur a jejich zakladateli.

Milovníci železnic si pak jistě oblíbí Muzeum Slezského Semmeringu. Lipová-lázně však dostane i rodiny s dětmi, na které čeká nejen výhodné ubytování, ale především oblíbená mini ZOO, se spoustou hezkých zvířátek.

Příjemný pobyt v Olomouckém kraji však potěší také sportovní nadšence, neboť aktivní dovolená v srdci hor stojí za to. V zimních měsících můžete navštívit Ski areál Lázeňský vrch, kde na Vás čeká oblíbené večerní lyžování a udržované sjezdovky s příslušenstvím.

Na své si však přijdete také v druhé polovině sezóny, kdy se můžete těšit třeba na tenisový turnaj. V závěru pobytu určitě navštivte také Lesní bar v Horní Lipové, unikát, jež jinde nenajdete.

V okolí Lipové-lázní se nudit nebudete

Toužíte-li po tom, užít si nezapomenutelné dobrodružství uprostřed hor, nemusíte zůstávat pouze na jednom místě, naopak. Užijte si příjemné procházky panenskou přírodou, anebo si udělejte výlet až na horu Smrk, odkud si užijete krásný výhled na Jeseníky.

Na své si však přijdou i milovníci cykloturistiky, pro které je připravena třeba stezka Johanna Schrotha. Kdo se nebojí, může zase navštívit největší jeskynní systém v ČR v nedaleké lokalitě Na Pomezí.

Dovolená v Rychlebských horách však nenabízí jen toulky malebnými vesnicemi a hlubokými lesy, ale také mnoho nádherných historických skvostů. Za zmínku určitě stojí zřícenina gotického hradu Rychleby, jež dříve střežil obchodní stezku vedoucí z Nisy do Hradce Králové.

Stejně tak si nesmíte nechat ujít ani město Javorník. Nachází se zde půvabný zámek Jánský Vrch, ubytování za babku a pro ty nejmenší je připravena hra Skryté příběhy.

Lipová-lázně 3

Naopak ten, kdo si chce užít zimních sportů do sytosti, nesmí minout nedalekou Bělou pod Pradědem, domov všech nadšenců do lyžování a snowboardingu. Dovolená na Olomoucku zaujme i milovníky romantiky, kteří si zase jistě užijí výlet k proslulým Vodopádům Stříbrného potoka, jež opravdu stojí za to. Na závěr Vašeho pobytu v Jeseníkách můžete zamířit na oběd do známé chaty Paprsek, anebo směřovat dál, třeba až na Kralický Sněžník.

Jak na nejvýhodnější ubytování v Lipové-lázních?

Oblíbené středisko relaxu a pohody situované uprostřed úchvatné přírody Rychlebských hor nabízí svým návštěvníkům nejen vynikající léčebné kúry, ale i levné ubytování. Vybírat si přitom můžete z mnoha hotelů, penzionů a apartmánů, jež v sobě snoubí nejlepší komfort a prvotřídní služby.

Na své si však přijdou i ti, kdo si chtějí užít výhodný pobyt za minimální ceny. Právě pro ně je pravena široká nabídka turistických chat, chalup, dřevěnic a nechybí ani ubytování v soukromí.

Máte chuť, dopřát si příjemnou dovolenou, spojenou s návštěvou wellness, péčí o tělo a výlety na ta nejúžasnější místa Jeseníků? Potom neváhejte a vydejte se za odpočinkem a novou energií do malebné obce Lipová-lázně již dnes.