Loading

Ubytování ve Staré Červené Vodě

(0 objektů + 31 objektů v okolí 25 km)

Ubytování na Roklinách

Černá Voda (Stará Červená Voda 2,2 km vzdušně), na samotě, u...
Na samote, pri lese Rychlebských hor

Ubytování Rychlebská Pohoda

Černá Voda (Stará Červená Voda 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán s výhledem na Rychlebské hory

Vila Miluška

Černá Voda (Stará Červená Voda 4,5 km vzdušně), na okraji ob...
Ideální ubytování pro cyklisty

Penzion Pohoda - apartmány

Česká Ves (Stará Červená Voda 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Jeseník Česká Ves rodinné apartmá až 4os

Vila Susi a Ředitelská vila

Jeseník (Stará Červená Voda 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Komfortní ubytování za výhodnou cenu

Penzion Zeyerka

Jeseník (Stará Červená Voda 10,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Nový PENZION PRO DOSPĚLÉ(18+) v Jeseníku

Apartmány Na Hájovně

Jeseník - Jeseník-lázně (Stará Červená Voda 10,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / n...
Výhodná poloha apartmánů, skvělá cena

Hotel Slovan

Jeseník (Stará Červená Voda 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní hotel v centru města Jeseník

Penzion Jeseník

Jeseník (Stará Červená Voda 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Ubytování v centru s výhledem na Praděd

Pension v Jeseníku

Jeseník (Stará Červená Voda 11,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní penzion na okraji Jeseníku
1 - 31 / 31

Stará Červená Voda

Stará Červená Voda 1

Hurá do Jeseníků

Uvažujete o dovolená na horách? Pak letos jednoznačně zvolte dovolenou v oblasti Jeseníků. Ty jsou totiž po právu považovány za jedny z našich nejkrásnějších hor. Navíc, oproti Beskydům či Krkonoším v nich není tak hustý turistický ruch. Takže si užijete takřka božský a nikým nerušený klid.

Jestli nevíte jistě, kterou destinaci byste si měli pro svůj pobyt vybrat, vsaďte na obec se jménem Stará Červená Voda. Ta je skoro na konci Olomouckého kraje v okrese Jeseník.

Leží téměř na hranici s Polskem, obklopená pásem hlubokého lesa. Mezi její devizy můžeme počítat i blízkost mnoha přírodních památek. Kousek jsou Rychlebské stezky, jeskyně Na Pomezí nebo Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník. Když se budete nudit, o zábavu se postará město Jeseník, sousední Černá Voda nebo Vidnava.

První zmínka o Staré Červené Vodě pochází z konce 13. století. Historikové však tvrdí, že k osídlení tu došlo už o několik desítek let dřív. Také víme, že se lidé v obci zabývali hlavně zemědělskou činností. Hlavně proto, že pod obec spadalo velké množství orné půdy. Vzhledem k obtížnému terénu si ale velká část pozemků nenašla svého stálého majitele. Některé prameny uvádí, že se tu někde těžilo i stříbro. S naprostou jistotou to však potvrdit úplně nejde.

V průběhu historie byla Stará Červená Voda zastávkou několika vojenských tažení. Některá z nich způsobila naprosté zpustošení obce, v jiných případech šlo o pouhé přenocování domácího vojska při obraně hranic. 19. století přineslo do málo obydleného regionu nevídaný rozkvět. Vyrostlo tu několik pil a pivovarů a dařilo se tu i některým menším řemeslům. Nedlouho poté se tu začal těžit kámen a kaolín. Dnes se Stará Červená Voda zaměřuje především na rozvoj turistiky a cestovního ruchu.

Kam se zajet podívat?

Stará Červená Voda 2

Hlavní památkou v obci je kostel Božího těla. Ačkoliv byl během staletí mnohokrát přestavěn, jeho základy sahají až do 13. století. Před vstupem do kostela si najděte pár minut k obdivu sloupu Nejsvětější trojice, který má i dnes velmi vysokou uměleckou hodnotu.

Při průchodu Starou Červenou Vodou Vás nejspíš zaujme i vysoké množství menších kaplí a božích muk různého stáří. V jejich sousedství nezřídka stojí i několik křížů. Ve Staré Červené Vodě jsou k vidění i staré kaolinové jámy, z nichž jedna v sobě dosud ukrývá přepravní tunel. V obci se také narodil nejsilnější člověk na světě, zápasník Emil Bahr.

Kdo rád cestuje po hradech a zámcích, ten by neměl minout tvrz ve městě Jeseník, ve kterém je pobočka Vlastivědného muzea Jesenicka. Opravdu zajímavý je i zámek Jánský vrch nebo zřícenina hradu Kaltenštejn.

Komu nevadí vyjet trochu dál, ten by měl určitě zvážit návštěvu zámku v Bruntálu, který je taktéž sídlem okresního muzea. Jestli máte pro strach uděláno a zajímá Vás historie čarodějnických procesů, povinnou zastávku pro Vás představuje zámek ve Velkých Losinách. Jen kousek od zámku je i manufaktura na výrobu papíru, která je spojená s muzeem stejného zaměření.

Relax a sport v okolí

Stará Červená Voda nemá ani jedno veřejnosti přístupné hřiště. Nejlepším řešením je tedy sbalit si batůžek a vyrazit na pěší túru po okolních lesích a kopcích. Kdo touží po koupání a relaxu, tomu budou vyhovovat termální lázně ve Velkých Losinách. Obdobné možnosti Vám nabídne i Aquacentrum v Šumperku.

V Jeseníku si naopak vyzkoušíte minigolf či se zabavíte v některé z bowlingových hal. Jeseník provozuje i tenisové kurty, takže je jisté, že pohybu si v létě užijete dosyta.

Věříme, že i lyžování Vás tu bude jednoznačně bavit. Kousek od Staré Červené Vody funguje Ski areál Lázeňský vrch. Lyžařské středisko má i Ramzová, Jeseník a Ostružná.

Stará Červená Voda 3

Nesmíme zapomenout ani na oblíbený areál Červenohorské sedlo v Bělé pod Pradědem. V Ostružné je také možné zkusit chůzi na sněžnicích a v Lipové – lázních naopak okusíte jízdu v psím spřežení.

Ubytování ve Staré Červené Vodě

Ve Staré Červené Vodě je několik ubytovacích zařízení. Na své si přijdou milovníci ubytování v penzionu i v soukromí. Jestli toužíte po spíše méně tradičním zážitku, určitě se Vám bude líbit cenově dostupné nocování na statku. Pro otrlejší, kteří se nebojí divoké přírody se hodí pronájem horské chalupy či chaty

Stará Červená Voda rozhodně není klasické horské středisko. Krom krásné scenérie tu na Vás čeká i široká paleta tradičních i méně obvyklých zážitků. Tato skvělá kombinace zaručuje, že na tuto dovolenou budete mile rádi vzpomínat.