Loading

Ubytování v Rychlebech

(23 objektů)

Chata Junior

Staré Město pod Sněžníkem - Kunčice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Horská chata u lyžařského střediska

Chata Jesenka

Lipová-lázně, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horská chata blízko koupaliště a vleku!

Chata Nová Seninka

Staré Město pod Sněžníkem, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzionového chata s restaurací v horách

Penzion Iluze

Staré Město pod Sněžníkem, v obci / ve městě, u potoka
V klidné oblasti, blízko atrakcí

Apartmán POHODA Javorník

Javorník (okres Jeseník), v obci / ve městě
Apartmán v blízkosti Rychlebských hor

Horská chalupa Everel

Ostružná, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulně zařízená chalupa se saunou

Ubytování Rychlebská Pohoda

Černá Voda, v obci / ve městě
Apartmán s výhledem na Rychlebské hory

Roubenka Rozárka I

Staré Město pod Sněžníkem, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Roubenka s bazénem přímo u sjezdovek

Apartmány Na Hájovně

Jeseník - Jeseník-lázně, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Výhodná poloha apartmánů, skvělá cena

Kunčice ubytování

Staré Město pod Sněžníkem, v rekreační oblasti, na horách
Útulné apartmány, vnitřní bazén, hřiště
1 - 23 / 23

Ubytování v Rychlebech

Ubytování v Rychlebech 1

Rychleby - atraktivní místo pro Vaši dovolenou

Rychleby jsou severozápadní regionem Slezska zahrnující Rychlebské hory a jejich blízké okolí. Díky své poloze tvoří severozápadní část Olomouckého kraje i okresu Jeseník a zároveň česko-polskou hranici

Jeho sousedy jsou pohoří Králický Sněžník a Hrubý Jeseník, a proto se Rychleby staly atraktivním místem pro dovolenou v nepříliš prozkoumané přírodě. Rychleby se tak v posledních letech staly oblastí, kde najdete klid a pohodu pro svůj pobyt.

Rychlebské hory nejsou přímo velehory, protože nejvyšší horou je Smrk (1 125 m n. m.). Avšak na území Rychleb se nachází mnoho přírodních zajímavostí, nádherných vyhlídek a přírodních památek.

Například okolí kopce Borový vrch (487 m n. m.) je národní přírodní památkou Borový. V této oblasti najdete mnoho menších žulových skalek, ve kterých vlivem povětrnostních podmínek vznikly skalní mísy a sedla.

V podobném duchu je i národní přírodní památka Venušiny misky na vrcholu Smolový (404 m n. m.). Do tohoto místa vede zelená turistická trasa z Vidnavy až ke zřícenině hradu Kaltenštejn. Nedaleko od této zříceniny pak najdeme asi 10 metrovou vysokou žulovou skálu s výklenky způsobenými erozí a dešťovou vodou.

Tou je přírodní památka Píšťala. Naučná stezka Rychlebskými horami, která začíná v Javorníku a končí u zříceniny Rychleby prochází přírodní rezervací Račí údolí. Ta se vyznačuje údolím s četnými skalními útvary. Mezi nejznámější patří Čertovy kazatelny s nádhernou vyhlídkou do okolí.

Rychleby jsou oblastí plné skrytých i známých jeskyní a útvarů. Nejstarší jeskyní v naší republice je jeskyně Na Špičáku, kam je dokonce i bezbariérový přístup. Ta tvoří rozsáhlý labyrint chodeb. Zato jeskyně Na Pomezí jsou tvořeny úzkými a vysokými chodbami a jsou největším jeskynním systémem u nás.

Ubytování v Rychlebech 2

Příroda, příroda, příroda

Kromě hustých lesů a značnému množství jeskyň najdeme v Rychlebech i vodní krásy. Tou první je přírodní památka Nýznerovské vodopády, která je také známá jako vodopády Stříbrného potoka.

Velký rybník je největším rybníkem na Rychlebsku a slouží hlavně pro chov ryb a jako hnízdiště pro různé druhy ptactva.

K dalším vodním plochám Rychleb patří i žulové zatopené lomy, kterými jsou například Žulový vrch u Žulového kopce (718 m n. m.), lom RampaČerné vodě nebo kaolínový lom Kaolínka u Vidnavy, který je často přirovnáván ke kanadským jezerům a její krajina ke krajině Divokého západu. Zatopené lomy jsou takovým symbolem Rychleb a turistům umožňují přírodní koupání.

Spojit návštěvu Rychlebských hor s kulturními památkami je určitě možné. Zastavte se například na zámku Jánský vrch, jenž je dominantou města Javorník. V zámku kromě klasických zámeckých interiérů uvidíte i unikátní expozici historických dýmek. Ta se se svým rozsahem stala největší expozicí dýmek ve střední Evropě. Zámek je součástí městské památkové zóny, která také zahrnuje historické centrum městaměšťanskými domy a kostel Nejsvětější Trojice.

Hudební nadšenci jistě ocení unikátní expozici hudebních nástrojů Ostružné. Expozice se nachází v horském hotelu Skiland a návštěvníci uvidí přes 700 exponátů z celého světa.

Rychleby je místem jak pro pěší turistiku, tak i pro cyklistiku. Například v Horní Lipové jsou tzv. Lipovské stezky – jedná se o dva soubory singletracků o několika tratích různých náročností. A nedaleko těchto tratí je pak soukromá minizoo, ve které si odpočnete a třeba se seznámíte s místními zvířaty.

V horkých dnes se zchladíte v některém ze zatopených žulových lomů, které umožňují přírodní koupání. V zimě jsou Rychleby propleteny trasami na běžecké lyžování a na jihu Rychlebských hor, kde se potkávají Jeseníky s Králickým Sněžníkem, je mnoho skiareálů.

A o tom, že se sjezdovému lyžování v Rychlebech daří, svědčí také nejdelší sjezdovka v České republice. Sjezdovka Šerák-Ramzová je dlouhá přes 3 kilometry má celkové převýšení 577 metrů a užijí si na ní jak začátečníci, tak i zkušení lyžaři.

Pokud vyrážíte hlavně za relaxací, pomezí Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor nabízí hned dvě lázeňské možnosti. Tou první jsou Priessnitzovy léčebné lázněJeseníku, které jsou nejstaršími vodoléčebnými lázněmi a byly založeny už v roce 1822.

Ubytování v Rychlebech 3

Tou druhou možností jsou Schrothovy léčebné lázněDolní Lipové. O těchto lázních se dozvíte více také v muzeu Johanna Schrotha. V obou lázních si užijete klid, pohodu a třeba vyzkoušíte bylinkové koupele, masáže nebo wellness balíčky.

Ubytování v Rychlebech

Ubytování v Rychlebech je poměrně levné. Oblíbené a nejčastější ubytování je v chatáchchalupách. Ty bývají k pronájmu celé, nebo jednotlivé pokoje. Tato forma ubytování však vytváří romantickou atmosféru v přírodě.

Další možností je ubytování v roubených chatách. Nenechte se ale pomýlit, je to luxusní ubytování za příznivou cenu. Kromě toho jsou k dispozici i penziony a ubytování v soukromí. Luxusní ubytování spojené s wellness najdete v hotelech nebo přímo v lázeňských domech.  

Rychleby je malebný kraj s místy s nedotčenou přírodou, unikátními žulovými skalami, zatopenými žulovými lomy i nádhernými vyhlídkami. Je to ideální místo pro dovolenou strávenou v přírodě nebo vhodným místem pro kombinaci s lázeňským komfortem.

Názory a doporučení

Marek Vrána (ubytovatel) 20.7.2019
Vzhled k poloze Starého Města 600 m nad mořem v letních měsících mírnější klima(např. neexistují tropické noci)
Zdeněk Netolička (ubytovatel) 14.7.2019
Ještě málo navštěvovaný, krásný, lázeňský región.
Lenka Hečková (ubytovatel) 13.7.2019
Krásná příroda, turistika, cyklistika.
Blanka Vašíčková (skupina - návštěvník) 8.7.2019
Na náš krátký pobyt určitě dostačující.
Pavla Antesová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 26.6.2019
Z důvodu kratšího pobytu nemohu hodnotit region
Veronika Černá (rodina s malými dětmi - návštěvník) 29.5.2019
Račí údolí, Javorník, Vidnava
Monika Homolová (ubytovatel) 14.5.2019
Pomezí Jeseníků a Rychlebských hor. Oboje nabízí nesčetné množství turistických cílů v létě - pro pěší i cyklisty, v zimě bohaté vyžití pro lyžaře. Nejčistší vzduch v republice, panenská příroda.
Petr Lipka (ubytovatel) 30.4.2019
Klid, čistý vzduch, krásná příroda
Zuzana Fialová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 9.3.2019
Hodně možností k rekreaci v zimě i v létě.