Loading

Ubytování ve Starém Městě pod Sněžníkem

(4 objekty + 24 objektů v okolí 25 km)

Roubenka Rozárka I

Staré Město pod Sněžníkem, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Roubenka s bazénem přímo u sjezdovek

Chata Pod Horou

Staré Město pod Sněžníkem, v obci / ve městě, u vleku
Krásné ubytování na čistém vzduchu

Apartmány 55

Staré Město pod Sněžníkem, v rekreační oblasti, u vleku
Pěkné apartmány u svahů lyž. střediska

Roubenka Rozárka II

Staré Město pod Sněžníkem, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortná roubenka s bazénem, u vleku.

Penzion & apartmány Stará škola

Vikantice (Staré Město pod Sněžníkem 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v penzionu se saunou

Chalupa pod Sviní horou

Malá Morava (Staré Město pod Sněžníkem 8,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Pohádková chalupa se saunou v Jeseníkách

Penzion U Štefana

Ostružná (Staré Město pod Sněžníkem 9,0 km vzdušně), v rekreační oblasti
Penzion v blízkosti lyžařských středisek

Chata U Javoru

Ostružná (Staré Město pod Sněžníkem 9,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Chata u lesa, nedaleko stanice lanovky

Penzion Pod Slamníkem

Dolní Morava (Staré Město pod Sněžníkem 9,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Penzion s bazénem a vírivkou u sjezdovky

Chalupa Svatební dar

Dolní Morava (Staré Město pod Sněžníkem 10,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Samota u lesa s vyhlídkou na sjezdovky.
1 - 28 / 28

Staré Město pod Sněžníkem

Staré Město pod Sněžníkem 1

Přesně na pomezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku, v okrese Šumperk, se rozkládá Staré Město pod Sněžníkem. Hezké místo pyšnící se mnoha památkami zaujme nejen všechny milovníky architektury, ale i ty, kdo míří na sever Moravy kvůli lyžování. Za prohlídku však stojí i okolí, tvořené ostrými vrcholky i hlubokými údolími. Navíc, levné ubytování, čistá příroda a boží klid, to vše k dovolené v Olomouckém kraji přímo vybízí.

Staré Město pod Sněžníkem, původně nazývané Goldek, či Zlatý kout, se pyšní kořeny, jež sahají až do roku 1325. Během staletí postupně vystřídalo mnoho majitelů, přežilo několik bitev, a také přírodních katastrof. Tolik vytouženého klidu se nakonec toto místo dočkalo až po skončení druhé světové války. Postupně dochází k jeho proměně v lákavou destinaci, která Vám dnes nabízí skvělé sportovní vyžití, výhodné ubytování a hezká místa, jež si zamilujete.

Proč Staré Město pod Sněžníkem navštívit?

Dovolená na severní Moravě je jako stvořená pro všechny milovníky architektury, kteří si v této malebné lokalitě skutečně přijdou na své. Prohlídku můžete začít na hlavním náměstí, kterému dominuje renesanční radnice s vyhlídkovou věží. Taktéž kašna s Neptunem a pozdně barokní sousoší z 19. století upoutá pozornost mnoha návštěvníků. Za zmínku pak samozřejmě stojí i kostel svaté Anny se zachovalou křížovou klenbou, tyčící se nad městem.

Procházka historickými slohy Vás možná zaujme natolik, že se rozhodnete zůstat ve městě pod Sněžníkem déle. Koneckonců, čeká na Vás ještě tolik zajímavostí, že za jeden den je stejně nemáte šanci všechny stihnout. Určitě se však musíte vydat do místního muzea, kde se dozvíte o dějinách Šumperska trochu více. Nicméně, litovat nebudou ani ti, které láká na dovolenou na Olomoucko spíše hudba, tanec a zábava.

Do Starého Města pod Sněžníkem za zážitky

Patříte-li mezi ně, můžete se těšit na bohatý společenský život, jež je jako stvořený pro všechny generace. Za zmínku určitě stojí červencové Bioslavnosti, spojené s návštěvou jarmarku a ochutnávkou zdravých pochoutek. Dům kultury taktéž pořádá i mnoho koncertů a přednášek na nejrůznější témata, z nichž si vyberete. Na rodiny s dětmi, jež si chtějí užít levný pobyt v podhůří Jeseníků, zase čeká každoroční Anenská pouť.

Staré Město pod Sněžníkem 2

Nicméně, oblíbené centrum klidu a pohody na úpatí Rychlebských hor si oblíbí i všichni milovníci sportu, které láká aktivní dovolená plná pohybu. V průběhu zimních měsíců je pro ně připraven ski areál Kunčice, kde si na své přijdou malí i velcí. Nechybí přitom ani stylové ubytování u sjezdovky, bez nutnosti dojíždění. Naopak v létě jistě uvítáte návštěvu místního sportovního areálu s víceúčelovým a minigolfovým hřištěm, i mnoha herními prvky pro děti.

Okolí Starého Města pod Sněžníkem stojí za to

V případě, že máte chuť užít si příjemnou dovolenou spojenou s nenáročnými výlety, určitě nemusíte zůstávat na jedno místě, právě naopak. Celé okolí Starého města je protkáno desítkami stezek, jež Vás zavedou na nejkrásnější místa v Olomouckém kraji. Jedním z nich je samozřejmě i Kralický Sněžník, který určitě nesmíte minout. Nejen, že při výstupu na vrchol překonáte sami sebe, ale vychutnáte si i hezký výhled na celé česko-polské pomezí.

Stejně tak láká dovolená na Šumpersku k návštěvě nedaleké obce Bělá pod Pradědem, kde si na své přijdou nejen milovníci zimních sportů, ale také děti. Právě na ně tady čeká populární balónkové koupaliště, kde si užijí spousty zábavy a radovánek. Chcete-li si spíše odpočinout od lidí, udělejte si výlet do Kladské kotliny

Staré Město pod Sněžníkem 3

Za zmínku taktéž stojí i vesnice Branná. Mezi její dominanty, jež nesmíte minout, patří kromě zříceniny hradu Kolštejn také nejmalebnější náměstí v Jeseníkách. Vynechat byste neměli ani nedaleký zámek Jánský Vrch a městečko Javorník. Užijete si zde nejen prohlídku městské památkové zóny, ale čeká Vás i hra Skryté příběhy. Na závěr dovolené si určitě udělejte výlet do obce Lipová-lázně, kde si před odjezdem domů vychutnáte relax a dobijete baterky.

Jak na levné ubytování ve Starém Městě pod Sněžníkem?

Oblíbená oáza klidu a pohody na úpatí Rychlebských hor se může pochlubit nejen nádhernou přírodou, ale svým návštěvníkům nabízí i výhodné ubytování. Záleží přitom pouze na Vás, zda dáte přednost penzionu pro nenáročné, anebo si raději užijete nocleh v luxusním hotelu či apartmánu v okolí. Nechybí přitom ani ubytování v soukromí či v hostelu. Naopak, kdo si chce užít pobyt spojený s návratem do dob našich předků, může vyzkoušet nocleh na chalupě.

Toužíte po tom, vychutnat si příjemnou dovolenou, spojenou s výlety do přírody, návštěvou památek a zimními sporty? Staré Město pod Sněžníkem Vám to všech nabízí. 

Názory a doporučení

Zuzana Fialová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 9.3.2019
Především klidná obec, nepřeplněná lidmi jako jiné obce v okolí. Vhodné pro rodiny s děrmi.